انواع شانه آرایشگری

انواع شانه آرایشگری (به همراه کاربرد آنها) 12 مورد

مو و حالت آن تاثیر زیادی بر چهره فرد دارد. وقتی به یک آرایشگر حرفه ای مراجعه می کنید و می خواهید موهایتان حالتی زیبا پیدا کند، آرایشگر می بایست ابزار مناسب را به کار گیرد. بدون استثنا، یکی از اصلی ترین وسایلی که در تمامی آرایشگاه های زنانه و مردانه می توان مشاهده کرد، شانه های آرایشگری هستند. اگر بخواهیم بدون اغراق بگوییم یک آرایشگر، بدون شانه نمی تواند موهای مشتری خود را کوتاه کند و حالتی زیبا و جذاب برای آن به وجود آورد و به همین دلیل است که شما به هنگام مراجعه به یک آرایشگاه زنانه و یا مردانه انواع و اقسام مدل های شانه را مشاهده خواهید کرد. چنانچه در مورد شناخت انواع شانه آرایشگری کنجکاوید، ادامه این متن را مطالعه کنید.

1-شانه های معمولی

یکی از رایج ترین انواع شانه آرایشگری، شانه های معمولی هستند. این نوع شانه، در سالن های پیرایش مردانه بیشتر به چشم خورده و کاربرد زیادی برای شانه زدن مو و ایجاد شرایطی مناسب برای کوتاهی مو فراهم می کند. در ضمن، برای باز کردن کرک های مو نیز از این شانه زیاد استفاده می کنند.

2-شانه های دو دندانه

شانه های دو دندانه، شانه هایی هستند که دو نوع دندانه بر روی شانه دیده می شود. به این شانه ها، شانه های دو منظوره نیز گفته می شود. این وسیله کاربرد زیادی در سالن های پیرایش مردانه و زنانه داشته و جزء اصلی ترین ابزارها به شمار می رود. در این نوع شانه، در یک سمت، دندانه های ریز و در یک سمت، دندانه های پهن مشاهده می شود.

3-شانه دندانه ریز

از دیگر انواع شانه آرایشگری، شانه های دندانه ریز هستند. همان طوری که از نام این شانه مشخص است، دندانه های آن ریز بوده و برای ایجاد حالت و یا مرتب کردن موها به کار برده می شود. دندانه های این شانه فاصله بسیار کمی از هم دارند.

4-شانه های مخصوص تقسیم مو

از دیگر شانه های پرکاربرد در سالن های پیرایش مردانه و زنانه، شانه هایی هستند که از آنها برای تقسیم مو استفاده می شود. زمانی که آرایشگر قصد دارد موها را از وسط به دو قسمت تقسیم کند، از شانه های تقسیم مو استفاده می کند. مشخصه بارز این نوع شانه، دُم باریک بودن آن است.

5-شانه های مخصوص پوش دادن مو

یکی از انواع شانه آرایشگری که در سالن های آرایش زنانه زیاد به کار برده می شود، شانه و یا برس مخصوص پوش دادن مو است. این شانه به افزایش حجم و پوش مو کمک کرده و باعث نرمی و لطافت آن نیز می شود.

معرفی انواع شانه آرایشگری

6-شانه های تبری

نوع دیگری از شانه های موجود در سالن های پیرایش، شانه های تبری هستند. این نوع شانه، دندانه های درشت و بلندی داشته و برای لایه لایه کردن مو از آن زیاد استفاده می کنند. افرادی که موهای ضخیم، وِز و بلندی دارند می توانند از فواید این نوع شانه استفاده های فراوانی ببرند. شانه تبری در دو جنس پلاستیکی و چوبی در بازار موجود بوده و نوع چوبی آن برای از بین بردن موخوره کاربرد دارد.

