دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی سال 1400

دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی سال 1400:

مربیگری در مهدکودک ها یکی از شغل های پر طرفدار بین افرادی است که حس حمایت و همزیستی و کمک به دیگران در آنها وجود دارد، میباشد. مانند همه ی شغل های دیگر، فعالیت در این زمینه نیز نیازمند گذراندن دوره های آموزشی ست. دوره هایی که در آن به صورت کامل و درست آموزش های مربوط به مربی گری مهدکودک ارائه شود تا فرد بتواند با به کارگیری این مهارت ها ، کار خود را به بهترین شیوه انجام دهد.

یکی از دوره های آموزش مربیگری مهدکودک، دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی میباشد. برای شرکت در این دوره ها هیچ محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و تنها شرط ثبت نام در دوره داشتن حداقل مدرک دیپلم میباشد.

برای آشنایی بیشتر با دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی در ادامه مطالب همراه ما باشید.

اهمیت دوره مهدکودک برای کودکان:

مهدکودک دوره کوتاهی است که کودکان باید در آن در حد کافی مهارت های زندگی  اجتماعی با دیگران ، نحوه برخورد با هم سن های خود و زندگی و همزیستی با دیگر کودکان را آموزش ببیند.

در واقع مهدکودک اولین مکانی است که دوره آموزشی برای کودکان به صورت رسمی آغاز میشود که از اهمیت بالایی برخوردار است. کودکان در این دوره از زندگی خود، پیش نیاز های ورود به دوره ابتدایی را فرا میگیرد و بازی های مختلف را با کودکان هم سن خود تجربه میکند. در واقع زمان گذراندن در این بازی ها با کودکان دیگر روحیه ارتباط اجتماعی را در کودکان تقویت میکند.

هرچند این دوره به عنوان یکی از دوره های رسمی آموزشی در کشور محسوب نمیشود ولی بهتر است پدرها و مادر ها برای رشد کودک در زمینه های مختلف و آماده سازی کودکان برای دوره دبستان ،فرزندان خود را در این دوره ها ثبت نام کنند.

دوره مربیگری بهزیستی در نیک اندیشان

مربیگری در مهدکودک ها:

مربی گری در مهدکودک ها نیازمند روحیه همدلی و همزیستی در فرد میباشد. در واقع مربی مهدکودک زمانی که کودکان در مهدکودک هستند جایگاه مادران آنها را دارد و باید دلسوزانه برای کودکان زمان بگذارد و در ارائه آموزش های لازم کم نگذارد.

علاوه بر این روحیه همدلی که به آن اشاره شد ، مربی مهدکودک باید در یکی از مراکز مربوطه دوره آموزشی دیده باشد و با تمامی اصول مرتبط با این شغل آشنا باشد، دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی یکی از این مراکز آموزشی است. تنها در این صورت است که فرد میتواند به صورت کاملا حرفه ای و دقیق کار خود را انجام دهد.

دوره های مربیگری مهدکودک در موسسه های مختلفی همچون موسسه بهزیستی، جهاد دانشگاهی و موسسه های آزاد برگزار میشود.

در این مقاله به صورت اختصاصی به دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی پرداخته میشود.

فرصت های شغلی برای مربی مهدکودک:

امروزه به دلیل گسترش تعداد مادران کارمند، میزان مراجعه خانواده ها به مهدکودک ها برای سپردن فرزندانشان به آنها برای ساعاتی در روز افزایش یافته .

بنابراین درخواست برای کسب نیروی کاری در مهدکودک ها نیز افزایش یافته است و افرادی که علاقه مد به کار در این زمینه میباشند میتوانند با گذراندن دوره های مربیگری مهدکودک بهزیستی از این فرصت شغلی استفاده کنند. علاقه مندان به فعالیت در این شغل میتوانند کار خود را به صورت تمام وقت یا پاره وقت ، با توجه به شرایط خود ، انجام دهند.

در نهایت فرد میتواند با کسب مهارت های لازم و تجربه کافی در این زمینه کاری بعد از چند سال سابقه، مجوز های مربوط به تاسیس مهدکودک را نیز گرفته و به صورت مستقل مهدکودک تاسیس کند.

گذراندن دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی :

همانطور که قبلا بیان شد ، برای شرکت در دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد و شما میتوانید با داشتن حداقل مدرک دیپلم برای شرکت در این دوره ها ثبت نام کنید.

این دوره ها به این صورت هستند که شما کلاس هایی را به صورت تئوری و عملی تحت عناوین مختلف میگذرانید و بعد از گذراندن 120 ساعت در این کلاس ها در صورتی که موفق به قبولی در آزمون نهایی شدید مدرک مربی گری مهدکودک به شما تعلق میگیرد.

بعد از آن لازم است شما مدت 30 ساعت در یکی از مراکز مهدکودک ، کارآموزی خود را سپری کرده و بعد از آن میتوانید فعالیت خود را به عنوان مربی مهدکودک آغاز کنید.

دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار میشود که اگر شما تمایلی برای حضور در مکان برگزاری کلاس ها (با توجه به شیوع بیماری کرونا) نداشته باشید ، میتوانید در بخش کلاس های آنلاین ثبت نام کرده و بعد از ارائه مدارک دوره خود را آغاز کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره مربیگری مهدکودک در بهزیستی:

برای ثبت نام در دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی به یک قطعه عکس، کپی از تمام صفحات شناسنامه، کپی از پشت و روی کارت ملی و کپی از آخرین مدرک تحصیلی نیاز است.

کسانی که تمایل به ثبت نام آنلاین دارند نیز میتوانند عکس با کیفیت قابل قبول همین مدارک را در سایت بهزیستی بارگزاری کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.

عناوین درسی دوره های مربیگری بهزیستی:

در دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی ، باید مهارت های لازم برای نحوه برخورد با کودکان آموزش داده شود . مربی مهدکودک با مسائل و مشکلات مربوط به کودکان آشنا باشد و برخورد صحیحی در مقابل این مسائل از خود نشان دهد.

مربی مهدکودک باید تسلط کافی و لازم روی رفتار خود داشته باشد و قدرت مدیریت در بروز مشکلات را در خود تقویت کند. به علاوه باید در زمینه روانشناسی کودکان اطلاعات کافی و لازم را داشته باشد و با بیماری های روحی و جسمی که معمولا کودکان با آنها درگیر هستند ، آشنا باشد.

عناوین درسی در دوره های مربیگری مهدکودک بهزیستی عبارتند از : روانشناسی رشد کودکان، شیوه های قصه گویی برای کودک، آشنایی با کمک های اولیه ، آموزش مفاهیم دینی و اجتمائی ، بازی و اسباب بازی، بیماری های شایع در کودکان و عناوین از این قبیل.

علاوه بر اینها مربی مهدکودک باید مهارت های خلاقیت کودکان را تربیت کند، درست کردن انواع کار دستی را بلد باشد و تسلط زیادی روی اختلالات روحی و جسمی در کودکان داشته باشد.

شرح دوره مربیگری بهزیستی در نیک اندیشان

دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی برای چه کسانی مناسب است؟

دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی برای افراد صبور و کسانی که به بچه ها و کودکان عشق و علاقه فراوانی دارند، بسیار مناسب به نظر می رسد. کودکان روحیه بسیار حساس و لطیفی داشته و هر گونه بی مهری به آنها می تواند تاثیر بدی بر احوالاتشان داشته باشد. معمولا خانم ها به دلیل آنکه از صبر و حوصله بیشتری برخوردار هستند به عنوان مربی مهدکودک کار می کنند. اگر فکر می کنید می توانید با بچه های غریبه و بچه هایی که به مهدکودک ها سپرده می شوند، ارتباط خوبی برقرار کنید، توصیه می کنیم در دوره های آموزش مربی گری کودک شرکت کنید.

نکته مهم دیگری که خوب است در خصوص دوره های مربی گری بدانید، کار کردن به عنوان یک کارآموز است. معمولا کسانی که در یک دوره تئوری شرکت می کنند، برای افزایش توانمندی و مهارت خود نیاز دارند در یک مهدکودک نیز به عنوان کارآموز کار کنند.

شروط شرکت در دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی چیست؟

اگر همان طوری که در بالا اشاره کردیم، صبر و حوصله کافی برای کار با کودکان و حضور در دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی را دارید، می توانید به مراکزی مراجعه کنید که زیر نظر بهزیستی در حال برگزاری دوره های آموزش مربی گری مهدکودک هستند. این مراکز، کامل ترین نکات آموزشی را در اختیار مهارت جویان و شرکت کنندگان قرار می دهند و آنها را برای یک حضور فعال و موثر در مهدهای کودک آماده خواهند کرد.

برای برخی افرادی که به این حرفه آشنایی زیادی ندارند، ممکن است این سوال پیش آید که آیا برای شرکت در دوره های آموزشی مربی گری شروط و یا محدودیت هایی وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، خیر. اگر شما مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید، بدون در نظر گرفتن سنی که در آن قرار دارید، قادر خواهید بود در دوره های مرتبط شرکت کنید و دانسته هایتان را افزایش دهید. در دوره های حرفه ای مربی گری هر آنچه نیاز باشد یک مربی بداند، به او آموزش داده می شود؛ البته این به شرطی خواهد بود که شما یک موسسه معتبر آموزشی برای گذراندن این دوره انتخاب کنید.

درآمد مربی مهد کودک چقدر است؟

درآمد مربی مهد کودک چقدر است، سوال دیگری است که ممکن است برای علاقه مندان به شرکت در دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی پیش آید. درآمد این شغل به میزان توانمندی و مهارت شما و همین طور به محلی که مهدکودک در آن تاسیس شده، بستگی دارد. مهدهایی که در مناطق مرفه نشین هستند، شهریه و هزینه بالاتری از والدین برای نگهداری کودک دریافت می کنند و به همین سبب، شرایط و موقعیت پرداخت دستمزد بالاتر به مربیان وجود خواهد داشت.

