خرید خانه

آیا به فکر خرید خانه هستید، اما بودجه و پس انداز کافی برای خرید یک منزل مناسب را ندارید؟ نمی دانید چگونه پول باقی مانده برای خرید مسکن را جمع آوری کنید؟ ما در اینجا به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید با فکر روشن و باز پول باقیمانده برای خرید مسکن خود را جمع آوری و یک سقف که فقط مختص به خود و خانواده عزیزتان است را داشته باشید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مراحل خرید خانه

مراحل خرید خانه ایده آل و مناسب کمی زمان بر می باشد. به منظور خرید مسکن حدود ۲ تا ۵ ماه زمان می برد تا بتوانید یک منزل ایده آل پیدا کنید. البته در صورتی که هزینه مالی خرید مسکن آماده باشد. در غیر این صورت ماه ها ممکن است این خرید به طول بی انجامد.

برای خرید منزل بایستی از چند مرحله گذر نمود. گاهی ممکن است احتیاجی به گذراندن هر محله نباشد، به همین دلیل اگر نیازی به مرحله مورد نظر نبود و آن را اعمال نکردید می توانید به سراغ مراحل بعدی بروید.

زمانی که شما فرآیند یادگیری مراحل خرید منزل را بدانید و آموزش دیده باشید، ایده بهتری از زمان لازم برای انجام این خرید خواهید داشت.

در ادامه به این مراحل اشاره خواهیم کرد، همچنان با ما همراه باشید.

رفع مشکلات اعتباری

در صورتی که از نظر مالی هیچ مشکلی برای خرید خانه ندارید، چند مرحله جلو خواهید افتاد، اما زمانی که از نظر مالی در مزیقه هستید باید فکر رفع مشکلات مالی خود باشید. شما می توانید به منظور رفع مالی خود از بانک های مربوطه وام مسکن بگیرید و سپس اقدام به خرید خانه نمایید.

شما برای اینکه بتوانید وام مسکن از بانک مورد نظر خود تقاضا نمایید بایستی ابتدا اعتبار خوبی در همان بانک داشته باشید. پس حتما قبل از اقدام به بررسی خانه ها امتیاز و گزارش اعتبار خود را از بانک مربوطه استعلام نمایید.

اینکه شما چه مقدار می توانید کاندید گرفتن وام باشید به وام دهنده و نوع وامی که انتخاب می نمایید، دارد‌.

امتیاز اعتباری بر اساس عواملی همچون استفاده از اعتبار و پرداخت های به موقع می باشد. این را اضافه کنیم فقط این عادات هزینه و پرداخت نیستند که می تواند روی امتیاز شما تاثیر بگذارند، اشتباهات در گزارش اعتباری شما هم می تواند شانس را برای یک نرخ بهره خوب برای شما کاهش دهد و یا حتی از اینکه واجد شرایط باشید دور نماید.

پس حتما قبل از فرآیند خرید خانه ابتدا گزارش رایگان و سالانه خود را دریافت و خطاهایی که ممکن است وجود داشته باشد را ابتدا برطرف نمایید.

در صورتی که اعتبار شما احتیاج به تمیز کردن داشت، امکان دارد زمان بیشتری مورد نیاز داشته باشد. اما خوب با این حال پرداخت بدهی به منظور کاهش نسبت بدهی به درآمد می تواند امتیاز شما را در کمتر از ۳۰ روز افزایش دهد.

تحقیق در مورد خانه ها

امروزه با وجود رسانه های اجتماعی همچون: اینیستا گرام، اپلیکیشن های خرید و فروش خانه، اینترنت و … باعث شده تا جستجو و انتخاب یک خانه ایده آل دیگر مثل گذشته زمان بر نباشد.

قبل از اینکه بخواهید پای معامله خرید خانه بروید، ابتدا در مورد خانه مورد نظر خود تحقیقات لازم را انجام دهید و در مورد سایر گزینه های خرید هم توجهی داشته باشید و ببینید کدام یک می تواند ویژگی های مد نظر شما را دارا باشند و پس از آن بسته به شرایط موجود و بودجه ای که در نظر گرفته اید یک انتخاب مناسب برای خود داشته باشید.

انتخاب یک مشاور املاک برای خرید خانه

خریداران مسکن باید حتما به نماینده خود که همان فرد در مشاور املاک است اطمینان کنند. زمانی که هیچ شناختی از مشاور املاک مورد نظر نداشته باشیم، اطمینان کردن می تواند دردسرهایی را به همراه داشته باشد. پس حتما قبل از اینکه پای معامله خرید مسکن بروید حتما در مورد مشاور املاکی که می خواهید معامله خود را در آنجا انجام دهید تحقیق نمایید.

