دوره mba دانشگاه تهران چیست

دوره mba دانشگاه تهران چیست؟ (بررسی کیفیت)

دوره mba دانشگاه تهران چیست، موضوع مورد بحث ما در این مقاله است. دوره mba یکی از دوره های مدیریتی است که در سال های اخیر در ایران، با اقبال خوبی از ناحیه مدیران و کارآفرینان رو به رو شده است. اگر دوست دارید درباره این حوزه بیشتر بدانید، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

محتوای دوره ی mba دانشگاه تهران چیست؟! آیا هر کسی می تواند در این دوره شرکت کند؟

پیش از آنکه به موضوع اصلی بپردازیم، بد نیست با رشته mba بیشتر آشنا شویم. MBA مخفف اصطلاح Master of Business Administration است و معادل فارسی آن، دوره پیشرفته مدیریت کسب و کار است. هدف اصلی mba، تبدیل دانش صرف مدیریتی به مهارت کاربردی و اجرایی مدیریت است. در پایان این دوره، مدرک معتبری به متقاضی داده خواهد شد. اگر علاقه دارید درباره اعتبار این مدرک بدانید، پیشنهاد می کنیم مقاله مدرک mba معادل چیست را مطالعه کنید.

قبل از آنکه در مورد سوال اصلی و اساسی مان که همان  “دوره mba دانشگاه تهران چیست” صحبت کنیم، لازم می دانیم شما را مخاطب خودمان قرار دهیم و یک سوال از شما بپرسیم. سوال ما این است: اگر هزینه دوره mba دانشگاه تهران را پرداخت، و در این دوره شرکت کنید، می توانید به یک مدیر لایق و توانا تبدیل شوید؟ آیا امکان آنکه هست که همه ی افراد با هر تیپ شخصیتی در این دوره حضور پیدا کنند؟ آیا هر کسی که در این دوره شرکت می کند، قادر است سازمان خود را به سمت یک آینده روشن هدایت کند و یا حتی دست به کار آفرینی بزند؟ برای آنکه جواب این سوالات را به دست آورید، بهتر است مقاله رشته mba برای چه کسانی مناسب است را مطالعه کنید.

دوره ی آموزش mba در دانشگاه های معتبر سراسر کشور و موسسات مختلف تدریس می شود و هزینه و مدت زمان آموزش در هر یک از آنها متفاوت است. به طور مثال، هزینه دوره mba دانشگاه شریف با هزینه دوره سایر موسسات آموزشی تفاوت دارد که این نیز به خیلی دلایل اتفاق می افتد.

دوره mba دانشگاه تهران چیست و مدرک آن چیست

ویژگی های شاخص دوره mba دانشگاه تهران چیست؟! بررسی کیفیت این دوره، چه موضوعی را بیان می کند؟

همان طور که بیان شد محتوای ارائه شده در دوره آموزش mba، کاربرد فراوانی برای مدیران و کارآفرینان دارد. استفاده از مهارت های به دست آمده در دوره های mba کار را برای مدیران در اداره سازمان‌ شان تسهیل خواهد کرد. این دوره، در دانشگاه تهران و موسسات گوناگون برگزار می شود و مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.

در ادامه پاسخ به پرسش دوره mba دانشگاه تهران چیست و بررسی کیفیت دوره برگزار شده، باید بگوییم که این دوره در دانشگاه ها، و در قالب کلاس های غیر حضوری و حضوری برگزار می شود. هر چند، شرکت در کلاس های غیر حضوری ممکن است مزایایی داشته باشد، اما بازدهی کلاس های حضوری، بیشتر است. معمولا، سعی می شود اغلب سرفصل های مهم این دوره ارائه گردد تا دانشجو بعد از تمام شدن دوره، با کمبود اطلاعات مواجه نشود.

از دیگر ویژگی هایی که می توانیم در مورد این دوره بیان کنیم، ارائه مدرکی است که قابلیت ترجمه را دارد. البته این احتمال وجود دارد که مدرک صادر شده توسط این دانشگاه، در برخی کشورهای خارجی اعتبار نداشته باشد. از آنجایی که کشور ما تحریم شده، ممکن است برخی کشورها به دلیل عدم تفاهم های سیاسی که با ما دارند، این مدرک را قبول نکنند. پس زمانی که می خواهید یک موسسه آموزشی را برای شرکت انتخاب کنید، حتما به موضوع اعتبار مدرک توجه ویژه و خاصی نشان دهید؛ بخصوص اگر قصد دارید با این مدرک مهاجرت کنید.

