قیمت دوره mba در ایران

قیمت دوره mba در ایران⭐(قیمت بهترین دوره mba)

قیمت دوره mba در ایران به عوامل و پارامترهای متفاوتی بستگی دارد که موضوع بحث ما در این مقاله است. اگر می خواهید در دوره ای با بالاترین بازدهی و عملکرد شرکت کنید، ابتدا این متن را مطالعه کنید و سپس بر اساس اطلاعات دریافتی در یک دوره mba شرکت کنید.

قیمت دوره ی mba در ایران چقدر است؟

قیمت دوره ی mba در ایران را نمی توان به صورت یک عدد ثابت و مشخص ارائه کرد. اینکه شما تصمیم بگیرید در کدام دوره شرکت کنید، به شرایط شما بستگی دارد. مثلا اگر وقت رفتن به کلاس را ندارید، دوره mba آنلاین برای شما بهترین گزینه است. شاید دوره های آنلاین به اندازه دوره های حضوری، کیفیت نداشته باشند، اما می توانند برخی نکات کلیدی و راهبردی را آموزش دهند.

بهترین دوره mba با قیمت های متفاوت در کشور ارائه می شود. اگر می خواهید در این دوره ها شرکت کنید، می بایست موسسه هایی را انتخاب کنید که از سابقه و پیشینه آنها در برگزاری این دوره ها اطلاع دارید و می دانید که از وجود و حضور بهترین کارشناسان بهره می برند.

در موسسه ها و واحدهای آموزشی مختلف، قیمت دوره mba متفاوت است. برای مثال اگر بخواهید در دوره mba دانشگاه تهران شرکت کنید، باید شهریه متفاوتی پرداخت کنید، نسبت به هزینه ای که دانشگاه شریف از شما دریافت می کند.

قیمت دوره mba در ایران به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت دوره ی mba در ایران به عوامل مختلفی وابسته است. برخی از این عوامل را به صورت خلاصه و مختصر در بالا اشاره کردیم؛ حال می خواهیم مفصل تر و کامل تر در مورد عوامل تاثیرگذار بر قیمت این دوره صحبت کنیم.

1- موسسه برگزار کننده دوره

موسسه های متفاوتی در کشور در حال برگزاری دوره های mba هستند. هر یک از این موسسات با توجه به مصالحی که برای خود در نظر گرفته اند، هزینه متفاوتی را از شرکت کنندگان در دوره دریافت می کنند. مثلا، هزینه دوره mba دانشگاه شریف بالاتر از هزینه ای است که برخی موسسه های آموزشی آزاد در کشور برای برگزاری این دوره از شما دریافت می کنند.

2- کیفیت دوره

هر قدر کیفیت دوره آموزش mba بیشتر باشد و در آن از حضور اساتید مجرب تری بهره برده شده باشد، قیمت دوره mba در ایران بالاتر خواهد بود. در دوره های با کیفیت mba، اطلاعات کامل تر، جامع تر و عملیاتی تری به دست خواهید آورد. اگر می خواهید هزینه و وقتی که بابت این کلاس ها صرف می کنید به هدر نرود، بهترین دوره ها را شناسایی کرده و در آنها شرکت کنید.

3- آنلاین بودن و یا حضوری بودن دوره

از دیگر پارامترهای موثر بر قیمت دوره mba در ایران می توان به حضوری بودن یا آنلاین بودن دوره اشاره داشت. معمولا دوره هایی که به صورت حضوری برگزار می شود، در مقایسه با دوره های آنلاین، قیمت بالاتری دارد. کسانی که شرایط حضور در دوره های حضوری را ندارند، بهتر است در دوره های آنلاین شرکت کنند.

قیمت دوره mba در خارج از کشور چقدر است؟

حال که می دانیم قیمت دوره mba در ایران به چه عواملی بستگی دارد، خوب است در مورد هزینه و قیمت دوره mba در خارج از کشور نیز نکاتی را به شما در میان بگذاریم.

1- شهریه دوره ی mba در چین

یکی از کشورهای برگزارکننده دوره های mba، کشور چین است. تحصیل mba در این کشور، مقرون به صرفه است و به همین دلیل، افراد بسیاری تمایل دارند به کشور چین رفته و در این رشته تحصیل کنند. هزینه تحصیل در رشته MBA در دانشگاه پکن، 12 هزار یورو و در دانشگاه جیائو تونگ شانگهای نزدیک به 12 هزار یورو در سال است.