7-شانه های کراتینه

یکی از کارهای متداول در سالن های زیبایی زنانه، کراتیه کردن مو و یا صاف کردن مو است. علاوه بر آماده کرده مواد مورد نیاز برای کراتینه کردن، لوازم مورد نیاز نیز باید فراهم گردد. شانه کراتینه یکی از انواع شانه آرایشگری است و در هنگام صاف کردن مو کاربرد زیادی استفاده می شود. یکی از مهم ترین وظایف این شانه، پخش کردن یکنواخت مواد بر روی مو است.

8-شانه های سیمی

یکی از انواع شانه آرایشگری که در سالن های زیبایی زنانه زیاد مشاهده می شود، شانه های سیمی هستند. این نوع شانه زمانی که فرد براشینگ انجام داده، مو را فیکس کرده و حال می خواهد در قسمتی از موها پف ایجاد کند، بسیار کارا ظاهر می گردد.

9-شانه های چگالی

خانم هایی که شینیون انجام داده اند و روی قسمتی از موها، پوش ایجاد کرده اند می توانند با کمک شانه های چگالی قسمت پوش دار را صاف کنند.

10-شانه های دندانه پهن

نوع دیگری از شانه های مورد استفاده در سالن های پیرایش زنانه و مردانه، شانه های دندانه پهن است. این نوع شانه در جاهایی که فرد به موخوره مبتلا است، کاربرد زیادی دارد. موهای بلند و گره خورده را نیز با کمک این نوع شانه می توان به راحتی شانه زد و مرتب کرد. کسانی که همیشه نگران ایجاد موخوره در موهای خود هستند، می توانند بعد از حمام، زمانی که موها هنوز کمی مرطوب است یک روغن طبیعی مانند روغن آرگان به موها زده و سپس با کمک این نوع شانه، موهای خود را مرتب و صاف کنند.

11-شانه های شن شکن

از دیگر انواع شانه آرایشگری می توان به شانه شن کش اشاره کرد. دندانه های این نوع، کاملا از هم جدا بوده و مانند چنگک است. جهت باز کردن گره های مو در افرادی که موی بلند و ضخیم دارند این نوع شانه می تواند بسیار کاربردی به نظر آید.

12-شانه های توجیبی

یکی از مهم ترین اهداف ساخت شانه های توجیبی، حمل و نقل راحت و آسان آن است. این نوع شانه را در سایزهای کوچک می سازند و به همین دلیل است که به راحتی در جیب جا می شود. برای شانه کردن و صاف کردن انواع مو، از موهای ضخیم گرفته تا موهایی که ظریف و نازک هستند، این شانه، بسیار کاربردی ظاهر می گردد.

معرفی انواع شانه های آرایشگری

جمع بندی

ما در این متن در رابطه با انواع شانه آرایشگری نکاتی را با شما به اشتراک گذاشتیم. شانه هایی که در آرایشگاه های مردانه و زنانه دیده می شوند، هر یک، کاربرد خاص خود را داشته و این وظیفه یک آرایشگر حرفه ای است که در زمان مناسب از هر کدام از آنها  استفاده کند. اطلاعات کامل در مورد انواع این  ابزار آرایشگری در دوره پیرایش زنانهدوره پیرایش مردانه نیک اندیشان در اختیار علاقه مندان قرار داده خواهد شد. اگر شما نیز دوست دارید به عنوان یک آرایشگر حرفه ای کار کنید، توصیه می کنیم دوره پیرایشگری (دوره آرایشگری) زنانه و مردانه این موسسه را انتخاب کرده و با شرکت در آن به یک پیرایشگر حرفه ای تبدیل شوید.

برای ثبت نام در دوره آموزش پیرایش مردانه نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

برای ثبت نام در دوره آموزش پیرایش زنانه (آرایشگری) نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره های آرایشگری نیک اندیشان ؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره پیرایش زنانه و مردانه ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه آرایشگری، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه آرایشگری، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره آرایش دائم(تاتو صورت) ، دوره اکستنشن مژه ، دوره کاشت ناخن ، دوره گریم و میکاپ عروس

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب) 

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
وردپرس چیست؟ همه چیز درباره وردپرس
نوشته بعدی
12 مدل مو مردانه جذاب 2022 (به همراه تصویر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image