دوره mba دانشگاه تهران و تفاوت آن با نیک اندیشان چیست

در مورد دوره مجازی mba دانشگاه تهران چه می دانید؟ آیا دوره مجازی به اندازه دوره های حضوری، مفید است؟

به دلیل گسترش اینترنت، برخی از دوره های آموزشی به صورت مجازی و آنلاین برگزار می شود. این دوره ها، بازخورد به نسبت خوبی داشته و برای کسانی که وقت کافی برای حضور در کلاس های حضوری را ندارند، گزینه خوبی به نظر می رسد. درست است که دوره های مجازی، مزیت هایی چون کاهش هزینه رفت و آمد و صرفه جویی در زمان را در پی دارند، اما باید به معایب مطرح شده توسط این دوره ها نیز اشاره داشت. هر دوره ای، چه دوره mba دانشگاه تهران و یا هر دوره دیگری، بهتر است به صورت حضوری برگزار گردد.

در دوره هایی که به حضوری برگزار می شوند، موقعیت مناسب و وقت کافی برای پرسیدن سوال وجود دارد. در دوره های حضوری، امکان برقراری ارتباط های کاری و فرا کلاسی نیز برای شرکت کنندگان فراهم است و این فرصت خوبی برای انتقال تجربیات خواهد بود. اگر در دوره mba دانشگاه تهران که به صورت حضوری برگزار می شود، با کسانی که سابقه مدیریتی بالایی دارند صحبت کنید و در جهت آشنایی بیشتر با آنها اقدامی انجام دهید، می توانید از تجربه های آنها در مدیریت سازمان تحت نظارتتان بهره ببرید.

دوره mba دانشگاه تهران چیست و چه تفاوتی با دیگر دوره ها دارد

شرایط شرکت دوره mba دانشگاه تهران چیست؟ آیا در این رابطه چیزی می دانید؟

بری اینکه بدانید شرایط شرکت در دوره mba دانشگاه تهران چیست، باید اشاره کنیم که داشتن حداقل مدرک کارشناسی ضروری است. در غیر این صورت نیاز است که در مصاحبه شرکت کنید و سوابق مدیریتی کافی در رزومه تان داشته باشید.

نکته ای که لازم می دانیم در همینجا خاطر نشان کنیم، این است که تنها راه تحصیل در رشته mba، دانشگاه تهران نیست. این در حالی است که برای شرکت در کلاس های نیک اندیشان نیازی به مدرک کارشناسی ندارید و با حداقل مدرک معتبر تحصیلی می توانید در این دوره ها شرکت کنید. شرایط حضور در کلاس در دانشگاه تهران سختگیرانه دنبال می شود و متقاضی نمی تواند در طول دوره غیبت های غیر موجه داشته باشد.

قیمت دوره mba دانشگاه تهران چقدر است

آیا راجع به قیمت دوره mba دانشگاه تهران چیزی می دانید؟

با توجه به این که دانشگاه تهران به دو صورت حضوری و غیر حضوری دوره ها را برگزار می کند، تعرفه هر دوره بسته به روش آن تعیین می شود. به طور مثال، مبلغی که برای دوره حضوری پرداخت می شود، همواره مقداری بالاتر از مبلغ پرداخت شده برای دوره غیرحضوری mba است. علاوه بر این مورد، شاخصه های دیگری وجود دارد که این مرکز جهت قیمت گذاری در  دستور کار قرار می دهد.

 یکی از این شاخصه ها، نوع مدرک ارائه شده است. به طور مثال، مدرکی که دارای خصوصیت ترجمه باشد و بتوان با آن امکان مهاجرت را فراهم نمود، همواره قیمت بیشتری نسبت به مدرکی دارد که قابل ترجمه نبوده و فقط می توان در ایران از آن استفاده کرد. مجموعه آموزشی نیک اندیشان، تلاش کرده تا بتواند با کاهش هزینه های موجود، دوره های mba حضوری و آنلاین را با تعرفه های مناسبی برگزار کند. به علاوه، مدرکی که خروجی این موسسه هست مورد تایید کشورهای دیگر بوده و می توان در صورت نیاز  با آن مدرک در کشوری دیگر کسب و کاری را ایجاد نمود و به اشتغال پرداخت. از لحاظ سطح برگزاری، دوره mba نیک اندیشان با دوره mba دانشگاه تهران، قابل رقابت و حتی بهتر است.

کلام آخر

دوره mba دانشگاه تهران چیست، موضوعی بود که ما در این متن در مورد آن صحبت کردیم. وقتی می خواهید هزینه بالایی برای شرکت در یک دوره بپردازید، سعی کنید همه جوانب آن را در نظر بگیرید. دوره ی mba از آن دست دوره هایی است که برای شرکت در آن باید به سراغ مجموعه های معتبری چون نیک اندیشان رفت. این موسسه تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا یک دوره کامل و جامع برگزار کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image