بازار کار شغل تعمیرات پکیج

بهترین کلاس تعمیرات پکیج در تهران

دوره تعمیرات پکیج ، یکی از پرطرفدار ترین دوره های کاریابی است که در موسسه های مختلفی برگزار میشود.

کلاس تعمیرات پکیج به صورت عملی و تئوری انجام میشود و در موسسه های مختلف به صورت متفاوتی تدریس میشود. به دلیل اینکه کار در این حرفه از اهمیت بالایی برخوردار است و نابلدی فرد میتواند آسیب مالی زیادی متحمل شود، خیلی مهم است که دوره آموزشی در چه کلاس تعمیرات پکیج ای گذرانده شود.

بنابراین اگر علاقه مند به یادگیری دوره پکیج هستید باید تمام تلاش خود را بکنید تا بهترین کلاس تعمیرات پکیج را انتخاب کنید و بهترین آموزش را فرابگیرید.

 

پکیج چیست؟

اگر علاقه مند به یادگیری و آموزش در کلاس تعمیرات پکیج هستید بهتر است در ابتدای امر اطلاعات مختصری در مورد پکیج داشته باشید. در اینجا به صورت کلی و مختصر به توضیح در مورد این حرفه میپردازیم.

پکیج نوعی سیستم گرمایشی پر کاربرد است که مانند آبگرمکن است و باعث کنار گذاشته شدن و حذف موتورخانه شده است، زیرا موتورخانه، هم فضای زیادی را اشغال میکند و هم هزینه نگهداری زیادی دارد. اما امروزه برای گرمایش منازل یا محیط کار با شوفاژ از پکیج استفاده میشود که هم وظیفه آبگرمکن و هم وظیفه موتورخانه را انجام میدهد. از جمله دلایل دیگری که میتوان برای استقبال از این نوع سیستم گرمایشی نوین برشمرد عبارتند از؛ کیفیت زیاد آنها، مصرف سوخت پایین تر و ایمن بودن نسبت به سایر دستگاه ها مثل بخاری گازی پکیج گرمایش را از طریق شوفاژ ها و رادیاتور ها و گرما از کف با گرم کردن آب تامین میکند.

علاوه بر این با استفاده از پکیج میتوان منابع آب سرد و گرم و گرمایش از یکدیگر مستقل باشند و باعث جلوگیری از لوله کشی های وسیع در ساختمان میشود، علی رغم بازدهی بسیار بالا مصرف سوخت را پایین می آورد. همه این مزایا باعث شده است که استفاده از سیستم گرمایشی پکیج بسیار رایج است.

بهترین کلاس تعمیرات پکیج در تهران

انواع پکیج (سیستم گرمایشی):

در اینجا برای رسیدن به آگاهی بیشتر در مورد کلاس تعمیرات پکیج قصد داریم با انواع مختلف پکیج ها آشنا میشویم.

انواع پکیج ها را بر اساس عناوین مختلفی میتوان دسته بندی کرد. مثلا بر اساس محل نصب آنها که عمدتا به صورت زمینی و دیواری یا زمینی ایستاده اند، یا مثلا بر اساس سیستم مشعل به مشعلدار و بدون مشعل تقسیم میشوند و یا بر اساس خروجی آلاینده به فن دار و بدون فن ، بر اساس نوع مبدل حرارتی به تک مبدله و دو مبدله و یا به طور کلی و با توجه به عملکرد آنها به زمستانی و تابستانی تقسیم میشوند.

برند های مختلفی هم از آنها در بازار وجود دارد که از جمله مطرح ترین ها میتوان به بوتان، ایران رادیاتور، ایساتیس، آرمیستون و بوش اشاره کرد.

همه اینها مباحثی است که در کلاس تعمیرات پکیج به طور مفصل پرداخته میشود.

هر پکیجی از قطعات مختلفی تشکیل شده است ، مثل برد پکیج ، پمپ، سنسور حرارتی ، ترمیستور و امثالهم، هر یک از این قطعات ممکن است به هر دلیلی دچار مشکل شوند، به این دلیل که این دستگاه دارای استهلاک زیادی است و تقریبا در تمام طول روز در حال کار کردن است، پس احتمال خرابی یا از کار افتادن آن امری اجتناب پذیر است، به علاوه اینکه برای کارآیی صحیح این دستگاه، نیاز است که حداقل سالی یک مرتبه و در نقاطی که آب آن منطقه دارای املاح بیشتری است، هر شش کاه یک بار ، دستگاه ، توسط متخصص در این زمینه بررسی و سرویس شود.

