بروکر کیست

بروکر کیست؟ تنظیم قرارداد بروکری چگونه است؟

یکی از بزرگ ترین بازارهای مالی دنیا، بازار فارکس است. حضور در این بازار و کسب سود از آن مستلزم آشنایی افراد با این فضا و تمام جزئیات آن است. یکی از مسائلی که معامله گران باید در مورد بازار بورس بدانند، آشنایی با بروکرها است. ما در این مقاله قصد داریم در مورد این سوال مهم و اساسی که بروکر کیست، با شما صحبت کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

بروکر فارکس کیست؟

برای تمام کسانی که اطلاعات دقیق و جزئی در مورد بازار فارکس ندارند، این سوال مهم و اساسی حتما به وجود خواهد آمد که بروکر کیست. بروکر فارکس، شرکت های خدمات مالی هستند که به معامله گران امکان می دهند به بسترهای خرید دسترسی داشته باشند و برای خرید ارزهای خارجی اقدام کنند. بروکر که به آن کارگزار هم گفته می شود، وظیفه دارد نرخ ارزهای این بازار را به مشتریان ارائه دهد و دستورات معامله گران برای مبادله را اجرا کند. این جمله به این معناست که وقتی یک مشتری برای خرید به صورت آنلاین و یا تلفنی اقدام می کند، کارگزار از سپرده مشتری، دستور او را اجرایی می کند.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه و مختصر به ذکر پاسخ سوال بروکر کیست، بپردازیم باید بگوییم که کارگزار و یا بروکر فارکس، یک پل ارتباطی بین معامله گران و بازار جهانی فارکس است. کسانی که قصد دارند به عنوان یک مشتری خرده پا، وارد این بازار شوند، نیاز به کمک بروکرها دارند؛ بروکرها می توانند در هنگام خرید و فروش ارزها بسیار کمک کننده باشند.

سود بروکر از کجاست؟

در ادامه پاسخ این سوال که بروکر کیست، نحوه دریافت سود بروکر مساله دیگری است که دانستن آن شاید برای عده ای جالب باشد. وقتی معامله ای انجام می شود، کارگزاران بابت این معامله، هزینه ای دریافت می کنند و این دریافت ها می باشد که باعث شده بروکرها به ثروت قابل توجهی دست پیدا کنند. دریافتی بروکرها نیز به دو شکل می باشد:

  • یکی از روش های کسب درآمد بروکرها، کسب سود از طریق تفاوت قیمت خرید و فروش ارز است. به این مدل کسب درآمد که اسپرد نیز خوانده می شود، کارگزار یک ارز را با قیمت بالاتر به خریدار می فروشد و در همان لحظه، با قیمت پایین تر، ارز را خریداری می کند. کسب درآمد از طریق اسپرد یکی از عمده ترین روش های کسب سود توسط بروکرها است. این کسب سود به واسطه تنظیم قرارداد بروکر اجرایی می شود.
  • دریافت کمیسیون از معامله گران روش دیگری برای کسب درآمد می باشد. در هر مبادله ای که صورت می گیرد، این کارگزارها هستند که به دلیل انجام این معامله، سودی را دریافت می کنند. این کمیسیون ثابت بوده و در قالب کارمزد اجرای دستور کاربر دریافت می شود.
بروکر کیست؟ (بروکر چیست)

ویژگی های بروکر خوب چیست؟

در ادامه پاسخ به سوال بروکر کیست، لازم می دانیم در مورد ویژگی های بروکر خوب نیز نکاتی را ارائه کنیم. برخی از مهم ترین ویژگی های کارگزار بازار مالی فارکس به شرح زیر است:

ارائه یک پلتفرم معاملاتی بروز

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک بروکر خوب باید داشته باشد، ارائه یک پلتفرم بروز است. برای آنکه مبادلات بازار فارکس به راحتی صورت گیرد، بروکرهای حرفه ای فارکس یک پلتفرم بروز با جدیدترین امکانات فراهم می کنند. این پلتفرم ها، روی دیوایس های متفاوت اجرا شده و معامله گران می توانند در بهترین بستر، به خرید و فروش ارزها بپردازند. در ضمن، این پلتفرم باید به راحتی قابل استفاده باشد، مسدود نشود و سرعت بالایی جهت انجام معامله ها فراهم کند. تکنولوژی که بروکر از آن برای ارائه خدمات استفاده می کند و سرورهایی که این پلتفرم را پشتیبانی می کنند، در ارائه بهترین خدمات توسط بروکرها تاثیر زیادی دارند.

پشتیبانی 24 ساعته

از دیگر دلایلی که نشان می دهد یک بروکر ویژگی های خوبی دارد، پشتیبانی 24 ساعته آن است. پشتیبانی بروکرها شامل پشتیبانی های فنی، مالی، تحلیلی و نرم افزاری است. برخی بروکرها به کاربران خود این امکان را داده اند تا به صورت آنلاین نیز با کارگزاران و اعضای تیم پشتیبانی، طرح مساله کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنند. برای تریدرهای فارسی زبان، پشتیبانی از زبان فارسی نیز اهمیت زیادی دارد.

دریافت اسپرد مقرون به صرفه

در خطوط بالایی در مورد اسپرد نکاتی را ارائه کردیم؛ اسپرد یکی از روش های کسب درآمد بروکرها است. مسلما هر چه یک کارگزار در تنظیم قرارداد بروکر، اسپرد کمتری در نظر بگیرد، معامله گران بیشتری به سوی کارگزار مربوطه روی خواهند آورد. البته باید توجه داشت، حفظ کیفیت خدمات ارائه شده باید با کم بودن هزینه کمسیون همراه باشد. بروکرهایی که کمسیون کمی دریافت می کنند و خدمات خوبی در اختیار معامله گران قرار نمی دهند، قابل اعتماد نیستند و بهتر است از چرخه معامله کسانی که در بازار فارکس حضور دارند، حذف شوند.

