مصرف برق ماینر اتریوم

انواع ماینر اتریوم کدامند؟ مصرف برق ماینر اتریوم چقدر است؟

مصرف برق ماینر اتریوم، مساله ای است که توجه به آن از هدر رفت سرمایه و انرژی جلوگیری می کند. افراد بسیاری طی چند سال اخیر اقدام به استخراج اتریوم (پرسودترین ارز دیجیتالی) با استفاده از کارت‌های گرافیک می‌کردند، اما به دلیل مشکلاتی که این کارت ها داشتند، کمپانی‌هایی مانند بیت‌مین و اینوسیلیکون، ماینر اتریوم را ارائه کردند. در ادامه، قصد داریم در مورد مصرف برق این ماینرها صحبت کنیم.

ماینر اتریوم چیست؟

به اتریوم، ملکه ارزهای دیجیتال می‌گویند و محبوبیت زیادی میان افراد دارد. اتریوم به این علت که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند و پلتفرمی قدرتمند است، به عنوان یکی از قوی‌ترین پروژه‌های ارزهای دیجیتال مطرح است. از اتریوم برای ساخت ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. استخراج اتریوم با استفاده از ماینر، یک فعالیت پرسود در زمینه ارز دیجیتال اتریوم (ETH) است. برای استخراج اتریوم فرایند زیر باید طی شود:

  • تهیه یک سیستم سخت افزاری قوی
  • ایجاد کیف‌پول اتریوم برای دریافت اترهای ماین‌شده
  • شروع به کار با استفاده از نرم افزار ماینینگ

قبل از اینکه وارد این نوع سرمایه‌گذاری شوید باید آموزش ببینید و دوره ارز دیجیتال را بگذرانید. عوامل زیادی هستند که بر میزان سودآوری تأثیر می‌گذارند که از جمله می‌توان به مصرف برق ماینر اتریوم (معروف‌ترین رمز ارز دیجیتال) هزینه سخت افزار، استهلاک آن و تغییرات شبکه اشاره کرد. ماینینگ یک فعالیت پیچیده و فنی است که اگر به آن توجه نشود ممکن است به خرابی سخت افزار بیانجامد.

مصرف برق ماینر اتریوم چقدر است

انواع ماینرهای اتریوم

ماینرهای اتریوم به دو نوع ریگ ماینینگ و ایسیک‌ها دسته‌بندی می‌شوند؛ ما در اینجا هر دو نوع آن را معرفی می‌کنیم. هر کدام از این ماینرها، مزایا و معایبی دارند و با توجه به مطالب ذکر شده در ادامه، می توانید به راحتی به‌صرفه‌ترین دستگاه ماینر اتریوم را تشخیص دهید.

1- ریگ ماینینگ اتریوم

ریگ‌های ماینینگ، رایانه‌های پیشرفته‌ای هستند که کارت‌های گرافیکی دارند و کار آنها حل کردن معادلات شبکه ارز دیجیتال است. از این ریگ‌ها می‌توان برای استخراج اتریوم استفاده کرد. همان طور که سی‌پی‌یو در کامپیوتر، کار محاسبات را انجام می‌دهد، با کمک کارت‌های گرافیکی نیز، ریگ ماینینگ ساخته می‌شود.

این مجموعه، توانایی انجام محاسبات پیچیده، ارتقا و ماینینگ کوین‌های مختلف، و خرید راحت را دارد؛ اما قدرت آن پایین است و نرخ هش و کارایی کمی دارد. به این دلیل که تهیه کارت‌های گرافیک پرهزینه بوده و به تعداد زیادی از آنها برای ماینینگ نیاز است، استخراج ارز به این روش، مقدور نخواهد بود. بالا بودن تعداد کارت های گرافیکی، مصرف برق ماینر اتریوم را افزایش می دهد.

2- ایسیک ماینینگ اتریوم

ایسیک‌ها از دیگر انواع ماینر اتریوم هستند، مسائل پیچیده ریاضی را حل کرده و توابع هش را محاسبه می‌کنند. ایسیک‌ها، دستگاه‌های تخصصی هستند که بهره‌وری بالایی از لحاظ مصرف انرژی دارند. ایسیک‌ها نسبت به ریگ‌ها، توان بیشتری در استخراج اتریوم دارند. برای اینکه دستگاه مناسبی برای ماینینگ انتخاب کنیم، باید به ویژگی‌های تابع هش و هش ریت توجه کنیم؛ با گذراندن دوره آموزش ارز دیجیتال، با این مباحث آشنایی کامل پیدا خواهید کرد.

این مجموعه نرخ هش بالایی دارد، ابعادش کوچک، و سودآوری آن زیاد است و نسبت به ریگ ماینینگ مصرف برق ماینر اتریوم کمتری دارد؛ اینها مزیت های این دستگاه استخراج اتریوم هستند. قیمت بالا و طول عمر کوتاه و توانایی استخراج یک کوین از جمله معایب آن به شمار می رود.

تابع هش، رشته با طول‌های مختلف را به عنوان ورودی دریافت می‌کند و رشته با طول‌های ثابت را در خروجی می‌نویسد. وظیفه ایسیک‌ها این است که توابع ورودی را تغییر دهند تا خروجی تأیید شود. در نتیجه، هش ریت، تعداد دفعاتی است که ایسیک تابع هش ریت را محاسبه می‌کند. هش ریت ماینرهای اتریوم با یکدیگر متفاوت است.