نحوه تعمیرات و سرویس پکیج به طور کامل و مفصل در کلاس تعمیرات پکیج آموزش داده میشود.

چه کسانی میتوانند در حرفه نصب یا تعمیرات پکیج به مهارت برسند؟

شاید به دلیل حساسیت زیاد این دستگاه این طور به نظر میرسد که فرد حتما باید دارای تحصیلات در این زمینه باشد، اما باید گفت که این تصور کاملا اشتباه است و در این زمینه احتیاج به هیچ نوع تحصیلات و پیش زمینه ای وجود ندارد  و هر کس با هر سن و هر میزان تحصیلات ، فقط با علاقه مندی میتواند با شرکت در دوره های نصب و تعمیرات پکیج ، در این زمینه به مهارت برسد و به یک متخصص تبدیل شود . علاوه بر اینکه به وقت و هزینه زیادی هم احتیاج ندارد.

حضور در کلاس تعمیرات پکیج بازدهی بیشتری دارد یا دیدن فیلم آموزش تعمیرات پکیج؟

این نکته را به خاطر داشته باشید که همیشه کلاس های حضوری به فیلم های آموزشی برتری دارند. این قانون در مورد تعمیرات پکیج نیز صادق است و افراد اگر بخواهند به یک متخصص تعمیر پکیج تبدیل شود، می بایست در کلاس تعمیرات پکیج حضوری شرکت کنند. برخی از برتری های کلاس آموزشی نسبت به فیلم آموزش تعمیرات پکیج به شرح زیر است:

 • کلاس های آموزشی تعمیر پکیج به صورت حضوری و کارگاهی برگزار می شوند و هر آنچه که نیاز باشد علاقه مندان یاد بگیرند به صورت عملی در این دوره ‌ها ارائه می شود.
 • کسانی که کلاس های حضوری تعمیرات پکیج را برگزار می کنند، اساتیدی هستند که هم به صورت تئوری اطلاعات و دانش بالایی دارند و هم در حوزه تعمیرات به صورت عملی کار کرده اند.
 • در این دوره‌هاَ نحوه ی تعمیر، مشکلات رایج در هر برند، خرابی ها، نحوه تعمیر، عیب یابی، و تعمیر برندهای مختلف پکیج آموزش داده می شود.
 • قطعات مختلف دستگاه پکیج معرفی شده و در مورد وظیفه ای که هر یک دارند مفصلا صحبت خواهد شد.
 • شرکت در دوره‌های حضوری با صدور یک مدرک معتبر همراه خواهد بود.
تعمیرات پکیج در تهران انواع پکیج (سیستم گرمایشی)

هزینه آموزش تعمیرات پکیج در کرج چقدر است؟(شرکت در بهترین کلاس تعمیرات پکیج چقدر هزینه دارد)

یکی از دغدغه های متقاضیان شرکت در کلاس های آموزشی تعمیرات پکیج، هزینه این کلاس ها است. دوره های مختلفی که در آموزشگاه ها و مؤسسات برگزار می شوند، بر اساس طول دوره و اساتید، نرخ های متفاوتی دارند.

هزینه آموزش تعمیرات پکیج در کرج حدودا از ۳،۳۰۰،۰۰۰ تومان شروع می شود و تا ۷،۰۰۰،۰۰۰ تومان هم می رسد. البته بدانید که شرکت در بهترین کلاس تعمیرات پکیج ممکن است هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.

این هزینه در واقع یک سرمایه گذاری روی خودتان بوده که در کوتاه مدت قابل برگشت است. شاید بتوانید کلاس هایی را پیدا کنید که تعمیرات پکیج را با هزینه پایینی آموزش می دهند، اما قطعا این کلاس ها بهره وری کمتری داشته و مدرکی که اعتبار بین المللی داشته باشد، ارائه نمی دهند.

با یک بار هزینه کردن برای دوره های معتبر تعمیرات پکیج، شما می توانید هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور از این راه کسب درآمد کنید. شرط این کار، مدرک بین المللی پایان دوره است که موسسه نیک اندیشان، ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه را تضمین می کند.

