انواع سوزن تاتو و کاربرد آنها

انواع سوزن تاتو و کاربرد آنها

انواع سوزن تاتو و شناخت آنها برای کسانی که قصد دارند به عنوان یک تاتو کار، مشغول به فعالیت شوند، جزء یکی از ابتدایی ترین قدم های آموزش و یادگیری این هنر است. سوزن هایی که در تاتو به کار برده می شوند، وظیفه مشخصی داشته و باید در جای مناسب خود به کار برده شوند. انتخاب سوزن درست، باعث زیبایی نتیجه کار، رعایت بهداشت و کاهش آسیب های وارده به پوست خواهد شد. ما در این مقاله به معرفی انواع سوزن های مناسب تاتو خواهیم پرداخت؛ اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات کافی در این خصوص هستید، در ادامه ما را همراهی کنید.

سوزن فلت؛ از انواع سوزن تاتو جهت ظریف کاری

یکی از انواع سوزن تاتو، سوزن فلت است. معمولا وقتی کار تاتو به پایان می رسد و فرم کلی کار، قابل مشاهده است، ظریف کاری و تمیزکاری مرحله بعدی انجام تاتو است. در این مواقع تاتوکاران به سراغ سوزن های فلت می روند. این سوزن در دو نوع خط زن و سایه زن در بازار موجود بوده و شماره های متفاوتی دارد.

در جاهایی که تاتوکار، ابروی پهنی برای فرد خلق کرده است، از این سوزن استفاده می کنند تا سایه ای ملایم روی ابرو ایجاد شود. این سایه ملایم باعث طبیعی تر شدن شکل و ظاهر ابرو شده و زیباتر شدن تاتوی ابرو را موجب خواهد شد. در سوزن فلت، سوزن ها در یک ردیف کنار هم قرار گرفته اند و به این شکل، مقدار بیشتری از جوهر به پوست تزریق خواهد شد.

سوزن مگنوم؛ مناسب جهت اصلاح تاتو

از دیگر انواع سوزن تاتو که آن نیز کاربرد زیادی در تاتو دارد، سوزن مگنوم است. این نوع سوزن، به صورت تخت، ساخته و دو ردیف سوزن در کنار هم قرار داده شده اند. در جاهایی که نیاز است تاتو اصلاح شود و یا تاتوکار سایه زنی و رنگ آمیزی انجام دهد از این نوع، به وفور استفاده می شود. یکی از مشخصات بارز این نوع سوزن، نگهداری جوهر به مقدار زیاد است.

سوزن مگنوم، طول بیشتر و نوک های تیزی داشته و معمولا فقط به قسمت سطحی پوست وارد می شود؛ به همین علت آسیب های ناشی از این روش کمتر از سایر سوزن ها خواهد بود.

سوزن فلت؛ از انواع سوزن تاتو جهت ظریف کاری

سوزن گرد؛ از انواع سوزن تاتو جهت ایجاد عمق

صحبت در خصوص انواع سوزن تاتو را با معرفی سوزن گرد ادامه می دهیم. زمانی که یک تاتوکار می خواهد کارهای عمقی انجام دهد، از سوزن های گرد استفاده می کند؛ در این شرایط، سوزن های خط زن گرد کارایی بالایی خواهند داشت. یکی از موضوعاتی که خوب است در مورد این نوع سوزن بدانید، شماره هایی است که بر روی آن درج شده است؛ این شماره، تعداد سوزن به کار برده برای ساخت سوزن گرد را نشان می دهد. برای مثال اگر روی سوزن، عدد 7 درج شده، به این معنی است که 7 سوزن را به صورت دایره در کنار هم قرار داده اند. در جایی که فضای کافی در اختیار نیست و یا نیاز است که یک سایه ظریف ایجاد شود، از سوزن های گرد با شماره پایین استفاده می کنند.

