انواع سشن معاملاتی چیست

سشن معاملاتی چیست؟⭐هر آنچه که باید بدانید

معمولا معاملات در بازار فارکس، به صورت ۲۴ ساعته انجام می شوند. برای حضور موفق در این بازار باید با برخی اصطلاحات مورد نیاز آشنا شد. از جمله اصلاحات مهم، سشن معاملاتی است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

سشن معاملاتی چیست؟

سشن های معاملاتی در بازار فارکس، همان بازه زمانی است که معاملات در مناطق خاصی شروع می شوند. در پایان این بازه، تمامی معاملات بسته شده و بازار حرکت چندانی ندارد. در واقع، بازار فارکس در ۵ روز از هفته و به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است و با شروع روز در منطقه خاصی، معاملات در آن منطقه متمرکز می شود. در دوره ارز دیجیتال مباحث جزئی تری در رابطه با سشن ها در مناطق مختلف جهان آموزش داده می شود.

گرچه می توان در ۲۴ ساعت شبانه روز ترید انجام داد، اما زمانی می توان در بازار فارکس به سود رسید که بازار در حال حرکت به بالا یا پایین باشد. مسلما در ساعاتی که بازار، بی حرکت است ترید نیز سودآوری ندارد. کسانی که شغل تریدر ارز دیجیتال را انتخاب می کنند باید به خوبی با روند های صعودی و نزولی در بازار آشنایی داشته باشند تا بتوانند سود خوبی از ترید به دست آورند.

سشن معاملاتی چیست

سشن های معاملاتی فارکس کدامند؟

حال که دانستید سشن معاملاتی چیست، بهتر با انواع سشن های معاملاتی فارکس نیز آشنا شوید.به طور کلی سشن ها به ۴ منطقه زمانی تقسیم بندی می شوند که شامل موارد زیر هستند:

۱-سشن سیدنی؛

سشن سیدنی، اولین سشن معاملاتی در بازار فارکس است که در ابتدای روز دوشنبه باز می شود. بانک های استرالیا و نیوزیلند در این بازه زمانی معاملات خود را انجام می دهند.

۲-سشن توکیو؛

بعد از سشن سیدنی، سشن توکیو که به سشن آسیا نیز معروف است باز می شود. بانک ها و موسسات مالی در طی این سشن فعالیت خود را شروع می کنند. با شناخت این سشن و زمان آن، شغل تریدری در ایران بسیار راحت تر می شود.

۳-سشن لندن؛

سشن لندن یا سشن اروپا، یکی از مهم ترین سشن ها در بازار فارکس است که حجم زیادی از معاملات را به خود اختصاص می دهد. در این سشن نیز، بانک ها و موسسات مالی در اروپا معاملات و فعالیت خود را از سر می گیرند.

۴-سشن نیویورک؛

در سشن نیویورک، بازار های مالی در آمریکا شمالی معاملات خود را انجام می دهند.

سشن های معاملاتی به وقت ایران چه زمان هایی هستند؟

همان طور که گفته شد، سشن های معاملاتی در مناطق مختلف جهان باهم متفاوتند. در ایران نیز در طی سشن توکیو می توان معاملات را انجام داد. برای اینکه تریدر موفقی باشید، علاوه بر آشنایی با سشن ها و اطلاع از اینکه سشن معاملاتی چیست، باید با مباحث دیگری در زمینه ترید آشنا شوید. در دوره آموزش ارز دیجیتال که در موسسات مختلفی از جمله نیک اندیشان برگزار می شود، می توانید تحت آموزش اساتید مجرب تمامی مباحث ترید و فارکس را آموخته و وارد بازار کار شوید.

