درآمد شغل تعمیرت موبایل در ایران

بررسی درآمد و بازار کار شغل تعمیرات موبایل در ایران

با توجه به اینکه امروزه اقشار با سنین مختلف از فناوری های ارتباطی نظیر موبایل به وفور استفاده می کنند، درصد ایجاد نقص در موبایل نیز افزایش یافته است و همین مورد سبب می شود شغل تعمیرات موبایل در ایران بازار خوبی داشته باشد. اگر می خواهید با ورود به این حوزه درآمد کسب کنید، ابتدا این مقاله از نیک اندیشان را مطالعه کرده و سپس در دوره تعمیر موبایل شرکت کنید.

تعمیرات موبایل چیست؟ بررسی درآمد تعمیرات موبایل!؟

به تمامی کارهایی که در راستای پیدا کردن نقایص به وجود آمده در موبایل صورت می گیرد تعمیر موبایل گفته می شود. با توجه به این که این دستگاه دارای قطعات گوناگونی است، برای تعمیر آن باید تخصص و شناخت کامل هر قطعه جهت بررسی دقیق تر وجود داشته باشد. شرکت در دوره های آموزشی مسیر متخصص شدن را برای افراد علاقه مند به این حوزه هموار می کند.

میزان درآمد این حوزه، بسته به تخصص فرد در حوزه تعمیرات متفاوت است؛ به طور مثال، در ایران یک تعمیرکار مبتدی درآمدی بین 10 الی 12 میلیون دارد؛ این در حالی است که مقدار دریافتی یک تعمیر کار حرفه ای موبایل بیش از 20 میلیون در ماه است. افرادی که در این زمینه حرفه ای شدند، با توجه به استفاده جهانی از این کالا می توانند در هر کجای جهان از این مهارت درآمد به دست آورند.

در زمان حاضر نیز کشور های مختلف اروپایی، آسیایی و حتی آمریکایی نیز بر اساس این مهارت امکان مهاجرت به افراد را می دهند؛ به طوری که یکی از پردرآمدترین شغل ها در دنیا که طی سال های اخیر با محبوبیت زیادی مواجه شده، شغل تعمیرات موبایل در آلمان است.

بازار کار شغل تعمیرات موبایل در ایران

مزایا و معایب شغل تعمیرات موبایل در ایران چیست؟

هر شغلی دارای مزایا و معایبی است که این حرفه نیز از این قاعده مستثنی نیست. تعمیرات موبایل، در عین حال که مزیت های زیادی دارد یک سری عیوب نیز برای آن مطرح است. برخی از مزیت ها و معایب که در دوره آموزش تعمیر موبایل بیان می شود، به شرح زیر است:

۱- نیاز نداشتن مدارک دانشگاه و تحصیلات آکادمیک

برای این که بخواهید یک شغل تعمیراتی موبایل راه اندازی کنید، نیازی به داشتن مدرک آکادمیک نیست. بلکه با استفاده از مهارت به دست آمده در دوره های آموزشی آزاد نیز می توانید صاحب یک کسب و کار با مالکیت شخصی شوید.

۲- عدم نیاز به آموزش های طولانی

برای آموزش و کسب این مهارت و ایجاد شغل تعمیرات موبایل در ایران به دوره های آموزشی طولانی نیازی نیست و با چند جلسه کوتاه، مهارت لازم برای متخصص شدن به دست می آید.

۳- امکان شروع کار با سرمایه کم

برای راه اندازی این شغل به سرمایه گذاری با مبالغ هنگفت وجود ندارد و با یک سرمایه حداقلی می توان با این کسب و کار درآمد زایی نمود.

در کنار این مزیت ها، عیوبی به شرح زیر نیز مطرح است:

۱- خراب شدن تجهیزات و هزینه بر بودن تعمیرات آنها

برای آنکه تعمیر موبایل با دقت و سرعت بالاتری انجام شود، باید تجهیزات کافی و مناسب در دسترس باشد. امکان خراب شدن این تجهیزات بعد از مدتی وجود دارد و به همین خاطر، هزینه هایی برای نگهداری و تعمیرات آن ها باید لحاظ شود. تا زمانی که این تجهیرات خراب باشند امکان کار برای تعمیرکار و به دست آوردن درآمد از شغل تعمیرات موبایل در ایران وجود ندارد.

۲- درآمد متغیر

این گزینه نیز علی رغم این ‌که می تواند یک مزیت باشد اما عموما به عنوان عیب به آن نگاه می شود؛ زیرا ممکن است در برخی از زمان ها به علت کم بودن مشتری، خراب شدن تجهیزات و یا هر مشکل دیگر، درآمد کم شود.

پیش بینی آینده شغلی تعمیرات موبایل؟ آیا این شغل جز شغل های اشباع نشده است؟

افرادی که درصدد ورود به این حرفه هستند، دغدغه اشباع شدن شغل و عدم موفقیت را داشته و همواره نسبت به درامد تعمیرات موبایل در ایران تردید دارند. از آنجایی که درآمد تعمیرات موبایل و خرابی هایی که در موبایل ها به وجود آمده نیاز به تعمیر را زیاد کرده، بنابراین، برای شغل تعمیرات موبایل در ایران هیچ نگرانی از بابت اشباع شدن وجود ندارد. نه تنها در ایران، بلکه در کل دنیا این حرفه جایگاه خوبی دارد، و اگر به دنبال مهاجرت هستید، می توانید به شغل تعمیرات موبایل در عمان به عنوان یک سکوی پرتاب نگاه کنید.

