تفاوت تریدر یا هولدر

تفاوت تریدر با هولدر چیست؟ ⭐ تریدر یا هولدر

تریدر یا هولدر دو اصطلاح رایج برای معامله در بازار ارز دیجیتال محسوب می شوند. قبل از ورود به عرضه ترید، کسب شناخت از این دو می تواند سبب شود معامله گر، با دانش و بر اساس ویژگی های شخصیتی خود دست به انتخاب هر کدام از این دو مورد برای معامله بزند. این مقاله نیک اندیشان درصدد شرح کامل تفاوت تریدر با هولدر است؛ پس مقاله را تا پایان بررسی کنید.

هولد چیست و هولدر کیست؟

هولد نوعی استراتژی است که برخی از افراد در بازار ارز دیجیتال از آن استفاده می کنند. در زبان انگلیسی هولد به معنی گرفتن است؛ به همین دلیل منظور از این اصطلاح گرفتن و نگهداری ارز است.

با توجه به این که معاملات با بازه زمانی کوتاه، دارای نوسانات زیادی هستند هولد کردن سبب می شود که سرمایه گذار نگران متضرر شدن در کوتاه مدت نباشد و تمام تمرکز خود را بر روی رسیدن به منفعت های بسیار زیاد در دوره زمانی طولانی قرار دهد.

بنابراین، هولدر به سرمایه گذاری گفته می شود که ارز را می خرد و بدون توجه به افزایش سود در کوتاه مدت توجه خود را معطوف به دوره های آتی می کند. در کل، رویه تریدر، در بازار ارز دیجیتال بر روی سود بوده اما هولدر، سود بلندمدت را ملاک قرار می دهد؛ زیرا معتقد است ارزش چندین برابری دارد.

 سرمایه گذارِ هولدری معتقد است که تمام افزایشی هایی که در کوتاه مدت رخ می دهد در قبال سیر صعودی قیمت ارز در بلند مدت چیزی نیست، بنابراین تا لحظه افزایش حد نصاب قیمت و رسیدن بهترین زمان نوسان گیری ارز دیجیتال، از این سهام نزد خود مراقبت می کند.

تریدر یا هولدر

ترید چیست و تریدر کیست؟

 در اصطلاح علم اقتصاد مفهوم ترید اطلاق می شود به خرید و فروش هر شی و یا خدمتی که در قبال به دست آوردن آن پرداختی هایی صورت گرفته است؛ بنابراین ترید مفهومی کلی دارد و هر نوع معامله ای را در جهان تجارت در بر می گیرد. به همین دلیل تریدر یا هولدر هر دوی این سرمایه گذار نیز در حال ترید کردن هستند.

 روش های متنوعی مانند ترید به روش لاک پشتی برای معامله در کوتاه مدت وجود دارد که می تواند به مدیریت نوسانات و تغییرات موجود پرداخته و باعث ایجاد سود شود و یا این که جلوی ضرر رسیدن به سرمایه گذار را بگیرید.

 تریدر نیز به شخصی گفته می شود که اقدام به خرید سهام، و ارزهای مختلف می کند تا با افزایش قیمت و اوج گرفتن سهام، ارز را فروخته و به درآمد و سود زیادی دست یابد.

 تریدر حرفه ای ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری هست که با شرکت در دوره ارز دیجیتال توانسته با تمام‌ اطلاعات مرتبط با تریدر یا هولدر آشنا شود و از آن ها برای تصمیم گیری درست جهت نگهداری و یا فروش در دوره زمانی کوتاه استفاده نماید.

