محل برگزاری دوره تعمیرات موبایل ارومیه

بهترین دوره تعمیرات موبایل ارومیه یا نیک اندیشان(بررسی کامل)

یافتن بهترین دوره تعمیر موبایل از اصلی ترین دغدغه های علاقه مندان حرفه تعمیر موبایل است. در این مقاله از نیک اندیشان راهنمایی هایی برای پیدا کردن یک مرکز آموزشی معتبر ارائه می شود؛ پس مطالعه را تا پایان ادامه دهید.

تعمیرات موبایل چیست؟ چگونه می توان بهترین دوره تعمیرات موبایل ارومیه را انتخاب کرد؟

به فنون به کار گرفته شده برای حل مشکل موبایل، از طریق تعمیر و یا تعویض، تعمیرات موبایل گفته می شود. با ورود موبایل به زندگی بشر، این شغل نیز مطرح گردید. در دوره های برگزاری شده برای آموزش تعمیر موبایل این ضرورت وجود دارد که تمام مباحث مربوط به شناخت قطعات و روش های مناسب تعمیر آن ها آموزش داده شود.

برای یافتن بهترین دوره تعمیرات موبایل می توان از طریق یک سرچ ساده گوگل با مراکز معتبر برگزار کننده دوره ها آشنا شد. دوره هایی که شرکت در آن ها می تواند باعث ایجاد شغل و یا توسعه شغلی گردد و به افراد کمک می کند تا یک مهارت درآمدزا همچون تعمیر موبایل یاد بگیرند. فردی که در بهترین دوره تعمیرات موبایل شرکت می کند و مهارت کار پیدا کرده می تواند شغل تعمیرات موبایل در ایران را توسعه دهد و به نوعی اشتغالزایی کند.

ویژگی بهترین دوره تعمیرات موبایل ارومیه

بهترین دوره آموزش تعمیر موبایل چه ویژگی هایی دارد؟

قبل از حضور در دوره تعمیرات موبایل ارومیه باید با ویژگی های بهترین دوره آموزش تعمیر موبایل آشنا شوید. این شناخت کمک می کند تا بتوانید به یک تصمیم قطعی برای انتخاب دوره برسید:

۱-تغییرات مداوم در فصول آموزش

مرکز آموزش تعمیرات موبایل ارومیه باید به ‌تغییر مداوم نسل موبایل توجه کند. به همین دلیل به صورت مداوم فصل های آموزشی دوره را تغیر داده و آن را بر اساس آخرین مدل موبایل موجود در بازار تعیین کند. با به روز کردن هر موبایل آیتم های گوناگون و نرم افزار جدید به آن اضافه می شود. به همین دلیل  تغیر مداوم فصل های آموزشی یکی از ویژگی های اصلی دوره تعمیرات موبایل  ارومیه و هر  دوره دیگر تعمیرات موبایل است.

۲-آموزش های قابل تعمیم و انعطاف پذیر

گاهی ممکن است، متقاضی با هدف مهاجرت، در دوره آموزش تعمیرات موبایل ارومیه، بخواهد این شغل را در کشور دیگر راه اندازی کند. به طور مثال، اگر کشور هدف متقاضی، انگلیس بوده و تعمیرات موبایل در انگلیس اولویت آن باشد، شرکت در دوره های آموزشی می تواند پلی برای پیدا کردن در کشورهای خارجی باشد. به همین دلیل باید در دوره ها مسائلی گفته شود که امکان پیاده سازی آن ها در هر نقطه ای از دنیا باشد.

۳- ارائه مدرک بین المللی

شرکت در دوره آموزش تعمیر موبایل باید به ارائه یک مدرک بین المللی منجر شود. با توجه به متفاوت بودن اهداف افراد، هنگام کسب مهارت برای ایجاد شغل، این یک ویژگی مهم تلقی می شود.  بنابراین اگر در دوره تعمیرات موبایل ارومیه امکان دادن مدرک بین المللی وجود نداشته باشد، افرادی که به دنبال تاسیس شغل تعمیرات موبایل در عمان و یا هر کشور دیگری به غیر از ایران هستند، نمی توانند در این دوره شرکت کنند.

