حق سنوات چیست؟ نحوه محاسبه حق سنوات سال ۱۴۰۲ چگونه است؟

سنوات سال ۱۴۰۲⭐چگونه حق سنوات 1402 را محاسبه کنیم؟

محاسبه ی سنوات سال ۱۴۰۲ در واقع مزایای پایان کار کارگر در سال 1402 است که به ازای سال های کاری کارگر و میزان حقوق دریافتی آن محاسبه می شود. محاسبه حق سنوات از مسائل مهم حسابداری است و نحوه محاسبه آن در دوره حسابداری به صورت کامل آموزش داده می شود. به دلیل اهمیت این موضوع، ما در این مقاله صورت کامل تمام جزئیات مربوط به حق سنوات را بیان کرده ایم؛ پس همراه ما باشید.

حق سنوات چیست؟ نحوه محاسبه حق سنوات سال ۱۴۰۲ چگونه است؟

در قانون کار، به منظور حمایت مادی از کارگران، علاوه بر حقوق ثابت و مزایایی مانند حق مسکن، حق عائله مندی و خواروبار و اولاد، حق سنوات نیز پیش بینی شده است. باید بدانید که سنوات در سال ۱۴۰۲، به تمام کسانی که به هر دلیلی رابطه کاریشان با کارفرما قطع شده است، تعلق می گیرد و کارگران می توانند پس از محاسبه حق سنوات ۱۴۰۲، آن را دریافت کنند. همچنین مطابق قانون، چنانچه شخصی کم تر از یک سال نیز در محلی مشغول به کار بوده باشد و به هر دلیلی، ارتباطش با کارفرما قطع شود، شایسته دریافت حق سنوات است.

اگر برای شما سوال شده است که شغل حسابداری مناسب چه کسانی است، باید بگوییم که شغل حسابداری یکی از شغل هایی است که صبر و حوصله زیادی را می طلبد؛ محاسبه حق سنوات نیز مصداق خوبی برای این موضوع است. به عبارت دیگر، محاسبه حق سنوات یکی از چالش های شغل حسابداری است که سالانه حسابداران با آن مواجه هستند؛ زیرا کارگران پس از خاتمه مدت قرارداد، امکان مطالبه این مبلغ را از کارفرمای خود دارند و حسابداران باید دقت کنند که حقی را ناحق نکنند.

مطابق ماده ۲۴ قانون کار، چنانچه قراردادی به دلایل مختلف، مانند پایان مدت قرارداد موقت، فوت، بازنشستگی و یا از کارافتادگی فرد پایان یابد، کارفرما موظف است به کارگری که به مدت یک سال و یا بیش تر در آن مجموعه مشغول به کار بوده است، سنوات سال ۱۴۰۲را پرداخت کند.

به ازای هر سال کار متوالی و با توجه به آخرین حقوق پایه آن سال، یک ماه حقوق به عنوان سنوات پایان کار پرداخت می شود. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که مزایای کارگر نیز در تعیین میزان حق سنوات در سال ۱۴۰۲ موثر است.

فرمول محاسبه سنوات سال ۱۴۰۲ در قانون کار به چه شکل است؟

پایه سنوات چیست؟ نحوه محاسبه پایه سنوات سال ۱۴۰۲ چگونه است؟

یکی از مزیت هایی که به کارگران تعلق می گیرد تا بتوان کم بودن حقوق دریافتی توسط آنها را جبران کرد، پایه سنوات است. پایه سنوات، ماهیت حمایتی داشته و طبق مصوبه ای که شورای عالی تعیین کرده است، همه کارفرما وظیفه دارند تا زمانی که کارگرانشان در کارگاه آنها کار می کند، این پایه سنوات را پرداخت کنند. نکته ای که خوب است آن را به خاطر داشته باشید این است که پایه سنوات به کارگرانی تعلق می گیرد که بیش از یک سال در آن مجموعه مشغول به کار بوده باشند؛ یعنی کارگران از ابتدای سال دوم خود از این حق بهره می برند.