برای اینکار شما می توانید به این نکات توجه کنید:

  • چه مدت است در این کار می باشد؟
  • آیا مشاور املاکی شغل تمام وقت اوست؟
  • آیا دارای پروانه کسب می باشد؟

خرید خانه

گرفتن تاییدیه برای وام منزل

برای ارائه پیشنهاد خرید خانه احتیاج به تاییدیه وام مسکن است و اینکه قبل از خرید آن را دریافت نمود تا زمانی که خانه مورد نظر خود را پیدا نمودیم به سرعت پیش رویم.

بر عکس پیش صلاحیت که بر اطلاعات تایید نشده و خود گزارش شده متکی می باشد، پیش تاییدیه وام مسکن تنها پس از تایید اعتبار، درآمد و سایر اطلاعات مالی و شخصی توسط وام دهنده صادر می گردد.

با این ایده شما دقیق متوجه می شوید که آیا شما واجد گرفتن وام هستید یا خیر و در صورتی که این امکان وجود دارد تا چه مقدار به شما وام داده خواهد شد.

در نتیجه با کمک پیش تاییدیه وام مسکن می توان کل فرآیند را ساده تر نمود و به زمانی که وام مسکن تایید می شوید کمک کند.

خوب با این حال بایستی درخواستی با سوابق دقیق مربوط به امور مالی، دارایی ها، درآمد، سابقه اعتباری و بدهی خود ارسال نمایید. گرفتن استاندارد پیش تایید می تواند در چند دقیقه یا یک تا دو روز به طول بی انجامد.

انتخاب خانه و دادن پیشنهاد

حال نوبت آن است خانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید، ۲ تا ۵ ماه و حتی در برخی مواقع ممکن است چندین ماه هم به طول بی انجامد، برای انتخاب خانه مورد نظر وقت صرف شود.

شما هم با کمک مشاور املاکی، با کمک اپلیکیشن های موجود و یا با کمک آشنایان می توانید اقدام به جستجو ملک مورد نظر خود نمایید.

زمانی که منزل مورد نظر انتخاب شده با فروشنده در تماس بوده و رد یا موافقت او را خواهید گرفت. توجه داشته باشید به دلیل نوسانات و موارد دیگر پذیرش یک پیشنهاد می تواند در این بازار کمی زمان بر باشد‌.

آماده برای بستن قرارداد منزل

در ادامه خرید خانه به آخرین مرحله که بستن قرار داد است می رسیم.

فقط قبل از انجام قرار داد، منزل را به طور کامل بازرسی نمایید، چرا که خرید خانه به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذاری که تا کنون انجام داده اید، می باشد. پس حتماً قبل از انجام معامله خانه را به طور دقیق وارسی نمایید تا در صورتی که عیوبی وجود داشت، پنهان و پیدا بود را کشف نمایید. ممکن است شما نقص هایی ببینید که قابل تعویض، تعمیر باشد و یا نه ممکن است به هیچ عنوان نتوان آن را تعمیر نموده. پس انتخاب با چشم باز باعث می شود تا یک انتخاب مناسب داشته باشید و پس از معامله افسوس انجام آن را نداشته باشید.

جمع بندی خرید خانه

فرآیند انجام خرید مسکن می تواند برای هر فردی متغیر باشد. مثلاً یک نفر احتیاجی به گرفتن وام ندارد و به همین دلیل وقت خود را برای گذراندن مرحله وام گیری نخواهد گذاشت و چند مرحله جلو می افتد.

همیشه قبل از خرید خانه ابتدا منابع مالی خود را تقویت نمایید و ببینید چه مقدار بودجه برای انجام اینکار تعیین نموده اید. همیشه جستجو خود را بر روی منازلی قرار دهید که با بودجه شما همخوانی دارند.

سمت مشاور املاکی بروید که از نظر سابقه و کار، کارنامه درخشان و بالایی داشته باشند.

برای ثبت نام در دوره ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره مشاور املاک، دوره های آموزشی دیگری در حوزه مدیریت حسابداری، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه مدیریت و حسابداری، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از:

دوره ثبت شرکت،  دوره حسابداری (دوره آموزش حسابداری بازار کار) ، دوره بازرگانی (مهارت های بازرگانی) ، دوره ICDL

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب)

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
ارز سولانا چیست؟
نوشته بعدی
بخیه مایع چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image