تفاوت عملکرد تریدر یا هولدر در ترید چیست؟

 • تفاوت تریدر با هولدر این است که هولدر، روش ذخیره سازی ارز و نگهداری آن را بر می گزیند و تریدر روش معامله سریع با ارز در دوره کوتاه را انتخاب می کند.
 • اختلاف بین این دو مورد در تصمیم گیری آن ها بر اساس بازه های زمانی است. هولدر هیچ رویکردی نسبت به معامله ارز در کوتاه مدت ندارد در صورتی که تریدر اساس کاری را بر پایه رسیدن به سود در کوتاه مدت قرار می دهد.
 • تریدر یا هولدر دارای تفاوت های عملکردی دیگری نیز هستند؛ به طور مثال هولدر ارز را نگهداری می کند و تریدر با افزایش قیمت، ارز را می فروشد تا به سود برسد‌.
 • هولدر نگاهی بلندمدت دارد در صورتی که تریدر افق دید کوتاه مدتی در معامله را انتخاب می کند.
 • نوسانات برای تریدر اهمیت زیادی دارد؛ زیرا در پی بهترین استفاده از آن ها برای فروش ارز و کسب سود است؛ اما هولدر ها هیچ توجهی به نوسانات پیش آمده کوتاه مدت ندارند و در پی بهره برداری از آن نیستند؛ زیرا می دانند که نوسانات مهمتر با امکان سودآوری بالاتری در آینده برای ارز نگهداری شده وجود دارد.
تریدر یا هولدر چیست

با توجه به حجم معاملات روزانه بایننس، چرا تعدادی از ارز ها از لیست ارزهای صرافی بایننس حذف شدند؟

اخیرا بایننس اعلام کرده است که جفت ارز های زیر را از لیست ارز های پشتیبانی شده در این صرافی حذف کرده است:

 • کلاک کوین (CLOAK)
 •  مدوم (MOD)
 • سالت (SALT)
 • سابستراتوم (SUB)
 • وینگز (WINGS)

با توجه به حجم معاملات روزانه بایننس، چه دلیلی برای حذف این ارز ها از  لیست ارزهای صرافی بایننس وجود دارد؟ این صرافی برای توجیه کار خود بیان کرده است که ما هر ارزی را که لیست می کنیم، مدام بررسی کرده و در صورت مغایرت با استاندارد هایمان و یا تغییر صنعت، مجبور به حذف آن ارز می شویم.

معیار هایی که باعث می شکند یک یا چند ارز از لیست ارزهای این صرافی حذف شوند، عبارتند از:

 • تعهد تیم به پروژه
 • میزان سطح و کیفیت در عملکرد های توسعه ای
 • ثبات قرارداد هوشمند یا قرارداد شبکه
 • پاسخ متقابل به درخواست های دوره ای بایننس
 • مشاهده عواملی مبنی بر رفتار غیر اخلاقی یا فریب کارانه
 • کمک به توسعه یک اکوسیستم فعال و با ثبات

بر اساس این توضیحات، صرافی بایننس امکان دارد به صورت دوره ای، ارز هایی را از لیست ارز های خود حدف کرده یا اضافه کند، بنابراین تریدر ها و معامله گران باید از لیست ارز های این صرافی مطلع باشند.

با توجه به حجم معاملات روزانه بایننس، چرا تعدادی از ارز ها از لیست ارزهای صرافی بایننس حذف شدند؟

برای شروع ترید ارز دیجیتال، کدام بهتر است؛ تریدر یا هولدر؟

با توجه به توضیحاتی که برای دو عنوان سرمایه گذاری برای تریدر و هولدر  ها گفته شد، این سوال پیش می آید که کدام یک از آنها بهتر است؟ برای شروع ترید ارز دیجیتال، بهتر است بعد از آموزش های لازم، این کار را بر اساس هدف تان و روحیه ریسک پذیری خود انجام دهید. انتخاب بین تریدر یا هولدر ممکن است در سرنوشت و سرمایه شما بسیار تاثیر گذار باشد.

اگر شما فردی ریسک پذیر هستید و توانایی تحلیل بازار ارز های دیجیتال را آموخته اید، تریدر بودن برایتان مناسب تر است؛ اما اگر با دنیای ریسک ارتباط خوبی ندارید و ترجیح می دهید خود را از هیجانات روزانه و حتی ساعتی در این بازار دور نگه دارید، هولدر می تواند گزینه بهتری باشد.

