بازار کار شغل تعمیرات موبایل در باکو و کشور های اروپایی چگونه است؟

شغل تعمیرات موبایل در باکو⭐بررسی بازار کار و درآمد

بر خلاف آنچه تصور می کنید، شغل تعمیرات موبایل در باکو بازار کار و درآمد بسیار خوبی دارد. مزیت دیگری که دارد این است که برای یافتن شغل تعمیرات موبایل در باکو، نیاز به مدرک دانشگاهی ندارید. برای دانستن نکات بیشتر در این باره، حتما تا انتهای مقاله همراهمان باشید و در دوره تعمیرات موبایل شرکت کنید.

بازار کار شغل تعمیرات موبایل در باکو و کشور های اروپایی

اگر به دنبال شغلی با بازار کار و درآمد عالی در خارج کشور، بدون نیاز به تحصیلات آکادمیک هستید، شغل تعمیرات موبایل یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود. همانطور که می دانید، شغل تعمیرات موبایل زیر شاخه رشته فنی و حرفه ای محسوب می شود و در بسیاری از کشور ها از جمله آلمان، کانادا، ترکیه، باکو و … بازار کار و درآمد خوبی دارد.

البته با توحه به پیشرفت حوزه تکنولوژی و صنعت تلفن های همراه، این شغل در ایران نیز از بازار کار نسبتا خوبی برخوردار است. حق الزحمه ای که تعمیرکار موبایل بابت انجام هر تعمیر می گیرد، بسته به مدل گوشی و همچنین نوع تعمیری که مورد نیاز است، متغیر می باشد. هر چند که آمار دقیقی از درآمد تعمیرکاران موبایل در دست نیست، اما طبق بررسی های انجام شده، یک تعمیرکار مبتدی می تواند درآمد چند میلیونی در ماه داشته باشد. درآمد تعمیرکاران حرفه ای حتی دو برابر این مقدار می تواند باشد.

چیزی که گفته شد، درآمد تخمینی تعمیرکاران در ایران بود و مسلما شغل تعمیرات موبایل در باکو و سایر کشور ها، بیشتر از اینها درآمد دارد، چون درآمد ها دلاری خواهد بود. از آنجایی که به تحصیلات دانشگاهی در این حوزه نیازی نیست، می توان به راحتی و با گذراندن دوره آموزش تعمیرات موبایل، مهاجرت کرد و به درآمد های دلاری با ارقام بالا رسید. حال ممکن است برایتان سوال شود که چرا شغل تعمیرات موبایل بازار کار و درآمد خوبی در خارج کشور دارد.

لیست شغل تعمیرات موبایل در باکو

لیست کارهای پرطرفدار در باکو

کسانی که تصمیم می گیرند به باکو که در کشور آذربایجان قرار دارد، مهاجرت کنند، خوب است اول نگاهی به لیست کار در باکو بیندازند و سپس با توجه به آن برای مهاجرت تصمیم گیری کند. اگر مهارتی بلدید و در آن به یک فرد ماهر تبدیل شده اید، در همه جای دنیا کار برایتان پیدا می شود و این، تنها یکی از مزیت های متخصص بودن است.

در لیست مشاغل باکو، برخی شغل های زیر به چشم می خورد:

  • نمایندگی بیمه
  • رایکار
  • نویسنده
  • طراح داخل
  • روزنامه نگار
  • بازاریاب
  • پرستار
  • حسابدار
  • طراح گرافیک
  • معلم زبان انگلیسی

ما در بالا بخشی از مشاغل مورد نیاز در کشور آذربایجان و شهر باکو را معرفی کردیم، اما از آنجایی شغل تعمیرات موبایل در باکو در این لیست جای ندارد، باید سعی کنید خودتان کسب و کاری مستقل برای خود راه اندازی کرده و به این کشور مهاجرت کنید. البته ممکن است برخی شرکت های فعال در حوزه موبایل نیز به تخصص شما نیاز داشته باشند که این نیز مشروط به آن است که شما یک پیشنهاد کاری از کارفرمای باکویی داشته باشید. اگر کار خود را به خوبی انجام دهید، ممکن است در حوزه تعمیر موبایل در کشور آذربایجان به موفقیت های قابل توجهی دست پیدا کنید.