سوزن مخروطی؛ مناسب جهت ایجاد سایه

از دیگر انواع سوزن تاتو، سوزن مخروطی است. سوزن های مخروطی در دو نوع متوسط و بلند در بازار موجود بوده و تاتوکار با توجه به نیازی که دارد یک نوع را انتخاب کرده و استفاده می کند. در سوزن های مخروطی، دو نوع سوزن در کنار هم قرار داده می شود و خوب است بدانید، سوزن های مخروطی طول بیشتری نسبت به سایر سوزن ها دارند. برای خلق سایه و یا زمانی که میزان وسعت تاتو زیادی است، از این نوع سوزن استفاده می گردد. سوزن های مخروطی متوسط، قادرند تمام نقاط خالی طرح را به خوبی پر کنند. با کمک این سوزن، تاتو با سرعت بالاتری انجام می شود.

سوزن منحنی؛ مناسب جهت ترمیم

انواع سوزن تاتو را با معرفی سوزن هایی موسوم به سوزن منحنی ادامه خواهیم داد. سوزن های منحنی، نسل جدید سوزن های مگنوم هستند و برای ترمیم تاتو به کار برده می شوند. از آنجایی که تاتو، بعد از مدتی کمرنگ می شود و نیاز به ترمیم پیدا می کند، این سوزن کاربرد زیادی دارد. از جمله ویژگی های این سوزن می توان به بالا بودن ظرافت آن، ایجاد کمترین آسیب به پوست و پخش کنندگی بهتر جوهر در پوست اشاره کرد. برای خلق لبه های کناری طرح تاتو، از این سوزن زیاد استفاده می کنند.

سوزن گرد؛ از انواع سوزن تاتو جهت ایجاد عمق

نکات مهم و حیاتی در هنگام خرید سوزن تاتو

برای خرید انواع سوزن تاتو برخی نکات مهم وجود دارند که تاتوکارها باید حتما به آنها توجه و دقت داشته باشند. از جمله این نکات می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • صاف بودن سوزن ها و خم نبودن آنها یکی از مهم ترین نکاتی است که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار داد. تاتوکارهای حرفه ای می دانند، سوزن های خمیده به بافت پوست آسیب رسانده و قادر نیستند جوهر را به صورت یکنواخت و همگن در پوست پخش کنند.
  • لحیم نشدن سوزن ها به میله مرکزی از دیگر موضوعاتی است که تاتوکار در هنگام خرید باید به آن دقت کند. اگر سوزن ها، به خوبی به میله مرکزی لحیم نشده باشند، در حین عملیات تاتو ممکن است از جای خود جدا شده و مشکلات زیادی را بار آورند.
  • یک تاتوکار باید مجموعه ای کامل از انواع سوزن های تاتو را در اختیار داشته باشد تا در جای مناسب از آنها استفاده کند.
  • ارائه سوزن ها در یک بسته بندی غیرقابل نفوذ و درج تاریخ انقضاء سوزن ها از دیگر مسائل مهمی است که باید به آن توجه داشت. اگر تاریخ انقضای سوزن تمام شده باشد، باید قبل از استفاده استریل گردد.

جمع بندی

انواع سوزن تاتو موضوعی بود که در این مقاله به صحبت در مورد آن پرداختیم. تاتو ظرافت زیادی داشته و انتخاب سوزن مناسب در ایجاد نتایجی زیبا، تاثیر گذاری بالایی دارد. تاتوکارهای حرفه ای، قبل از آنکه به صورت عملی وارد این حوزه شوند در دوره های مرتبط شرکت می کنند. اگر شما نیز قصد دارید به یک تاتو کار ماهر تبدیل شوید، در دوره آرایش دائم نیک اندیشان شرکت کنید؛ اساتیدی که این دوره را تدریس می کنند، ریزترین و مهم ترین نکات را به مهارت جویان آموزش می دهند.

برای ثبت نام در دوره آموزش آرایش دائم نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره آرایش دائم ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه آرایشگری، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه آرایشگری، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره پیرایش زنانه (آرایش زنانه) ، دوره شینیون ژورنالی ، دوره گریم و میکاپ عروس ، دوره کاشت ناخن ، دوره اکستنشن مو

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب) 

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

حوزه بازار های مالی 

دوره فارکس ، دوره ارز دیجیتال

نوشته قبلی
هایفوتراپی چیست؟ مزایای هایفوتراپی
نوشته بعدی
وسایل مورد نیاز گریم عروس چه نام دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image