دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی سال 1400

دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی سال 1400:

مربیگری در مهدکودک ها یکی از شغل های پر طرفدار بین افرادی است که حس حمایت و همزیستی و کمک به دیگران در آنها وجود دارد، میباشد. مانند همه ی شغل های دیگر، فعالیت در این زمینه نیز نیازمند گذراندن دوره های آموزشی ست. دوره هایی که در آن به صورت کامل و درست آموزش های مربوط به مربی گری مهدکودک ارائه شود تا فرد بتواند با به کارگیری این مهارت ها ، کار خود را به بهترین شیوه انجام دهد.

یکی از دوره های آموزش مربیگری مهدکودک، دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی میباشد. برای شرکت در این دوره ها هیچ محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و تنها شرط ثبت نام در دوره داشتن حداقل مدرک دیپلم میباشد.

برای آشنایی بیشتر با دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی در ادامه مطالب همراه ما باشید.

دوره مربیگری بهزیستی در نیک اندیشان

اهمیت دوره مهدکودک برای کودکان:

مهدکودک دوره کوتاهی است که کودکان باید در آن در حد کافی مهارت های زندگی  اجتماعی با دیگران ، نحوه برخورد با هم سن های خود و زندگی و همزیستی با دیگر کودکان را آموزش ببیند.

در واقع مهدکودک اولین مکانی است که دوره آموزشی برای کودکان به صورت رسمی آغاز میشود که از اهمیت بالایی برخوردار است. کودکان در این دوره از زندگی خود، پیش نیاز های ورود به دوره ابتدایی را فرا میگیرد و بازی های مختلف را با کودکان هم سن خود تجربه میکند. در واقع زمان گذراندن در این بازی ها با کودکان دیگر روحیه ارتباط اجتماعی را در کودکان تقویت میکند.

هرچند این دوره به عنوان یکی از دوره های رسمی آموزشی در کشور محسوب نمیشود ولی بهتر است پدرها و مادر ها برای رشد کودک در زمینه های مختلف و آماده سازی کودکان برای دوره دبستان ،فرزندان خود را در این دوره ها ثبت نام کنند.

مربیگری در مهدکودک ها:

مربی گری در مهدکودک ها نیازمند روحیه همدلی و همزیستی در فرد میباشد. در واقع مربی مهدکودک زمانی که کودکان در مهدکودک هستند جایگاه مادران آنها را دارد و باید دلسوزانه برای کودکان زمان بگذارد و در ارائه آموزش های لازم کم نگذارد.

علاوه بر این روحیه همدلی که به آن اشاره شد ، مربی مهدکودک باید در یکی از مراکز مربوطه دوره آموزشی دیده باشد و با تمامی اصول مرتبط با این شغل آشنا باشد، دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی یکی از این مراکز آموزشی است. تنها در این صورت است که فرد میتواند به صورت کاملا حرفه ای و دقیق کار خود را انجام دهد.

دوره های مربیگری مهدکودک در موسسه های مختلفی همچون موسسه بهزیستی، جهاد دانشگاهی و موسسه های آزاد برگزار میشود.

در این مقاله به صورت اختصاصی به دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی پرداخته میشود.

خواندن مقاله مرتبط : استخدام مربی مهد کودک

شرح دوره مربیگری بهزیستی در نیک اندیشان

فرصت های شغلی برای مربی مهدکودک:

امروزه به دلیل گسترش تعداد مادران کارمند، میزان مراجعه خانواده ها به مهدکودک ها برای سپردن فرزندانشان به آنها برای ساعاتی در روز افزایش یافته .

بنابراین درخواست برای کسب نیروی کاری در مهدکودک ها نیز افزایش یافته است و افرادی که علاقه مد به کار در این زمینه میباشند میتوانند با گذراندن دوره های مربیگری مهدکودک بهزیستی از این فرصت شغلی استفاده کنند. علاقه مندان به فعالیت در این شغل میتوانند کار خود را به صورت تمام وقت یا پاره وقت ، با توجه به شرایط خود ، انجام دهند.

در نهایت فرد میتواند با کسب مهارت های لازم و تجربه کافی در این زمینه کاری بعد از چند سال سابقه، مجوز های مربوط به تاسیس مهدکودک را نیز گرفته و به صورت مستقل مهدکودک تاسیس کند.

 

گذراندن دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی :

همانطور که قبلا بیان شد ، برای شرکت در دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد و شما میتوانید با داشتن حداقل مدرک دیپلم برای شرکت در این دوره ها ثبت نام کنید.

این دوره ها به این صورت هستند که شما کلاس هایی را به صورت تئوری و عملی تحت عناوین مختلف میگذرانید و بعد از گذراندن 120 ساعت در این کلاس ها در صورتی که موفق به قبولی در آزمون نهایی شدید مدرک مربی گری مهدکودک به شما تعلق میگیرد.

بعد از آن لازم است شما مدت 30 ساعت در یکی از مراکز مهدکودک ، کارآموزی خود را سپری کرده و بعد از آن میتوانید فعالیت خود را به عنوان مربی مهدکودک آغاز کنید.

دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار میشود که اگر شما تمایلی برای حضور در مکان برگزاری کلاس ها (با توجه به شیوع بیماری کرونا) نداشته باشید ، میتوانید در بخش کلاس های آنلاین ثبت نام کرده و بعد از ارائه مدارک دوره خود را آغاز کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره مربیگری مهدکودک در بهزیستی:

برای ثبت نام در دوره های مربی گری مهدکودک بهزیستی به یک قطعه عکس، کپی از تمام صفحات شناسنامه، کپی از پشت و روی کارت ملی و کپی از آخرین مدرک تحصیلی نیاز است.

کسانی که تمایل به ثبت نام آنلاین دارند نیز میتوانند عکس با کیفیت قابل قبول همین مدارک را در سایت بهزیستی بارگزاری کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.

عناوین درسی دوره های مربیگری بهزیستی:

در دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی ، باید مهارت های لازم برای نحوه برخورد با کودکان آموزش داده شود . مربی مهدکودک با مسائل و مشکلات مربوط به کودکان آشنا باشد و برخورد صحیحی در مقابل این مسائل از خود نشان دهد.

مربی مهدکودک باید تسلط کافی و لازم روی رفتار خود داشته باشد و قدرت مدیریت در بروز مشکلات را در خود تقویت کند. به علاوه باید در زمینه روانشناسی کودکان اطلاعات کافی و لازم را داشته باشد و با بیماری های روحی و جسمی که معمولا کودکان با آنها درگیر هستند ، آشنا باشد.

عناوین درسی در دوره های مربیگری مهدکودک بهزیستی عبارتند از : روانشناسی رشد کودکان، شیوه های قصه گویی برای کودک، آشنایی با کمک های اولیه ، آموزش مفاهیم دینی و اجتمائی ، بازی و اسباب بازی، بیماری های شایع در کودکان و عناوین از این قبیل.

علاوه بر اینها مربی مهدکودک باید مهارت های خلاقیت کودکان را تربیت کند، درست کردن انواع کار دستی را بلد باشد و تسلط زیادی روی اختلالات روحی و جسمی در کودکان داشته باشد.

نوشته قبلی
چگونه مدرک بین المللی عکاسی دریافت کنم؟
نوشته بعدی
ارائه معتبرترین مدرک مربی گری مهدکودک در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image