۴- مدرسان با تجربه

در کنار ویژگی های بیان شده برای آموزش تعمیر موبایل ارومیه، باید به خبرگی مدرس نیز توجه کرد. اگر مدرسان شناخت کامل، اطلاعات کافی و قدرت بیان مناسب به جهت انتقال اطلاعات برای مهارت ورزی را نداشته باشند، عملا این دوره نمی تواند تاثیر گذار باشد. بر اساس نتایج و تحقیقات صورت گرفته، دوره هایی پر بازده هستند و عنوان بهترین دوره آموزش تعمیرات موبایل را به خود اختصاص داده اند که در کنار ویژگی های دیگر، مدرسین کارآمد نیز داشته اند.

در دوره تعمیرات موبایل ارومیه، چه مباحثی درباره نرم افزار موبایل و تعمیرات آن بیان می شود؟

در دوره تعمیرات موبایل ارومیه، چه مباحثی درباره نرم افزار موبایل و تعمیرات آن بیان می شود؟

در دوره تعمیرات موبایل ارومیه علاوه بر مباحث سخت افزاری، مباحثی هم درباره نرم افزار موبایل مطرح می شود، زیرا بسیاری از ایراد ها و خرابی های موبایل به دلیل مشکلات نرم افزاری است. به طور کلی در دوره های تعمیرات جامع و کامل باید درباره موارد زیر آموزش هایی به متقاضیان داده شود:

۱-تمامی نرم افزارهای پرکاربرد در تعمیرات موبایل

۲-معرفی باکس تعمیرات موبایل از قبیل octopos-setool-bst-z3xو…

۳-ترمیم سریال گوشی و نحوه باز کردن قفل شبکه

۴-ترمیم بوت و دستگاه های بریک شده

۵-نصب انواع نرم افزار های مختلف سیستم عامل های متفاوت در گوشی ها

۶-ویروس کشی در نرم افزار های اندروید، آی او اس و غیره

۷-تعمیرات نرم افزار پک درایو در برندهای متفاوت از تلفن های همراه

۸-بررسی developer option موبایل اندروید، آی او اس و …

۹-رفع مشکل اکانت گوگل در گوشی های متفاوت

۱۰-پیدا کردن کد های مخفی نرم افزاری

۱۱-بازگشت دادن اطلاعات حافظه

۱۲-بازگرداندن pin cod گوشی های موبایل

۱۳-عیب یابی نرم افزاری در گوشی های موبایل

۱۴-Flash کردن در برندهای متفاوت از تلفن های همراه

۱۵-بکاب گیری از اطلاعات درEFS گوشی تلفن همراه اندروید، آی او اس و غیره

امکان شرکت در دوره تعمیرات موبایل ارومیه

مزیت های شرکت در دوره تعمیرات موبایل ارومیه چیست؟

با توجه به این که در فضای بین المللی، استفاده از مهارت و تعمیر موبایل امکان پذیر است، افراد علاقمند باید با بررسی و تحقیق کامل نسبت به دوره تعمیرات موبایل ارومیه اقدام به ثبت نام نمایند. این دوره با فراهم کردن بستری مناسب توانسته است افراد مختلفی را در این حوزه مشغول به کار کند. برخی مراکز آموزشی در این شهر در پایان کار آموزش به شرکت کنندگان مدرک می دهد.

اگر در ارومیه ساکن هستید و دنبال این هستید که شغل تعمیرات موبایل در دبی را پیدا کنید، بهتر است مدرک بین المللی داشته باشید. چنانچه در ارومیه موسسه ای پیدا نکردید که مدرک بین المللی به شما ارائه دهد، برای گرفتن مدرک باید به دنبال مراکز دیگری در کشور باشید. اگر دوست داشتید، می توانید به نیک اندیشان مراجعه کنید. نیک اندیشان، مرکزی آموزشی در تهران است که به کارآموزان این حرفه در پایان دوره آموزشی مدرک بین المللی می دهد. مدرک ارایه شده توسط این مرکز، امکان ترجمه برای کشورهای مختلف را دارد.