دلیل بازار کار و درآمد خوب شغل تعمیرات موبایل در باکو چیست؟

دلیل بازار کار و درآمد خوب شغل تعمیرات موبایل در باکو

همانطور که نیاز به تعمیرکار موبایل ماهر در شهر ها و مناطق مختلف ایران وجود دارد، مسلما تقاضا برای این شغل در کشور های مختلف نیز هست. همچنین امروزه نوعی وابستگی وصف ناپذیر میان افراد و تلفن های همراه شان به وجود آمده که در صورت خرابی، باید در مدت کوتاهی به یک تعمیرکار ماهر مراجعه کنند. اتفاقا با پیشرفت تکنولوژی، تقاضا برای شغل تعمیرات موبایل در باکو و سایر کشور ها، در حال افزایش است.

منتهی درست است که نیازی به تحصیلات دانشگاهی برای مهاجرت از طریق این شغل ندارید، اما میزان مهارت شما و دانشی که دارید، مسلما برای مدیران شرکت ها در خارج کشور اهمیت دارد. مهارت به خودی خود به دست نمی آید و نیاز است که در دوره های معتبر تعمیرات موبایل شرکت کنید. در انتهای این دوره ها مدرک معتبر بین المللی به شما اعطا می شود و شما می توانید به کارفرمایان آن را ارائه دهید.

همچنین نیاز است که در این حرفه، سابقه کار نیز داشته باشید تا بتوانید سریع تر شغل مناسب خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر شما سابقه کار در مرکز تعمیر موبایل تهران داشته باشید، خیلی متفاوت است با زمانی که هیچگونه سابقه کاری ندارید. چون میزان سابقه کار شما، نشان دهنده تجربه و مهارت شما در این شغل می باشد. مسلما اینگونه یافتن شغل تعمیرات موبایل در باکو آسان تر می شود.

چگونه می توان در شغل تعمیرات موبایل در باکو مشغول به کار شد؟

اگر به زبان آذری مسلط باشید، می توانید با مدرک بین المللی تعمیرات موبایل در باکو کار پیدا کنید. مهاجرت کاری یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به کشور آذربایجان و شهر باکو است. علاوه بر باکو شما می توانید در سایر شهر ها همچون گنجه، سومقایت، لنکران و سیروان نیز به دنبال شغل تعمیرات موبایل باشید. به طور متوسط، حقوق تعمیرکار موبایل در کشور آذربایجان و شهر باکو 263 دلار است که بسته به میزان تخصص شما می تواند بیشتر یا کمتر شود.

اکنون که دانستید بازار کار شغل تعمیرات موبایل در باکو به چه صورت است، مطمئنا برایتان سوال شده که بازار کار این حرفه در سایر کشور ها مانند آمریکا و کانادا به چه صورت است. شاید باورتان نشود، اما درآمد شغل تعمیرات موبایل در آمریکا، سالانه 63,362 دلار برآورد شده است! دستمزد ساعتی تکنسین تعمیرات موبایل در آمریکا به طور متوسط، 17.46 تا 21 می باشد.

اگر بخواهیم درآمد شغل تعمیرات موبایل در باکو و سایر کشور ها را با شغل های پرطرفدار دیگری مانند آرایشگری مقایسه کنیم، باید بگوییم که در انتخاب آرایشگری یا تعمیرات موبایل، درآمد تکنسین تعمیرات موباید بیشتر است. البته این به دلیل تخصصی تر بودن کار تعمیرکاران نیز می باشد.

