نحوه تست ترانس جرقه زن پکیج چگونه است؟

نحوه تست ترانس جرقه زن پکیج چگونه است؟⭐جامع و کاربردی

تست ترانس جرقه زن پکیج از جمله مفاهیمی است که در دوره تعمیر پکیج به طور مفصل به آن پرداخته می شود. نیک اندیشان مرکزی است که این دوره را با هزینه مناسب و مدت زمان کم برگزار می کند‌. افراد در هر جا که باشند می توانند در دوره این موسسه شرکت کنند.

ترانس جرقه زن چیست؟

شاید برای افراد این سوال مطرح شود که ترانس جرقه زن پکیج چیست؟ باید گفت، ترانس جرقه زن وسیله ای است که کار مشتعل کردن سوخت را بر عهده دارد. این وسیله از طریق قوسی که میان الکترودها ایجاد می کنند باعث ایجاد برق می شود. برای ساخت این دستگاه از قطعاتی استفاده می شود که در مجاورت آب و هوا زنگ نمی زنند. در اکثر پکیج های امروزی به جای شمع برای روشن شدن پکیج از ترانس جرقه زن استفاده می شود.

ترانس جرقه زن عملیات راه اندازی پکیج را راحت کرده و فقط با یک ارسال جرقه، عملیات روشن کردن را انجام می دهد. در زمان ساخت این قطعه به گونه ای عمل شده است که قدرت بالایی داشته و بتواند با استفاده از یک جرقه کل پکیج را روشن کند. به کاربران پکیج توصیه می شود هنگامی که درصدد روشن کردن این وسیله با استفاده از ترانس جرقه زن هستند حتما به تست ترانس جرقه زن پکیج و تشخیص سلامت آن بپردازند.

 اگر این قطعه، آسیب دیده باشد جرقه ای برای روشن شدن ایجاد نخواهد شد و ممکن است استفاده از این قطعه در زمان خرابی، باعث از کار انداختن کامل آن گردد. تمام آن چه که نیاز است در ارتباط با این قطعه بدانید در دوره های آموزشی ارائه خواهد شد. با پرداخت هزینه آموزش تعمیرات پکیج که نرخی مناسب است، امکان شرکت در دوره را پیدا می کنید. اگر بتوانید در یک دوره خیلی خوب شرکت کنید، امکان مهاجرت به کشورهای خارجی مانند ترکیه را پیدا کرده و  می توانید شغل تعمیرات پکیج در ترکیه را راه اندازی کنید.

تست یون جرقه زن در نحوه تست ترانس جرقه زن پکیج چگونه است؟

نحوه تست ترانس جرقه زن پکیج چگونه است؟

در جهان امروز، با توجه به کاربرد وسیع پکیج های مختلف برای انجام اعمال مهمی مانند، گرم کردن و سرد کرد آب و هوا، مراقبت از پکیج ها با استفاده از تست و سرویس های سالانه اهمیت دارد. در جریان بررسی کلیه قطعات مورد بازبینی قرار می گیرد تا اگر رخنه ای کوچک در هر قطعه ای به وجود آمده سریع برطرف شود تا باعث خراب شدن کامل آن نشود. یکی از قطعات مهمی که در روشن کردن پکیج نقش دارد، ترانس جرقه زن پکیج است.

برای این که مشخص شود آیا ترانس جرقه زن سالم است یا خیر، باید به تست آن پرداخت. روش های مختلفی برای تست این قطعه وجود دارد که در یکی از این شیوه ها از سیم های مخصوص ترانس استفاده می کنند. به این صورت که سیم های ترانس در فاصله ای مشخص از مشعل پکیج قرار می گیرند؛ اگر جرقه قدرت کافی داشت و در کمترین ثانیه باعث روشن شدن پکیج شد می توان گفت که در مراحل تست ترانس جرقه زن پکیج، هیچ نوع اشکالی برای این قطعه وجود نداشته است.

در صورتی که جرقه ایجاد نشد و یا این که با یک انفجار غیر عادی پکیج روشن شد، در این شرایط اشکالی اساسی وجود دارد که باید حتما رفع شود. کثیف بودن ترانس، اولین احتمالی است که برای این مشکل بیان می شود. اگر بعد از تمیز کردن قطعات ترانس جرقه زن، مشکل برطرف نشد باید عملیات تعمیری دیگری انجام شود.