سرفصل های دوره تعمیرات موبایل ارومیه

سرفصل های دوره تعمیرات موبایل ارومیه چه هستند؟

دوره تعمیرات موبایل ارومیه مانند سایر دوره های آموزشی در خصوص تعمیرات موبایل بیشتر از آن که به مباحث تئوری بپردازد، آموزش های عملی و کارگاهی دارد. سرفصل ها در این دوره ها شامل موارد زیر هستند:

 • آشنایی کامل با مبانی الکترونیک و مفاهیم اولیه دستگاه های موبایل
 • آشنایی کامل با ابزار آلات و لوازم مورد نیاز تعمیر موبایل و موارد کاربرد آنها
 • آموزش اصول صحیح نحوه تعویض تاچ و LCD گوشی های موبایل جدید و قدیمی
 • آموزش تست قطعات روی برد موبایل و نحوه عیب یابی آن ها
 • آشنایی کامل با اصول و مهارت های لازم برای تعمیرات سخت افزار موبایل
 • آموزش تخصصی عیب یابی و تعمیرات برد های گوشی های اندروید و تبلت ها
 • آموزش تخصصی تعویض و بررسی دوربین انواع گوشی های موبایل
 • آموزش تعمیرات قطع و وصلی نمایشگرهای موبایل و تاچ
 • آموزش کامل عیب یابی و تعمیرات گوشی های موبایل آسیب دیده از ضربه و آب خوردگی
 • آموزش ترفندها و فوت و فن های تعمیر گوشی های اندروید، آیفون جدید و تبلت ها
 • آموزش اصولی نحوه تعویض باطری، فلت شارژ و فلت پاور در گوشی های موبایل آیفون
 • آموزش کامل عیب یابی گوشی های خاموش و نحوه راه اندازی آنها
 • آموزش کامل عیب یابی و رفع ایرادات باطری، اسپیکر، بازر، ویبراتور و ال سی دی

هزینه بهترین دوره آموزش تعمیرات موبایل به چه صورت است؟

برای اطلاع دقیق از هزینه دوره بهترین آموزش تعمیرات موبایل در ارومیه و مقایسه آن با دیگر موسسات باید به صورت حضوری و یا از طریق بررسی سایت های مراکز ارائه دهنده مطلع شد. با توجه فراهم نمودن امکان شرکت همه اقشار با درآمد مختلف، دوره ها توسط برخی از مراکز مانند نیک اندیشان با نرخ های مقرون به صرفه ای برگزار می شود. به علاوه این مرکز، امکان ثبت نام در دوره تعمیر موبایل را به صورت اقساطی فراهم نموده است.

مخاطبان دوره تعمیرات موبایل ارومیه

آیا برای شرکت در دوره تعمیرات موبایل ارومیه نیازی هست که درمورد معایب شغل تعمیرات موبایل بدانیم؟

شغل تعمیرات موبایل با وجود مزایای زیادی که دارد، دارای معایب و سختی هایی نیز است. علاقه مندان باید قبل از شرکت در دوره تعمیرات موبایل ارومیه با سختی های این شغل آشنا شوند. عمده ترین معایب این حرفه عبارتند از:

۱-رقبای شغلی زیاد

جوانان زیادی هستند که به دلیل درآمد بالای این شغل و بروز بودن آن، به سمت شغل تعمیرات گوشی های موبایل کشیده شده اند. با این تفاسیر، رقبای شغلی زیادی برای این حرفه وجود دارد که می تواند روی درآمد تعمیرکاران تاثیر گذار باشد.

۲-پرداخت غرامت

موبایل دارای قطعات ریز، حساس و گران قیمتی است که در صورت کوچک ترین بی احتیاطی و آسیب به این قطعات، وظیفه تعمیرکار است که غرامت بپردازد.

۳-آسیب های گردن و ستون فقرات

تعمیرکاران سخت افزاری موبایل مجبورند ساعت ها روی میزکار تعمیر نشسته و گردن خود را به سمت پایین خمیده کنند. در دراز مدت ممکن است آسیب های جدی به مهره های گردن و ستون فقرات وارد شود.

۴-بروز بودن

در دوره تعمیرات موبایل، تمامی نکات و تکنیک های لازم برای تعمیر موبایل به متقاضیان آموزش داده می شود، اما تعمیرکاران باید با ساخته های سخت افزاری جدید آپدیت بوده و مدام دانش خود را بروز نگه دارند.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد مطالبی برای شناخت بهترین دوره تعمیرات موبایل ارومیه و ویژگی های آن ارایه گردد. افرادی که درصدد کسب مدرک بین المللی این فن با یک هزینه قابل قبول هستند، می توانند نیک اندیشان را انتخاب کرده و در دوره های آن شرکت کنند.

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بررسی درآمد و بازار کار⭐تعمیرات موبایل در کویت
نوشته بعدی
دوره mba عمران چیست؟⭐همه چیز درباره آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image