هزینه دوره mba دانشگاه شریف در 1400 و 1401 چقدر است

هزینه دوره mba دانشگاه شریف (1400⚡1401)

هزینه دوره mba دانشگاه شریف موضوع مقاله امروز ماست و قصد داریم در مورد این موضوع، نکاتی را مطرح کنیم. اگر در سمت‌های سرپرستی یا مدیریتی اشتغال دارید یا چنین موقعیت‌هایی را در مسیر شغلی خود پیش‌بینی کرده‌اید، دوره mba برای شما مفید است؛ زیرا می‌تواند کیفیت تعامل شما را با همکاران‌ تان بهتر کند. اگر مشتاق هستید درباره در این دوره بیشتر بدانید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

منظور از دوره ی mba چیست؟!

در مقالات پیشین هزینه دوره mba دانشگاه تهران را بررسی کردیم، در این مقاله نیز قصد داریم، هزینه دوره mba در دانشگاه شریف را بررسی کنیم.

دوره ی آموزش mba، نوعی رشته مدیریت کسب و کار است و در آن به آموزش مباحث بازاریابی، مدیریت منابع انسانی، حسابداری و مدیریت روابط عمومی توجه ویژه ای می شود. شاید برایتان سوال باشد که Mba مخفف چیست و چه مفهومی دارد. این دوره، مخفف master of business administration است، و بالاترین درجه کارشناسی ارشد به حساب می آید.

دوره های mba به طور خاص برای کسانی در نظر گرفته شده است که نیازمند دانش مدیریت هستند، اما در زمینه‌های دیگر تحصیل کرده‌اند. به همین علت، عموم مخاطبان این دوره، تحصیلات اصلی خود را در حوزه‌های دیگر گذرانده و برای تکمیل مهارت های مدیریتی خود، این رشته را به صورت دانشگاهی یا در قالب دوره های آموزشی آزاد دنبال می‌ کنند. اگر علاقه دارید که بیشتر درباره مخاطبان این دوره بدانید پیشنهاد می کنیم مقاله رشته mba برای چه کسانی مناسب است را مطالعه کنید.

علاقه مندان، پس از گذراندن دوره های آموزشی، می توانند مدرک این دوره را کسب کنند و به فعالیت در این حوزه بپردازند. اگر کنجکاو هستید مدرک معادل و هم تراز با mba را بشناسید، مقاله مدرک mba معادل چیست را بخوانید. در این مقاله به پرسش ها پاسخ داده ایم و سعی کردیم تا ابهامات موجود را رفع کنیم.

هزینه دوره mba دانشگاه شریف چقدر است

رشته ی mba دانشگاه شریف چیست و چه تفاوتی با mba نیک اندیشان دارد؟!

پیش از آنکه هزینه دوره mba دانشگاه شریف را مورد بررسی قرار دهیم، بهتر است با اصول برگزاری این دوره در دانشگاه شریف آشنا شویم.

شرکت در دوره ی mba دانشگاه شریف نیازمند داشتن حداقل مدرک معتبر کارشناسی از وزارت علوم است؛ این در حالی است که شرکت در این دوره آموزشی در موسسه نیک اندیشان برای همه افراد، حتی کسانی که مدرک کارشناسی ندارند، امکان پذیر است. داشتن مهارت زبان انگلیسی برای شرکت در دوره دانشگاه شریف ضروری است، اما برای شرکت در دوره نیک اندیشان لزومی ندارد شما با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید.

درباره استادان و مدرسان این دوره باید گفت، مدرسان موسسه نیک اندیشان از متبحرترین و با تجربه ترین اساتید در حوزه مدیریت هستند و با به روز ترین متد، آشنایی دارند. دوره آموزش mba نیک اندیشان به صورت حضوری برگزار می شود و در پایان، مدرک معتبری به شرکت کنندگان در دوره داده خواهد شد.

هزینه دوره mba دانشگاه شریف چقدر است؟! تفاوت آن با دوره ی mba نیک اندیشان چیست؟

پس از آنکه به شرایط برگزاری دوره آموزشی mba دانشگاه شریف اشاره کردیم، در این قسمت می خواهیم که هزینه دوره mba دانشگاه شریف را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

هزینه برگزاری این دوره در دانشگاه صنعتی شریف تهران، ۲۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان است و برای شروع باید مبلغی را به شکل پیش پرداخت بپردازید.

هزینه این دوره در موسسه نیک اندیشان، ۱۲,۰۸۰,۰۰۰ تومان است. نیک اندیشان این فرصت را برای شما به وجود آورده است تا بتوانید به صورت اقساط نیز هزینه دوره را پرداخت کنید.

به هزینه دوره mba دانشگاه شریف اشاره کردیم، حال بهتر است به مدت زمان آموزش این دوره هم بپردازیم. طول این دوره در دانشگاه شریف ۲۴۰ ساعت است و در موسسه نیک اندیشان، جلسات به صورت 2.5 ساعته در مدت یک سال برگزار می شود تا برای متقاضی خسته کننده نباشد.

پس از گذراندن این دوره در موسسه نیک اندیشان، شما از مدرک معتبر آکادمی urs امارات برخوردار می شوید و برای مطمئن شدن از صحت مدارک، می توانید استعلام مدرک خود را بگیرید. اگر انتخاب شما شرکت در دوره های دانشگاه شریف است، باید بدانید که در آخر، تنها مدرک دانشگاه را دریافت خواهید کرد.