هزینه آموزش تعمیرات پکیج در کرج چقدر است؟(شرکت در بهترین کلاس تعمیرات پکیج چقدر هزینه دارد)

بازار کار شغل تعمیرات پکیج:

باید گفت که همانطور که استفاده از این نوع سیستم گرمایشی مورد استقبال قرار گرفته و به تبع آن مراجعه کنندگان زیادی دارد، از بازار کار خوبی هم برخوردار است، زیرا اولا که فرد فقط با صرف هزینه ای معقول و متناسب میتواند در دوره های موجود در این زمینه شرکت کند و بعد از آنکه مدرک خود را اخذ کرد، میتواند روزانه چندین دستگاه را نصب، سرویس یا تعمیر کند و به دلیل تعرفه خوب این قبیلصفات از جمله شغل های محبوب محسوب میشود، علاوه بر اینکه فرد بعد از اخذ مدرک ، میتواند مجوز کسب هم دریافت کند.

در کلاس تعمیرات پکیج چه مباحثی مطرح می شود؟

در کلاس هایی که در آموزشگاه های خصوصی برای تعمیرات پکیج برگزار می شود، مباحث متعددی به صورت عملی و تئوری مطرح و بررسی می شود. آموختن این مطالب برای هر کسی که در زمینه تعمیرات فعالیت مي کند بسیار مفید و لازم است. مهم ترین این مباحث عبارتند از:

 • نصب و راه اندازی اولیه پکیج ها که بسته به نوع و برند پکیج با هم متفاوتند.
 • عیب یابی پکیج ها با توجه به ارورهای نمایش داده شده در پکیج و یا با در نظر گرفتن علائم خرابی پکیج.
 • تعمیر قطعات مختلف پکیج با جدید ترین روش ها و ابزار های موجود. این مبحث هم به صورت تئوری بررسی می شود و هم به صورت عملی توسط اساتید مجرب آموزش داده می شود.
 • شناخت و توضیح کامل درباره ی هر کدام از قطعات و نحوه ی کارآیی آن ها.
 • نحوه تعویض قطعات پکیج در کمترین زمان.
 • بررسی رایج ترین علل خرابی پکیج ها مانند: روشن نشدن پکیج، گرم نشدن آب، خاموش شدن ناگهانی، عدم ایجاد گرما و غیره.
 • در پایان کلاس تعمیرات پکیج، هنر آموزان و شرکت کنندگان تسلط کافی و لازم را در زمینه تکنیک های تعمیرات پکیج به صورت عملی و فنی به دست می آورند.

 

کلاس تعمیرات پکیج در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان:

دوره تعمیرات پکیج در موسسه های مختلفی مانند موسسه فنی حرفه ای و موسسه های آزاد مانند موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان برگزار میشود.

علاقه مندان با شرکت در دوره کلاس تعمیرات پکیج ، مباحثی که لازم است در مورد این حرفه بیاموزد را به صورت کلاس های تئوری و عملی فرا میگیرد .

در پایان با گذراندن کلاس تعمیرات پکیج و کسب اطلاعات کافی در مورد این حرفه و قبول شدن در آزمون نهایی دوره، مدرک معتبر دریافت کرده و شروع به کار در این زمینه میکند.

علاقه مندان باید تمام تلاش خود را بکنند که بهترین کلاس تعمیرات پکیج را انتخاب کنند و بهترین دوره را بگذراند.

دوره تعمیرات پکیج موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان یکی از بهترین کلاس های تعمیرات پکیج است، زیرا از بهترین و مجرب ترین اساتید و مدرسین استفاده میشود و بهترین روش ها و متد های آموزشی را تدریس میکنند. همچنین هزینه شرکت در این دوره ها در موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان نسبت به درآمدزایی که فرد از این حرفه دارد ، بسیار مناسب و قابل قبول است.

به علاوه مدرک و گواهینامه ای که بعد از قبولی در آزمون نهایی به فرد تعلق میگیرد بسیار معتبر و کارآمد میباشد.

برای ثبت نام در دوره پکیج نیک اندیشان  بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بهترین دوره آموزش کاشت ابرو (اعطای مدرک بین المللی)
نوشته بعدی
بهترین دوره نصب و تعمیر پکیج در تهران

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • حسن جوانی
  آذر 15, 1401 4:15 ب.ظ

  سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم امتحان از جزوه میاد به چه شرایط هست مدرکش بعداز از امتحان چندماه طول میکشد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image