2- شهریه رشته ی mba در کشور کانادا

از دیگر کشورهایی که شرایط خوبی برای تحصیل در رشته ی mba فراهم کرده، کشور کاناداست. تحصیل در این رشته، فرصت های زیادی را در اختیار شرکت کنندگان در این دوره قرار می دهد. این افراد می توانند یک زبان جدید فرا گرفته و در کشوری که از نظر امکانات در سطح خوبی قرار دارد، زندگی کرده و پیشرفت کنند. تحصل در رشته ی mba در دانشگاه تورنتو و بریتیش کلمبیا، حدود 42 هزار یورو در سال است.

3-شهریه تحصیل در رشته mba در کشور استرالیا

در ادامه مقایسه قیمت دوره mba در ایران با کشورهای خارجی خوب است به شهریه دوره ی mba در استرالیا نیز بپردازیم. کشور استرالیا نیز شرایط خوبی برای تحصیل علاقه مندان به رشته ی mba فراهم کرده است. گذراندن دوره ی mba در دانشگاه ملی استرالیا نزدیک 30 هزار یورو و در دانشگاه کوئینزلند نیز نزدیک به 50 هزار یورو خرج بر می دارد.

برای پرداخت قیمت دوره mba در ایران اقدام کنیم، یا در دوره mba رایگان شرکت کنیم؛ کدام بهتر است

بهترین دوره mba در ایران چه ویژگی هایی دارد؟ قیمت آن چند است؟

دوره ی mba ای را می توان بهترین دوره mba در ایران نامید که ویژگی های زیر در آن مشاهده شود:

  • در این دوره باید کامل ترین مباحث و سرفصل ها ذکر شده باشد.
  • قیمت دوره mba در ایران که از آن به عنوان بهترین دوره یاد می کنند، مناسب تعیین شده است.
  • برخی موسسه های معتبر شهریه را به صورت اقساط دریافت می کنند و این فرصت خوبی برای کسانی است که نمی خواهند هزینه این دوره را به صورت یک باره پرداخت کنند.
  • ارائه دوره توسط اساتید حرفه ای از دیگر مزیت های شرکت در دوره هایی است که موسسه های معتبر برگزار می کنند.
  • دسترسی به محل برگزاری کلاس از دیگر امتیازات بهترین دوره های آموزشی ام بی ای است.

نکته ای که در مورد قیمت دوره mba در ایران باید توجه کنید این است که مسلما هر دوره ای که با قیمت بالایی برگزار می شود، دوره خوبی نیست و هر دوره ای که قیمت پایینی دارد، دوره بدی نیست. به دلیل مهم بودن این رشته، موسسه هایی را انتخاب کنید که هم، قیمتشان مناسب است و هم تمامی امتیازات بالا را دارند. در ضمن، برای اطلاع از قیمت دوره ها حتما با موسسه ای که می خواهید در آن شرکت کنید، تماس بگیرید.

شاخص تغییر قیمت دوره mba در ایران

برای پرداخت قیمت دوره mba در ایران اقدام کنیم، یا در دوره mba رایگان شرکت کنیم؛ کدام بهتر است؟

قیمت دوره mba در ایران و عواملی را که روی آن تاثیر می گذارد، در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار دادیم. نکته ی مهم دیگری که خوب است در مورد آن نیز صحبت کنیم، مقایسه بین دوره های پولی و دوره های رایگان است. برخی افراد برای آنکه قیمت دوره های ام بی ای را پرداخت نکنند، به سراغ دوره mba رایگان رفته و در این دوره ها شرکت می کنند. سوال مهمی که در اینجا مطرح می شود، این است که آیا این دوره ها می توانند به اندازه همان دوره های پولی، بازخورد داشته باشند؟ جواب این سوال، قطعا خیر است.

مواردی که دوره های رایگان آموزش داده می شود، تنها قطره ای از اطلاعات و دانشی است که در حوزه ام بی ای مطرح می کنند. به همین دلیل، این دوره ها کامل نبوده و به هیچ عنوان نمی توانند افراد را به هدفشان از حضور در گرایش های mba برسانند. کسی که تصمیم جدی بر حضور در این دوره گرفته، و قصد دارد اطلاعات کاملی در مورد آن به دست آورد، بهتر است در دوره های حضوری و غیر رایگان موسسه های معتبر آموزشی در کشور شرکت کند؛ این روش، فرد را زودتر به نتیجه می رساند.

کلام آخر

قیمت دوره mba در ایران موضوع صحبت ما در این متن بود. برای دریافت بهترین نتایج از حضور در دوره های آموزشی MBA بهتر است در دوره های موسسات مطرح، همچون موسسه نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
مرکز تعمیر موبایل تهران کجاست؟⭐(با آدرس و عکس)
نوشته بعدی
چگونه سرویسکار پکیج شویم؟⭐0 تا 100 مسیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image