ترید به روش لاک پشتی

استراتژی ترید به روش لاک پشتی چیست؟ ترید لاک پشتی

شرکت در دوره ارز دیجیتال به معامله گران کمک می کند تا با شناخت استراتژی های مرتبط، به موفقیت دست پیدا کنند؛ این استراتژی ها و به کارگیری آن ها می تواند باعث کاهش خطای تصمیم گیری و کم شدن ریسک معامله گردد. ترید به روش لاک پشتی از متداول ترین استراتژی های معامله بوده که استفاده از آن نیازمند داشتن اطلاعات تخصصی است. اگر درصدد یافتن راهی برای آموزش این استراتژی هستید این مقاله از نیک اندیشان را تا انتها دنبال کنید.

با استراتژی ترید لاک پشتی در بازار ارز دیجیتال بیشتر آشنا شوید!؟

قیمت، اصول و مبنای اصلی استراتژی ترید به شکل لاک پشتی است. هنگامی که یک معامله گر برای ادامه روند معامله خود از این نوع استراتژی استفاده می کند، هر نوع اطلاعاتی برای تصمیم به خرید و یا فروش، ناکارآمد بوده و هر آنچه اهمیت دارد قیمت کنونی و پیش بینی های رخ داده برای افزایش و یا کاهش آن در آینده است.

برای اعمال تصمیم در این شیوه، یک دوره زمانی در نظر گرفته می شود. عموما دوره های تعیین شده یک بازه ۲۰ روزه هستند. در این ۲۰ روز هر تغییری بر روی قیمت ها اعمال شود می تواند باعث حرکت در معامله گران برای فروش و یا خرید گردد. معامله گر هنگام استفاده از ترید به شکل لاک پشتی باید منتظر باشد تا قیمت ارز به نقطه شکست حمایتی برسد.

هنگامی که قیمت، سیر نزولی می گیرد افراد فعال در بازار ارز، نقطه ای را با عنوان شکست حمایتی در نظر می گیرند. به این‌ منظور که کاهش قیمت تا سطح شکست ادامه پیدا می کند و زمانی که روند کاهشی نقطه شکست حمایتی را طی کرد، آن گاه موقعیت مناسب برای فروش است؛ زیرا درصد ضرر با نگه داشتن به مراتب بالاتر خواهد رفت. دلایل متعددی برای صحت این رخداد وجود دارد، بر اساس تجربه زمانی که قیمت سطح حمایتی را می شکند کاهش قیمت متوقف نمی شود؛ بنابراین میزان ریسک برای رخ دادن ضرر بالا می رود.

همواره در دوره آموزش ارز دیجیتال به معامله گران شرکت کننده آموزش داده می شود تا بتوانند با بررسی بازار موجود به نقاط احتمالی شکست دسترسی پیدا کنند. شناخت نقاط شکست در ترید به روش لاک پشتی باعث می شود هنگامی که خطری ایجاد شد و تغییرات به سمت مرکز شکست حمایتی سوق پیدا کرد، معامله گر زمان را از دست نداده و بتواند قبل از عبور ارز از قیمت مشخص شده تا زمانی که بازار دچار هجمه عظیم فروش نشده، ارز خود را به فروش برساند.

ترید به روش لاک پشتی چگونه است

ترید بدون ضرر با استراتژی ترید به روش لاک پشتی چگونه امکان پذیر شده است؟

همه معامله گرانی که در بازار های مختلف از جمله ارز دیجیتال در حال معامله و ترید هستند، معامله بی ضرر هدف آن ها است. معامله ای که حضور در آن باعث ایجاد ضرر برای معامله گر نبوده و یا حداقل سبب شود که درصد احتمالی ضرر کاهش یابد.

 به طور معمول ما شاهد انواع مختلف ارزهای دیجیتال هستیم؛ بنابراین هنگام ترید به روش لاک پشتی باید نسبت به تمام ارزهای موجود، و روش ها و استراتژی های معامله از طریق آن ها آشنا شویم. زیرا ما به طور ناگهانی شاهد ورود کدهای دیجیتالی مختلفی در دنیای ارز دیجیتال هستیم. ‌کدهایی که در برخی مواقع ممکن است به یک معاملات بزرگ منجر شوند و یا این که تمام دارایی معامله گران با سرمایه گذاری بر روی آن ها از بین برود.