روش برداشت و واریز وجه در سپرده

در ادامه پاسخ به سوال بروکر کیست و صحبت در مورد ویژگی های خوب یک بروکر فارکس، نحوه واریز و برداشت وجه نیز موضوع دیگری است که باید در هنگام انتخاب یک کارگزار مورد توجه قرار داده شود. واریز و برداشت وجه باید به سرعت انجام شود، به صرفه باشد، هزینه کمی برای معامله گر در بر داشته باشند و در ضمن در بازه زمانی طولانی مدت به مخاطبان و معامله گران ایرانی، خدمات خوبی ارائه کند. بروکرهایی که اجازه واریز و برداشت وجه به صورت ریالی را برای خریدار فراهم می کنند، از جمله بهترین بروکرهای فعال به شمار می روند.

خواندن مقاله مرتبط : تقویم اقتصادی فارکس چیست؟

بروکر کیست؟ تنظیم قرارداد بروکری چگونه است؟

نکات مهم در تنظیم قرارداد بروکری چیست؟

بعد از اینکه دانستید بروکر کیست، بهتر است با قرارداد بروکری و مفاد درون آن آشنا شوید. به طور کلی قرارداد بروکری بین کارگزاری و کارفرما یا تریدر منعقد می شود. در این قرارداد، نکات مهمی درج شده که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

۱-عنوان قراداد بروکری

عنوان قرارداد بروکری بسته به نوع کسب و کار (بروکری املاک، ارز های دیجیتال و غیره) ممکن است متفاوت باشد.

۲-اطلاعات و مشخصات طرفین

اینکه بروکر کیست و کارفرما چه کسی است، برای اعتبار قرارداد بسیار اهمیت دارد. در قرارداد بروکری، طرفین قرارداد یعنی کارفرما و کارگزاری باید اطلاعات شخصی خود مانند نام و نام فامیلی، شماره شناسنامه، آدرس محل زندگی و شماره تماس را به درستی وارد کنند.

۳-قوانین قرارداد بروکری

آیا می دانید قوانین در قرارداد بروکری چیست؟ پاسخ به این سوال کمی دشوار است، زیرا هر قراردادی که بسته  می شود، بنابر نوع کسب و کار و نحوه فعالیت بروکر، قوانین متفاوتی دارد. مسلما قوانین در قرارداد بروکری املاک با قوانین ارز های دیجیتال یکسان نیست. کارفرما باید قبل از تایید یا امضای قرارداد، تمامی قوانین را به صورت دقیق مطالعه کند تا بعدا مشکلی پیش نیاید. معمولا این قوانین در وب سایت کارگزاری ها درج شده است.

نکات مهم در تنظیم قرارداد بروکری چیست؟

بهترین بروکر برای ایرانیان کدام است؟

بعد از اینکه دانستید بروکر کیست و چه اقداماتی انجام می دهد، بهتر است با بهترین بروکر برای ایرانیان بیشتر آشنا شوید.

1- بروکر ارانته Errante

بروکر ارانته در سال ۲۰۲۰ وارد بازار ایران شده و تا کنون حدود ۳۰ هزار ترید ایرانی را به خود جذب کرده است. این بروکر، پشتیبان و وب سایت فارسی دارد که امکان معامله جفت ارز ها، سهام شرکت های بزرگ دنیا، بورس، نفت، طلا و کریپتو کارنسی توسط آن فراهم شده است.

2- بروکر آمارکتس

بروکر آمارکتس جزء ۳ بروکر برتر مخصوص ایرانیان است. این بروکر با هدف جلوگیری از خسارت معامله گران و فعالان در بازار فارکس، حساب های افراد را تا سقف ۲۰ هزار یورو بیمه می کند. این بروکر امکان معامله بسیاری از نماد های معاملاتی، سهام امریکا، بورس، نفت، طلا و فارکس را به صورت ۲۴ ساعته دارا است. این بروکر به تمامی کسانی که حساب خود را برای بار اول شارژ می کنند تا ۲۵ درصد موجودی حساب هدیه می دهد.

علاوه بر این ها بروکر های دیگری هم هستند که فارسی زبان بوده و پشتیبانی فارسی دارند. هر تریدری قبل از شروع معامله باید بداند که بروکر کیست و بتواند بهترین بروکر ها را شناسایی کند.

بهترین بروکر برای ایرانیان کدام است؟

جمع بندی

بروکر کیست، موضوعی بود که در این مقاله در مورد آن  نکاتی را ارائه کردیم. بروکرها رابط بین مبادله گران و بازار فارکس هستند و سود خود را از طریق معامله هایی که در این بازار انجام می شود به دست می آورند. برای موفقیت در این بازار، لازم است که در مورد بروکر و شناختن بهترین شان اطلاعاتی کسب شود و به همین جهت است که ما پیشنهاد می کنیم در دوره فارکس نیک اندیشان شرکت کنید. در این دوره، کامل ترین و جامع ترین اطلاعات در حوزه بازار فارکس و آشنایی با تنظیم قرارداد بروکر در اختیار علاقه مندان قرار داده می شود.

برای ثبت نام در دوره فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی انواع متدهای خیاطی (بهترین متدهای خیاطی در 2022)
نوشته بعدی
کاردانو (ADA) چیست؟ بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image