سختی های شغل تعمیرات موبایل در باکو برای مهاجران چیست؟

سختی های شغل تعمیرات موبایل در باکو برای مهاجران

گرچه شغل تعمیرات موبایل در باکو درآمد خوب و بازار کار پر رونقی دارد، اما این شغل برای مهاجران خالی از سختی هم نیست. رایج ترین مشکلاتی که مهاجران در ابتدای شروع به کار با آن مواجه اند شامل مواد زیر است:

۱-زبان کشور باکو

یاد گرفتن زبان یک کشور دیگر هیچوقت کار آسانی نبوده است. مهاجران باید زبان ترکی باکویی را  به طور کامل فرا گرفته و تسلط بر گفت و گو با این زبان داشته باشند.

۲-سرمایه اولیه

شغل تعمیرات موبایل نسبت به سایر مشاغل نیاز به سرمایه زیادی ندارد، اما مهاجران در ابتدای ورود به این کشور باید هزینه های اولیه زندگی را فراهم کنند.

۳-مدرک معتبر

بسیاری از افراد تصور می کنند شغل تعمیرات موبایل نیاز به تحصیلات خاصی ندارد، اما باید بدانند که رمز موفقیت در این شغل داشتن مدرک معتبر و قابل ترجمه در این کشور است. دوره های تعمیرات موبایل در موسساتی مانند نیک اندیشان، نه تنها مهارت ها و تکنیک های تعمیرات را به خوبی آموزش می دهند، بلکه مدرکی که در پایان دوره به دانش آموختگان ارائه می شود، اعتبار بین المللی نیز دارد.

۴-تنهایی و حس غربت

افرادی که وابستگی زیادی به خانواده و نزدیکانشان دارند، بهتر است به فکر مهاجرت نباشند؛ زیرا تنهایی در یک کشور غریب در ابتدای مهاجرت، بسیار آزار دهنده است.

چگونه می توان در شغل تعمیرات موبایل در باکو مشغول به کار شد؟

پیش نیاز های راه اندازی تعمیرات موبایل در باکو

شعل تعمیرات موبایل در کشور باکو گرچه جزء مشاغل فنی و پردرآمد به حساب می آید، اما برای شروع به کار باید به فکر راه اندازی مغازه در باکو باشید تا بتوانید به عنوان یک تکنسین، کار خود را شروع کنید.

در وهله اول برای آغاز به کار باید سرمایه اولیه برای تجهیزات مغازه را فراهم کنید. تعمیرات موبایل به تجهیزات زیادی نیاز ندارد، اما اگر بتوانید لوازم یدکی رایج مانند باتری، شارژر و غیره را تهیه کرده و به مشتریان بفروشید، سود زیادی نصیبتان می شود. یادگیری زبان کشور باکو برای حرفه ای شدن و پیشرفت در شغل تعمیرات موبایل در باکو بسیار لازم است. به هر حال شما به عنوان یک مهاجر باید بتوانید با مردم این کشور صحبت کنید.

مهارت و مدرک لازم برای شغل تعمیرات موبایل می تواند روز به روز به پیشرفتتان کمک کند. هر مشتری که از کار شما راضی باشد، شما را به بقیه معرفی کرده و کم کم معروف می شوید. در نهایت مهم ترین پیش نیاز این شغل، شناخت کافی از قطعات موبایل و کارکرد آن هاست. بر این اساس می توانید عیوب موبایل را تشخیص داده و رفع کنید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی درآمد و بازار کار شغل تعمیرات موبایل در باکو و سایر کشورها پرداختیم. این شغل یکی از درآمدزا ترین شغل ها در خارج کشور محسوب می شود. اگر تمایل به کسب مهارت و دریافت مدرک معتبر آن هستید، پیشنهاد می کنیم در دوره تعمیرات موبایل نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره های آموزشی نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
تفاوت کاپوچینو با کافی میکس، قهوه و نسکافه در چیست؟
نوشته بعدی
حسابداری مدیریتی در کسب و کار 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image