بنابراین، در گام اول بهترین راه حل برای یک ترید موفق پرداختن به چیستی ارزهای موجود است. به طور مثال می توان در ابتدا تحقیقات خود برای پیدا کردن راه حل را با این سوال که میم کوین چیست، شروع کرد؛ زیرا این یک نوع ارز نوپا و جدید بوده که اگر تحقیقات معامله گر بر روی آن کامل شود می تواند از طریق ترید لاک پشتی از این نوع کد سودهای کلانی به دست آورد.

البته از طرف دیگر امکان شکست نیز زیاد است؛ زیرا این، یک نوع ارز جدید بوده که هیچ شناختی نسبت به آن وجود نداشته و پیش بینی دگرگونی های آن در آینده کار بسیار سختی است.

به همین منظور کسب اطلاعات تخصصی و مرتبط با حوزه ترید و شناخت کامل و جامع استراتژی های موجود می تواند مهارت معامله گر را افزایش داده و سبب شود که در فضای معامله گری، تهدیدهای پیش رو نتواند بر روی معامله تاثیر منفی گذاشته و سبب خارج کردن سرمایه معامله گر و ضرر دیدن آن شوند. بنابراین با شناخت نقاط خطر، یعنی شناخت نقاطی که قیمت در آن ها در حال کم شدن است، می توان به راحتی ریسک ترید لاک پشتی را کاهش داد.

ترید به روش لاک پشتی چیست

آیا ترید به روش لاک پشتی، بدون نقص است؟

بر اساس نظریه تحلیل گران بازار فارکس، استراتژی ترید به روش لاک پشتی در دهه ۱۹۸۰ به دلیل تورم بالا و محدود بودن قرارداد های مالی کارآیی زیادی داشته است؛ اما امروزه این استراتژی با قواعد ترند ها سازگاری ندارد.

همان طور که می دانید یکی از اصول اصلی استراتژی لاک پشتی، انعطاف‌ پذیری برای تغییر در چهارچوب های پیشنهادی بوده که برای مشاهده نوسانات قیمت و رفتار های مالی مختلف مورد نیاز است.

تحلیل گران زیادی با این استراتژی ضرر های مالی زیادی را متحمل شده اند که نشان می دهد این استراتژی بدون نقص نیست. با در نظر گرفتن قرارداد های متنوع و محصولات مالی گسترده ای که امروزه در دست تریدر ها قرار دارد و نرخ تورم و مطالعه ترند ها، حاشیه سود این استراتژی حدود ۴۰ درصد به صورت سالانه است. در صورتی که حاشیه ضرر آن بسیار بیشتر و حدود ۶۰ درصد سالانه بوده که نشان از ناامن بودن این استراتژی است.

با این توضیحات شاید پایبندی تمام عیار به قواعد استراتژی لاک پشتی برای تریدر ها و تحلیل گران مثر ثمر نباشد. هرچند که بعضی از قواعد آن مانند نشان دادن انعطاف و مقیاس کردن معاملات با توجه به داده های بازار، امروزه بسیار کاربرد دارد.

آیا ترید به روش لاک پشتی، بدون نقص است؟

چگونه زمان صحیح نوسان گیری ارز از طریق ترید به روش لاک پشتی را تشخیص دهیم؟

بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال، مورد مهمی است که عموم فعالان عرصه معامله به دنبال یاد گرفتن آن هستند؛ زیرا تجربه به آن نشان داده که اگر بدانند ارز چه زمانی دچار نوسان می شود، برای پیروز شدن در ترید به روش لاک پشتی گام های بزرگی برداشته اند. علاوه بر این شناسایی ارز مناسب برای نوسان گیری نیز به این امر کمک می کند.

همینظور باید گفت فهمیدن این مورد بر اساس تجربه می تواند باعث از بین رفتن سرمایه و زمان معامله گران شود. بنابراین افرادی که دوره نوسان گیری ارز دیجیتال را می گذرانند، می توانند با استفاده از تحلیل های مختلفی نظیر فنی و بنیادی علاوه بر بررسی نوسانات موجود و پیش بینی های آن، به تعیین بهترین شت کوین برای نوسان گیری نیز بپردازند.

جمع بندی

ترید لاک پشتی یکی از مسائل مهم در حوزه معامله با کدهای دیجیتالی هست که سعی شد در این مقاله مطالب مهم و مرتبط با آن به صورت مختصر و مفید بیان شود. امیدواریم این مطالب سبب افزایش دانش معامله با ارز دیجیتال شود.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
حسابداری محیط زیست چیست؟⭐(همه چیز درباره حسابداری سبز)
نوشته بعدی
معرفی شرکت تریدر گلدمن ساکس(Goldman Sachs)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image