خاطر نشان می کنیم، برای موفقیت در شغل تعمیرات موبایل در باکو و شغل تعمیرات موبایل در دبی می بایست حرفه ای باشید تا با درخواست شما جهت مهاجرت به این کشورها موافقت شود.

نظر کاربران در مورد شغل تعمیرات موبایل در ایران و درآمد حاصل از آن چیست؟

این که هر فردی، چه کودک و چه بزرگسال یک عدد گوشی دارد، نشانگر استقبال از فناوری بوده، و این مورد خود دلیلی است تا بتوان گفت، شغل تعمیرات موبایل جای پیشرفت داشته و درامد تعمیرات موبایل در ایران نیز در حال افزایش است.

از این رو با توجه به نیازهای تعمیراتی مکرر، شغل تعمیرات موبایل در ایران نیز موفقیت آمیز است. عموم افراد نیز در ارتباط با این دیدگاه اتفاق نظر دارند و معتقدند که با بررسی موقعیت مکانی دقیق کسب و کار و میزان تردد افراد در محل مشخص شده، می توان حاشیه سود و امنیت شغلی را افزایش داد.

مزایای شغل تعمیر موبایل در ایران

 

 

بررسی بازار کار شغل تعمیرات موبایل در ایران

به چه دلیل شغل تعمیرات موبایل در ایران، راحت ترین شغل فنی است؟

بر اساس بررسی ها و مقایسه شغل تعمیرات موبایل در ایران و سایر مشاغل فنی، این نتیجه به دست آمده است که تعمیرات موبایل را می توان راحت ترین شغل فنی دانست. راحتی این شغل به حدی است ک حتی خانم ها نیز می توانند از این حرفه کسب درآمد کنند، بدون اینکه آسیب جسمی به آن ها وارد شود.

دلایلی که ثابت می کند تعمیرات موبایل یک شغل فنی راحت است عبارتند از:

  • عدم نیاز به فعالیت بدنی زیاد
  • عدم کثیف کاری ها در حین کار
  • عدم نیاز به کار با ابزار آلات یا وسایل کار خطرناک
  • عدم نیاز به حمل و نقل اجسام سنگین
  • عدم ایجاد خطرات جانی حین تعمیرات
  • عدم وجود آلودگی های صوتی و محیطی در محل کار
  • عدم نیاز به آموزش های آکادمیک

این شغل فنی، بر خلاف شغلی مانند مکانیکی و زیر مجموعه های آن هیچ گونه کثیف کاری ندارد. همچنین محیط کاری این شغل، یک محیط به دور از سر و صدا های آزار دهنده است؛ چیزی که در کارخانه جات و تولیدی ها بسیار رایج است. پس اگر به دنبال یک شغل راحت با آرامش روانی هستید، بهتر است تعمیرکار موبایل شوید.

آیا با سختی های شغل تعمیرات موبایل در ایران آشنا هستید؟

هر حرفه ای در آغاز کار دارای سختی هایی است. تعمیرات موبایل نیز سختی هایی را در بر دارد که این مطلب را برای بیان سختی های این شغل در ایران اختصاص دادیم.

1- دقت و توجه زیاد

برای هر کاری لازم است افراد دقت و توجه بالایی داشته باشند. کار تعمیرات موبایل نیز تخصصی است که یک بی دقتی می تواند باعث ایجاد خسارت در موبایل شود. خسارتی که با خراب شدن قطعات دیگر همراه است. اگر بی دقتی و بی توجهی ادامه دار باشد، ممکن است که کار تعمیراتی باعث صدمه شدید به موبایل شود. در چنین شرایطی تعمیرکار موظف است که بی دقتی خود را جبران کند. این جبران می تواند پرداخت وجه نقد یا خرید یک موبایل جدید باشد.

2-شناخت و مهارت کامل

فردی که درصدد راه اندازی شغل تعمیرات موبایل در ایران است باید شناخت جامعی نسبت به این وسیله داشته باشد. به علاوه، مهارت کامل هم نیاز است. بنابراین فردی که توانایی نسبی تعمیراتی دارد نمی تواند اقدام به راه اندازی مغازه تعمیراتی موبایل کند.

3- نیاز داشتن به ملزومات زیاد

علاوه بر موارد ذکر شده، برای انجام خدمات تعمیراتی موبایل باید وسایل پیشرفته زیادی داشت؛ زیرا گاهی لازم است برای تعمیر یک قطعه از ابزار مخصوص به آن قطعه استفاده کرد.

کلام آخر

در این مقاله، مطالبی حول تعمیرات موبایل، شغل تعمیرات موبایل، آینده شغلی و نظر کاربران ارائه شد. امید است که با مطرح کردن این مباحث، به سوالات و ابهامات موجود در این مسیر به خوبی پاسخ داده باشیم.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر موبایل نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
تفاوت تریدر با هولدر چیست؟ ⭐ تریدر یا هولدر
نوشته بعدی
بررسی درآمد و بازارکار ⭐ تعمیرات موبایل در انگلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image