چه اقداماتی برای کنترل مصرف برق ماینر اتریوم باید انجام شود؟

چه اقداماتی برای کنترل مصرف برق ماینر اتریوم باید انجام شود؟

برای کنترل مصرف برق ماینر اتریوم باید اقدامات زیر را انجام دهید:

۱-استفاده از هر سه فاز

هنگام قرار دادن ماینر در مزرعه دیجیتال، باید بار آیسیک را به صورت متعادل بین سه فاز تقسیم کنید. با این کار، روی هر فاز فشار به طور مساوی و استاندارد وارد می شود. همچنین استفاده از هر سه فاز از جریمه شدن شما نیز جلوگیری می کند.

۲-استفاده از خازن

برای کنترل ولتاژ در شبکه هایی با سیم کشی بلند، کنترل و متعادل سازی بار خطوط باید از خازن استفاده کنید. به کار گیری خازن باعث آزاد شدن ظرفیت فشار وارد شده می شود و با جبران افت ولتاژ از خسارات احتمالی به قطعات و سیسم برقی جلوگیری می کند.

۳-سیستم سرمایشی

بهتر است از فن های قوی و سیستم سرمایشی برای خنک کردن سیستم ها استفاده کنید.

۴-استفاده از محافظ

با خرید محافظ ماینر برای دستگاه ها از خطراتی مانند آتش سوزی در مزرعه جلوگیری می کنید.

۵-از اورکلاک کردن پرهیز کنید

اورکلاک کردن باعث افزایش مصرف برق ماینر می شود. اگر دستگاهتان را اورکلاک کرده اید، بهتر است آن را به حالت اولیه برگردانید تا مصرف برق کاهش پیدا کند.

مصرف برق ماینر اتریوم در روز

بهترین ماینرهای اتریوم

در این قسمت به معرفی انواع ماینر اتریوم و بهترین آنها می‌پردازیم:

  • ماینر Bitmain Antminet E3 با 180 مگاهش بر ثانیه.
  • ماینر E3 180Mh از شرکت بیت مین با هش ریت 180 مگا هش بر ثانیه و توان مصرفی 800 وات، وزن 13 کیلوگرم و دمای مناسب 0 تا 40 سانتی‌گراد.
  • انت ماینر E3 180 MH با پاور 800 واتی که ولتاژ آن 12 ولت است و برای اینکه به اینترنت متصل شود به یک کابل شبکه LAN نیاز دارد.
  • ماینر بیت مین انت ماینر Bitmain Antminet E3 از شرکت بیت مین با 190 مگاهش بر ثانیه؛ این مدل، هشت ریت بالا و مصرف برق ماینر اتریوم کمی دارد. ولتاژ این ماینر 10 تا 13 ولت است.
  • انت ماینر E3 190 MH هش ریت 190 مگا هش بر ثانیه دارد، توان مصرفی آن 760 وات، وزن 10 کیلو گرم، دمای مناسب 0 تا 40 سانتی‌گراد است؛
  • ماینر اینوسیلیکون A10 pro 500Mhاز محصولات شرکت اینو سیلیکون بوده و نسبت به دو مدل بالا توانایی بیشتری دارد. هش ریت این دستگاه 500 مگاهش بر ثانیه و ولتاژ آن 960 وات است. از مشخصات دیگر این ماینر، وزن 8.5 کیلوگرم، دمای مناسب 0 تا 40 سانتی‌گراد است.
  • مدل ANTMINER E9، یکی از بهترین ماینرهای اتریوم از شرکت بیت مین است. قدرت هش این ماینر 3 گیگاهش است و یکی از پرقدرت‌ترین ماینر اتریوم‌ها محسوب می‌شود. از نقاط قوت آن می‌توان به کیفیت ساخت بالا و دوام عالی این ماینر اشاره کرد.

مصرف برق ماینر اتریوم

یکی از نکاتی که در خرید ماینر باید مورد توجه قرار گیرد، میزان مصرف برق ماینر اتریوم است. شما می‌خواهید از ماینر اتریوم سود به دست آورید، پس باید حالت بهینه‌ای میان هزینه و درآمد شما وجود داشته باشد. محاسبه هزینه ماینرها از محاسبه هزینه پول برق پیچیده‌تر است؛ زیرا به یک فن قوی نیاز دارند.

برخی تصور می‌کنند اگر با موبایل اتریوم استخراج کنند، هزینه برق کاهش می‌یابد؛ اما این تصور اشتباه است. میزان مصرف برق ماینر اتریوم فقط یکی از مشکلات ماینرها است. ماینرها و فن‌های آنها صدای بلندی تولید می‌کنند که ممکن است موجب آزار شما یا حتی همسایه‌ها شود.

کلام آخر

با توجه به مطالبی که در این متن مطرح شد، به این نتیجه می‌توان رسید که برای ماینینگ بهتر است از موبایل یا کامپیوتر استفاده نکرده و در هنگام خرید ماینر نیز حتماً به میزان مصرف برق ماینر اتریوم توجه کنید. همچنین، برای آنکه بتوانید در این سرمایه‌گذاری، درآمد پرسودی داشته باشید، بهتر است در دوره‌های ارز دیجیتال شرکت کنید؛ نیک اندیشان در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
چگونه طراح سایت شویم؟⭐(صفر تا صد مسیر طراحی سایت)
نوشته بعدی
گرایش های دکتری مدیریت کسب و کار⭐(DBA)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image