تمام مراحل تست این قطعه و تعمیر و تعویض آن در دوره آموزش تعمیر پکیج بیان می شود که آن نیز مهارتی کامل برای داشتن شغل در کشورهای پیشرفته ای نظیر آلمان است. به همین ترتیب وقتی گواهینامه معتبر تعمیر پکیج را داشته و مهارت کامل آن را فرا گرفته باشید می توانید به شغل تعمیرات پکیج در آلمان مشغول شوید.

تست یون جرقه زن در نحوه تست ترانس جرقه زن پکیج چگونه است؟

قطعات زیادی در ترانس جرقه زن پکیج وجود دارد که یون جرقه زن یکی از قطعات کاربردی و مهم این وسیله به شمار می آید. در واقع، یون جرقه زن رابط بین ترانس جرقه زن و برد الکترونیکی پکیج است. به این منظور که تا فرمان ایجاد گرما از طریق یون به برد الکترونیکی ارسال نشود، مشعل پکیج روشن نخواهد شد. در واقع زمانی که یون اطلاعات را به برد می رساند قطعات دخیل در این کار که یکی از آن مربوط به شیرهای برقی و گازی است، نقش خود را ایفا کرده و باعث فعال شدن ترانس جرقه زن خواهند شد.

در نحوه تست ترانس جرقه زن پکیج، تست یون نیز  انجام می شود؛ برای این کار باید تخصص کافی داشت. اگر فردی بدون داشتن مهارت سعی بر تست یون جرقه زن کند، قطعا باعث ایجاد صدمه بیشتر به آن و قطعات مجاور خواهد شد. به طور کلی، وابستگی تمام قطعات تشکیل دهنده پکیج باعث افزایش حساسیت تعمیر آن می شود که این خود می تواند یکی از معایب شغل تعمیرات پکیج و سختی آن قلمداد شود. بنابراین فردی که توانسته مهارت کافی این رشته را کسب کند به راحتی و با روش های بسیار ساده می تواند متوجه شود که آیا این قطعه خراب شده است یا خیر.

در تست ترانس جرقه زن پکیج، خرابی رله جرقه زن پکیج چه نتایجی دارد؟

در تست ترانس جرقه زن پکیج، خرابی رله جرقه زن پکیج چه نقشی دارد؟

برای اینکه متوجه شوید دلیل خرابی و جرقه نزدن پکیج چیست، باید ترانس جرقه زن و قطعات مربوط به این بخش را تست کنید. علاوه بر مواردی که در این مقاله گفته شد، خرابی رله جرقه زن پکیج نیز دلیل دیگری برای مشکل جرقه نزدن ترانس است.

جایگاه این قطعه داخل برد پکیج است که وظیفه دارد ولتاژ ۲۰۰۰۰ را تامین کند. این قطعه در اثر استفاده طولانی مدت و بعد از زمانی که برای طول عمر آن در نظر گرفته شده است، از کار می افتد. تعمیر این قطعه کار بیهوده ای بوده و عملا فایده ای ندارد. بهترین کار، تعویض رله است که باید توسط تعمیرکاران حرفه ای انجام شود.

رله جرقه زن، به عنوان یک قطعه در برد، در صورت خرابی آسیبی به سایر قطعات نمی زند، اما اگر برد معیوب شود، امکان برق رسانی به پکیج و ترانس جرقه زن وجود نخواهد داشت و در نهایت ترانس روشن نمی شود. در این صورت نیز تنها چاره، تعمیر یا تعویض برد پکیج است. عموما در تست ترانس جرقه زن پکیج، مشکل و عیب سیستم پیدا شده و در اغلب مواقع باید توسط تعمیرکاران رفع شود.

آیا با علائم خرابی ترانس جرقه زن پکیج آشنا هستید؟

بر اساس تست ترانس جرقه زن پکیج، دلیل جرقه نزدن پکیج بوتان چیست؟

پکیج بوتان یکی از برند های مطرح پکیج در کشور است. دلیل جرقه نزدن پکیج بوتان اغلب به سیستم جرقه زن و ترانس بستگی دارد. در ادامه این مقاله شما را با دلایل عمده جرقه نزدن پکیج بیشتر آشنا می کنیم:

  • اتصال الکترود جرقه زن به بدنه دستگاه
  • مسدود شدن الکترود جرقه زن
  • مناسب نبودن فاصله الکترود تا بدنه برنر
  • قطع شدن یا خرابی کابل جرقه زن
  • قطعی در وایر پکیج بوتان
  • از کار افتادن ترانس جرقه زن
  • شکستن چینی الکترود
  • خرابی فندک پیزوالکتریک
  • بروز ایراد در برد پکیج بوتان

برای اینکه تعمیرکار از عیب و دلیل جرقه نزدن پکیج مطمئن شود، باید هر کدام از موارد بالا را به طور جداگانه تست و بررسی کند. تست ترانس جرقه زن پکیج و الکترود نسبت به بقیه رایج تر است.