همچنین اگر وقت کافی برای بروز شدن با نوسانات لحطه ای ارز های دیجیتالی را ندارید و ترجیح می دهید وقت خود را صرف امور دیگری کنید، هرگز تریدر بودن موفقتان نمی کند. اگر سرمایه اولیه تان برای شروع زیاد است، بهتر است مقدار قابل توجهی از آن را هولد کرده و بقیه را صرف ترید کنید. با این کار، هم سود طولانی مدت نصیبتان می شود، و هم از نوسانات روزانه می توانید بهترین استفاده را کنید.

برای شروع ترید ارز دیجیتال، کدام بهتر است؛ تریدر یا هولدر؟

تفاوت معایب شغل تریدری و هولدری چیست؟

همانطور که عنوان شد، تریدر و هولدر دو روش معامله و ترید هستند که در سال های اخیر، شغل تریدری در ایران رواج زیادی داشته تا جایی که معاملات مختلف برای این افراد جز منابع اصلی کسب درآمد محسوب شده است.

در این میان هولدرها به نسبت تریدر ها کمتر هستند؛ زیرا عموما افراد با انتظار سود کوتاه مدت وارد معامله می شوند. این دو شغل معایبی دارند که در دسته کلی زیر شرح داده می شوند:

۱-عدم امنیت سرمایه

 از جمله مهم ترین عیب شغل تریدر یا هولدر ریسک زیاد و عدم ایجاد امنیت برای سرمایه است. ممکن است که در یک لحظه سودهایی با درصد های بالا به سرمایه افزوده شود و یا ممکن است که کل سرمایه یک جا نابود شده و ضرر بزرگی به تریدر وارد گردد. در کل عدم ثبات و در خطر بودن سرمایه بزرگترین عیبی هست که این شغل دارد.

۲-مشکلات روحی و جسمی

علاوه بر این به صورت مداوم در شغل تریدری بودن، معایب جسمی و روحی نیز برای تریدر ها به همراه دارد؛ چه بسا تریدر هایی بودند که بر اثر هیجانات وارده به آن ها جان خود را از دست داند.

تفاوت تریدر یا هولدر از نظر انتخاب تکنیک های ترید چیست؟

تریدر و هولدر، برای این که بتوانند در بازار ارز دیجتال معاملات پرسودی داشته باشد باید با تکنیک های ترید آشنا باشند که آین آشنایی عموما در دوره آموزش ارز دیجیتال به دست می آید.

تمام تکنیک های موجود تخصصی هستند و به کارگیری آن ها هنگام شروع معامله، می تواند باعث ایجاد تغییراتی در روند تصمیم های معامله گر شده و به نوعی بر روی تصمیمات هیجانی او  تاثیر بگذارد.

 هنگامی که تریدر یا هولدر به این دانش تخصصی دست پیدا کرده باشد در بازار پر از رقابت ترید ارز دیجیتال، یک مزیت رقابتی برای آن ها محسوب می شود. با در اختیار داشتن فنونی مانند معاملات معکوس، استراتژی مومنتوم، فیدینگ و غیره این دو نوع معامله گر می توانند عملکرد مطلوبی در معاملات داشته باشد و به یک تریدر حرفه ای ارز دیجیتال تبدیل شوند.

سخن آخر

تریدر و هولدر مفاهیمی بودند که در این بخش در ارتباط با آن ها مباحثی بیان شد، امید است این اطلاعات بتواند به معامله گران در روند معامله و انتخاب شیوه ترید کمک کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی شرکت تریدر گلدمن ساکس(Goldman Sachs)
نوشته بعدی
بررسی درآمد و بازار کار ⭐ شغل تعمیرات موبایل در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image