سشن های معاملاتی به وقت ایران عبارتند از:

  • ساعت سشن معاملاتی سیدنی به وقت ایران: ۱۲:۳۰ صبح تا ۹:۳۰ صبح
  • ساعت سشن معاملاتی لندن به وقت ایران: ۱۰:۳۰ صبح تا ۷:۳۰ عصر
  • ساعت سشن معاملاتی توکیو به وقت ایران: ۳:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ عصر
  • ساعت سشن معاملاتی نیویورک به وقت ایران: ۴:۳۰ عصر تا ۱:۳۰ صبح

همان طور که مشاهده کردید، سشن های معاملاتی همپوشانی و زمان های مشترکی با هم دارند. در این زمان ها حجم معاملات، بسیار بیشتر شده و بازار حرکت بیشتری دارد. این نوع تقسیم بندی به تریدر ها این امکان را می دهد که در بازه های زمانی مشخصی معاملات خود را باز کرده یا ببندند. اگر شغل تریدری در ایران را انتخاب کرده اید، باید با این بازه های زمانی و استراتژی های لازم در تایم فریم های مختلف به خوبی آشنا باشید.

سشن های معاملاتی به وقت ایران

بهترین سشن معاملاتی کریپتو کدامند؟ یا بهترین سشن معاملاتی چیست؟

بعد از معرفی سشن های معاملاتی، نوبت به انتخاب بهترین آن ها می رسد. بهترین سشن معاملاتی کریپتو زمانی برای شما خوب است که بتوانید معاملات خود را به آن سمت ببرید یا در آن بازار در حال معامله باشید، وگرنه اگر مثلا جفت ارز های معاملاتی شما در سشن توکیو باشد، بهتر است در همین تایم معاملات خود را انجام دهید.

بهترین سشن از نظر معاملاتی، تایمی است که بازار نیویورک آغاز شده و تا زمان پایان سشن لندن ادامه پیدا می کند. البته در ابتدای صبح، در آغاز سشن توکیو نیز می توان سود خوبی از معاملات به دست آورد.

اهمیت شناخت سشن معاملاتی چیست؟

شناخت سشن های معاملاتی برای هر تریدری لازم است. در هر سشن اتفاقات و نوسانات مهمی رخ می دهد که می تواند نقش زیادی در معاملات افراد داشته باشد. به طور مثال، در سشن سیدنی شاهد بازار آرامی هستیم. در آغاز این سشن، اسپرد ها افزایش چشمگیری دارند، پس بهتر است قبل از شروع سشن، معاملات خود را ببندید. البته در صورتی که معامله شما حد ضرر بزرگی دارد، بهتر است این کار را نکنید.

سشن معاملاتی اروپا به عنوان مهم ترین سشن شناخته می شود. در این سشن، بانک های لندن، فرانکفورت و پاریس، فعالیت خود را شروع کرده و نقدینگی و نوسانات زیادی در بازار حاکم می شود. درست مانند سشن نیویورک که بازار از افت و خیز های زیادی برخوردار است. در نهایت سشن آسیا است که بازاری با کمترین نوسان را دارد.

اندیکاتور سشن های فارکس کدامند؟

شما می توانید در سایت ها و نرم افزارهای برتر ترید ارز دیجیتال با اجرای اندیکاتور ها، سشن های معاملاتی را مشاهده کنید. اینکه اندیکاتور سشن معاملاتی چیست، می تواند کمک زیادی به معامله تریدر ها کند. کسانی که از متا تریدر ۴ استفاده می کنند، می توانند از اندیکاتور سشن فارکس، و کسانی که متا تریدر ۵ را انتخاب کرده اند از اندیکاتور مارکت سشن، معاملات خود را در فارکس مدیریت کنند. به کمک این اندیکاتور ها می توانید سشن های معاملاتی را به صورت باکس های رنگی مشاهده کرده و معاملات خود را بر اساس آن ها پیش ببرید.

سخن آخر

حال که دانستید سشن معاملاتی چیست و چه اهمیتی در فارکس دارد، می توانید عملکرد و معاملات خود را بر پایه آن ها برنامه ریزی می کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بازارکار رشته کایروپراکتیک در کانادا چگونه است؟⭐بررسی کامل
نوشته بعدی
تحصیل در رشته کایروپراکتیک در ترکیه چگونه است؟⭐بررسی کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image