هزینه دوره mba دانشگاه شریف

آیا پرداخت هزینه دوره mba دانشگاه شریف، عاقلانه و به صرفه به نظر می رسد؟

یکی از سوالاتی که در مورد هزینه دوره mba دانشگاه شریف ممکن است مطرح شود، این است که آیا صرف این هزینه کار عاقلانه ای است؟ آیا خوب است ما به جای شرکت در موسسه های آزاد، به دانشگاه شریف رفته و این رشته را در این دانشگاه پشت سر بگذاریم؟ همان طوری که می دانید، دانشگاه شریف یکی از بهترین دانشگاه های کشور است و تحصیل در رشته mba شریف، برای کسانی که تا به حال به این دانشگاه قدم نگذاشته اند، می تواند تجربه خوبی باشد.

موضوعی که باید به آن توجه و دقت داشت، کیفیت دوره ی برگزار شده است. ما نمی گوییم که کیفیت این دوره در سطح پایینی قرار دارد؛ این گونه نیست، اما برخی شرایطی که این دانشگاه نمی تواند برای شما فراهم کند، در دیگر موسسه های برگزار کننده دوره ی mba برقرار بوده و این موقعیت خوبی برای کسانی است که ممکن است در وضعیت خاصی قرار داشته باشند. از جمله امتیازات و نکات مثبت برخی موسسه های آموزشی آزاد می توان به ارائه یک مدرک معتبر بین المللی، پرداخت اقساطی شهریه ها و دسترسی راحت و آسان به محل برگزاری کلاس ها اشاره کرد.

هزینه دوره mba دانشگاه شریف به صرفه تر است یا نیک اندیشان

معایب تحصیل در رشته mba در دانشگاه

یکی از نقاط ضعف تحصیل در رشته های mba‌ در دانشگاه ها، این است که مطالب قدیمی و تئوری را به دانشجویان خود آموزش می‌دهند. البته در بعضی دانشگاه‌ها اساتید آگاهی وجود دارند که به صورت مستقل منابع معتبر را مطالعه می‌کنند و اطلاعات لازم را به دانشجویان ارائه می‌دهند، اما این کار، کافی و موثر نیست. برای تبدیل شدن به یک مدیر کسب و کار، به دوره‌ای نیاز دارید که نکات مدیریتی را به صورت کاربردی به شما آموزش بدهد؛ درست مانند دوره های آموزشی موسسات معتبر که یکی از آنها نیک اندیشان است.

آیا کسی که رتبه قبولی mba دانشگاه شریف را به دست می آورد

آیا کسی که رتبه قبولی mba دانشگاه شریف را به دست می آورد، باز هم باید هزینه دوره mba دانشگاه شریف را پرداخت کند؟

رشته ی mba از جمله رشته هایی است که هم موسسه های آموزشی آزاد، و هم برخی دانشگاه های مطرح در سطح کشور، آن را ارائه می دهند. کسی که می خواهد یکی از گرایش های این دوره را در دانشگاه شریف بخواند، باید در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کند و رتبه قبولی mba دانشگاه شریف این دانشگاه را به دست آورد؛ لازم نیست چنین کسی، هزینه دوره mba دانشگاه شریف را پرداخت کند.

کسی که حوصله ی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را ندارد، می تواند به صورت آزاد، در این دوره شرکت کند. برای حضور در دوره های ام بی ای دانشگاه ها و موسسه های آموزشی آزاد، نیازی به حضور در آزمون نیست و افراد با پرداخت هزینه می توانند در دوره ای که فکر می کنند به نفعشان است، شرکت کنند. در انتهای این دوره، یک مدرک معتبر به افراد داده می شود؛ البته این به شرطی خواهد بود که دانشجو یکی از موسسه های معتبر و مطرح آموزشی در کشور را برای گذراندن گرایش های متفاوت mba انتخاب کرده باشد.

هزینه دوره mba دانشگاه شریف بیشتر است یا دانشگاه تهران؟

دوره mba شریف یا تهران؟

از زمان مطرح شدن مدیریت پیشرفته کسب و کار  یا همان مدیریت mba، دانشگاه شریف و دانشگاه تهران اقدام به برگزاری این دوره ها کردند. علی رغم سطح بالای مدرسان موجود در این موسسات، این دیدگاه وجود دارد که بهترین دوره ها در این مراکز برگزار می شود. عوامل متعددی بر روی هزینه دوره mba دانشگاه شریف موثر بوده که یکی از عوامل مهم، وجهه این دانشگاه، بین متقاضیان است.

هر مجموعه بر اساس سیاست و خط مشی های خود قوانین مشخصی برای برگزاری دوره ها دارد. البته در این دو مرکز آموزشی، علاوه بر برگزاری دوره mba، دوره های دیگری نیز برگزار می شود که افراد با توجه به علاقه ای دارند و در صورتی که برایشان سودمند باشد، می توانند در آنها شرکت کنند.

دانشجویان در پایان دوره تحصیلی خود در این رشته، مدرک مدیریت گرایش mba را دریافت می کنند. علاوه بر این دو مرکز بیان شده، موسسات دیگری نیز وجود دارند که دوره های mba را در سطح عالی با ارائه گواهی نامه بین المللی برگزار می کنند. از جمله این موسسات، می توان به نیک اندیشان اشاره کرد. افرادی که هزینه شرکت در دوره برای آن ها اولویت دارند، می توانند با مقایسه هزینه دوره mba دانشگاه شریف با هزینه دوره نیک اندیشان، مرکز مورد نظر را انتخاب کنند.

 کلام آخر

امیدواریم این مقاله و پرداختن به هزینه دوره mba دانشگاه شریف برای شما موثر واقع شده باشد. افراد با استفاده از این دوره می توانند به مدیرانی ماهر و توانمند در اداره کسب و کارشان تبدیل شوند.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
قیمت کلاس طراحی سایت⭐(قیمت شرکت در کلاس طراحی وب)
نوشته بعدی
هزینه دوره dba دانشگاه تهران (1400⭐1401)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image