اگر می خواهید با شغل مربی گری درآمد خوبی به دست آورید، توصیه می کنیم ابتدا در دوره های مربی گری شرکت کنید. موسسه ای را برای گذراندن این دوره انتخاب کنید که در نهایت یک مدرک معتبر به شما اهدا می کند؛ پیدا کردن این موسسه ها کار سختی نیست. موسسه هایی که سابقه درخشانی در امر آموزش دارند، بهترین موسسات برای گذراندن دوره های متفاوت به شمار می روند.

دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی سال 1401

نحوه گرفتن مدرک یا کارت مربیگری مهد کودک به چه صورت می باشد؟

هنگامی که شما می خواهید برای کسب شغل مربیگری به یک مهد کودک مراجعه کنید از شما کارت مربیگری یا مدرک مربیگری می خواهند. بر اساس قوانین سازمان بهزیستی کشور تنها افرادی می توانند در مهد کودک ها شروع به کار کنند که در دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی شرکت کرده و آموزش های مورد نیاز را کسب کرده باشند. برای اینکه افراد بتوانند این مدرک را کسب کنند بایستی به فعالیت در حوزه ی کودک علاقه مند باشند و یکی از آرزوهایشان ورود به عرصه ی مربیگری کودک باشد. امروزه افراد زیادی خواهان تاسیس یک مهد کودک خصوصی هستند اما توانایی تاسیس مهد کودک را به صورت مستقل ندارند و  درنتیجه به عنوان انتخاب دوم مربیگری مهد کودک را انتخاب می کنند. این افراد باید دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی را گذرانده باشند و مدرک آن را کسب کرده باشند. برای آنکه فرد به یک مربی مهد کودک بهزیستی تبدیل شود در اختیار داشتن مدرک دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی کفایت می کند اما اگر کسی می خواهد و توانایی مالی تاسیس مهد کودک خصوصی را دارد بایستی علاوه بر مدرک مربیگری مدارک دیگری را نیز به سازمان های مربوطه ارائه دهید.

یکی از سوالات عمده ای که این افراد دارند این است که با مراجعه به چه مکانی می توانند مدرک مربیگری مهد کودک را  دریافت کنند. بایستی بگوییم که این افراد می توانند به یک موسسه ی آموزشی که دوره های آموزشی مهارتی برگزار می کنند مراجعه کنند. شایان ذکر است که این قبیل افراد باید موسسه ای را انتخاب کنند که پس از به پایان رسیدن دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی یک مدرک معتبر را ارائه دهد. پس از آنکه از معتبر بودن موسسه و مدرک آن اطمینان حاصل کردند می توانند اقدامات اولیه را به منظور کسب کارت مربیگری انجام دهند. اولین گام جهت کسب مدرک ، ثبت نام در دوره مربیگری مهد کودک بهزیستی می باشد. یکی از نکات حائز اهمیتی که در خصوص دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی وجود دارد این است که به منظور اخذ گواهی مربیگری مهد کودک هیچگونه محدودیت سنی وجود نداشته و متقاضیان تنها با در اختیار داشتن مدرک دیپلم دبیرستان می توانند نسبت به شرکت در دوره اقدام نمایند. شایان ذکر است که رشته ی مدرک دیپلم مهم نبوده و افرادی که دیپلم هر رشته ای را کسب کرده اند می توانند در این دوره ثبت نام کنند.

دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی موسسه ی نیک اندیشان در یک نگاه

 • مخاطبان دوره افرادی هستند که خواهان کسب مدرک مربیگری مهد کودک بهزیستی هستند
 • مدرس دوره اساتید و افراد خبره در این حوزه می باشند
 • در این دوره مهارت هایی همچون مهارت های اولیه ی زندگی، مربیگری مهد کودک به شیوه ی مونته سوری و مفاهیم علوم ریاضی، جغرافی، فرهنگ با بهره گیری از ابزارهای طراحی شده آموزش داده می شود.
 • طول دوره به این صورت می باشد که فرد 10 جلسه را سپری می کند و هر جلسه به مدت 3 ساعت می باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش مربی مهد کودک نیک اندیشان بر روی لینک زیر کلیک کنید. 👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره مربیگری مهد کودک ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه روانشناسی کاربردی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه روانشناسی کاربردی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره CBT ، دوره بازی درمانی

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه ماساژ

نوشته قبلی
چگونه مدرک بین المللی عکاسی دریافت کنم؟
نوشته بعدی
ارائه معتبرترین مدرک مربی گری مهدکودک در ایران

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقت بخیر من تا سال آخر دبیرستان خوندم اما مدرک دیپلم نگرفتم آیا میتونم تو این دوره ها شرکت کنم؟!

  پاسخ
 • سلام ببخشید موسسه نیک اندیشان کجا قرار داره

  پاسخ
  • nickandishan-admin
   مرداد 17, 1402 9:38 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   نیک اندیشان در صادقیه و چهارراه ولیعصر تهران شعبه دارد

   پاسخ
  • با سلام آدرس شعبه ولیعصر: ضلع شمال شرقی جهارراه ولیعصر جنب بانک ملت پلاک 1441 واحد2
   آدرس شعبه صادقیه: مترو صادقیه خیابان ولیعصر نبش خیابان سایه پلاک 15

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image