در صورت خرابی جزئی در قطعات فوق، تعمیرکار باید بتواند آن ها را تعمیر کرده و تنها در صورت خرابی یا شکستگی قطعات، اقدام به تعویض آن ها کند. یک تعمیرکار ماهر باید با تمامی تست ها و دلایل خرابی و ایرادات پکیج به خوبی آشنا باشد. این مهارت میسر نمی شود مگر با شرکت در کلاس ها و دوره های آموزشی پکیج.

تست ترانس جرقه زن پکیج به چه صورت است

قیمت جرقه زن پکیج ایران رادیاتور چقدر است؟

بعد از تست ترانس جرقه زن پکیج و بررسی اینکه مشکل جرقه زن از کجاست، حال باید به فکر تعمیر یا تعویض ترانس یا جرقه زن باشید. در مواردی، جرقه زن، تنها با تعویض یا تعمیر ترانس مشکلش برطرف می شود‌. گاهی نیز با توجه به تشخیص تعمیرکاران پکیج نیاز است که جرقه زن کلا تعویض شود. در واقع تست ترانس جرقه زن در پکیج به تعمیرکار کمک می کند که تشخیص درستی از ایرادات پکیج داشته باشد. برای تست ترانس جرقه زن پکیج و تعویض جرقه زن حتما باید از افراد ماهر کمک بگیرید.

قیمت جرقه زن پکیج ایران رادیاتور در بازار بین ۵۵ تا ۷۰ هزار تومان است. کابل جرقه زن نیز با توجه به برند هایی که دارد، بین ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان است. البته شما باید هزینه ای جداگانه بابت دستمزد به تعمیرکار نیز بپردازید. نکته ای که در اینجا اهمیت دارد این است که هنگام بروز مشکل و ایراد در عملکرد جرقه زن یا سایر قطعات پکیج از تعمیرکارانی کمک بگیرید که کار تعمیر قطعات را بر تعویض آن ها ترجیح می دهند. در این صورت هزینه تعمیر پکیج بسیار به صرفه تر خواهد بود‌.

آیا با علائم خرابی ترانس جرقه زن پکیج آشنا هستید؟

آیا با علائم خرابی ترانس جرقه زن پکیج آشنا هستید؟

در تست ترانس جرقه زن پکیج ممکن است آسیب هایی دیده شود که در ادامه به بررسی علائم خرابی این قطعه در پکیج می پردازیم.

۱- ایجاد شکستگی

ممکن است که قطعات الکترود دچار شکستگی شده باشد. این شکستگی می تواند در بدنه الکترود، نوک و دیگر اجزای آن ایجاد شود.

۲-چسپندگی

هنگامی که بین قطعه مربوط به جرقه و بدنه فاصله ای وجود نداشته باشد، مشعل روشن نخواهد شد؛ زیرا عملیات برق رسانی به جای پکیج به زمین انتقال داده می شود.

۳-عدم وجود فاصله کافی

باید بین برنر و الکترود فاصله مناسب وجود داشته باشد. اگر در جریان تست ترانس جرقه زن پکیج مشخص شد که این فاصله وجود ندارد، می تواند دلیل محکمی برای جرقه نزدن باشد.

۴-مشکلات کابلی

کابل، مخصوص انتقال برق از ترانس به الکترودها هست. هر نوعی قطع شوندگی که در کابل ایجاد شود مانع از انتقال ولتاژ خواهد شد. در نتیجه ترانس جرقه زن پکیج عمل نخواهد کرد.

سخن آخر

در این مقاله، به بررسی تست ترانس جرقه زن پکیج پرداختیم. با توجه به اهمیت پکیج های دیواری و زمینی در زندگی امروزی، سرویس کاران پکیج می بایست با همه جوانب آن آشنا باشند.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر پکیچ نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
مزایا و حقوق تکنسین داروخانه در ترکیه⭐بررسی کامل
نوشته بعدی
شرح وظایف دستیار دندانپزشک⭐در مراکز بهداشتی درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image