نحوه محاسبه پایه سنوات نیز به این صورت است که بر اساس بخشنامه شورای عالی کار که سالانه صادر می شود، میزان و مبلغ پایه سنوات در ازای یک روز کاری مشخص می شود و به حقوق کارگران اضافه می شود. محاسبه پایه سنوات از وظایف ماهانه حسابداران است که در دوره آموزش حسابداری به صورت کامل نکات مربوط به آن آموزش داده می شود.

فرمول محاسبه سنوات سال ۱۴۰۲ در قانون کار به چه شکل است؟

نحوه محاسبه حق سنوات ۱۴۰۲، همانند سال های قبل بوده و به این صورت است که حقوق پایه همان سال فرد، در تعداد روز هایی که فرد مشغول به کار بوده است، ضرب شده و سپس حاصل آن بر ۳۶۵ تقسیم می شود؛ البته این در صورتی است که فرد چند سال در آن مجموعه مشغول به کار بوده و در سال ۱۴۰۲ رابطه کاری وی قطع شده باشد.

چنانچه فرد علاوه بر حق سنوات در سال ۱۴۰۲، سنوات سال های قبل خود را نیز دریافت نکرده باشد، می تواند با توجه به پایه حقوق وزارت کار در سال ۱۴۰۲، حق سنواتش را دریافت کند. در این صورت پس از محاسبه حق سنوات ۱۴۰۲، این مبلغ را با مجموع حق سنوات سال های مختلفی که فرد در آن مجموعه مشغول به کار بوده، جمع می کنند و حاصل این جمع، مطالبه نهایی حق سنوات فرد است.

بخشنامه حق سنوات سال ۱۴۰۲ راجع به چیست؟

همواره یکی از دغدغه های مهم دولت، تامین معیشت کارمندان و کارگران است. در این سال ها، با توجه به اهمیت حق سنوات یا مزایای پایان کار کارگر، بخشنامه های گوناگونی توسط مسئولین و سازمان های دولتی صادر شده و در همه آنها به شیوه محاسبه حق سنوات پرداخته شده است. مواد ۲ و ۸ بخشنامه ۸/۴/۱۳۹۴ وزارت نیرو، یکی از مهم ترین بخشنامه های حق سنوات است.

این حکم قانون کار درباره محاسبه و پرداخت حق سنوات، مطابق با آخرین دستمزد فرد است. بنابراین با توجه به این بخشنامه، شیوه محاسبه حق سنوات، بر اساس مزد مبنا و حق جذب است. به همین دلیل، پس از اعتراض به این بخشنامه، دیوان عدالت اداری رای به ابطال این بخشنامه داد.

پس از صدور رای دیوان، ملاک محاسبه حق سنوات کارگران، حقوق مطلق و مزایای ثبت شده در مواد ۳۴ و ۳۵ قانون کار است. در محاسبه حق سنوات، حق السعی کارگران که شامل هزینه عائله مندی، هزینه مسکن، خواروبار، هزینه ایاب و ذهاب، مزایای غیر نقدی و پاداش افزایش تولید علاوه بر حقوق ثابت کارگران است نیز منظور می شود.

بخشنامه حق سنوات سال ۱۴۰۲ راجع به چیست؟

به این ترتیب و با توجه به این بخشنامه ها یک حسابدار باید سنوات سال ۱۴۰۲ را محاسبه کند. فرقی ندارد که حسابدار در کجا مشغول به کار باشد؛ حتی اگر در پردرآمدترین شغل رشته حسابداری هم مشغول باشد؛ باید نحوه محاسبه سنوات را بلد باشد.

سخن آخر

ما در این مقاله از نیک اندیشان پس از اینکه به شما توضیح دادیم که حق سنوات چیست و چگونه از آن استفاده می شود، شیوه محاسبه سنوات سال ۱۴۰۲ را با توجه به آخرین بخشنامه ها به شما آموزش دادیم. امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید واقع شده باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
نحوه نوشتن کاربرگ حسابرسی چیست؟⭐آموزش کامل
نوشته بعدی
ارزش ویژه در ترازنامه چیست؟⭐0 تا 100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image