چگونه مدرک بین المللی عکاسی دریافت کنم؟

چگونه مدرک بین المللی عکاسی دریافت کنم؟

امروزه رشته ی بی نظیر عکاسی به یکی از رشته‌ های آینده دار و پر طرفدار در میان جوانان تبدیل شده است. این رشته از رشد چشم گیری برخوردار می باشد، به نحوی که  اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) رشد 17 درصدی عکاسی را تا سال 2030 پیش‌بینی می‌کند.

عکاسی یک حرفه ی هنری است، بنابراین کسانی که به صورت جدی به عکاس شدن فکر می کنند، باید قبل از اینکه وارد این مسیر شغلی شوند، آموزش های مورد نیاز را به خوبی کسب کنند. در اینجا ما می خواهیم با ارائه اطلاعات لازم و مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای و دریافت مدرک بین المللی عکاسی به شما کمک کنیم. ما همچنین در زمینه ی لزوم دریافت مدرک بین المللی عکاسی اطلاعات لازمه را به شما ارائه می دهیم.

 عکاس حرفه ای و خبره به چه کسی گفته می شود؟

امروزه پزشکان، وکلا، و حتی لوله کش ها، صرف نظر از شغلی که دارند،  اگر بخواهند به صورت حرفه ای کار کنند بایستی گواهی معتبر داشته باشند.عکاسان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اینجاست که گواهی معتبر بین المللی عکاسی وارد عمل می‌شود. مشتریان احتمالی شما ممکن است نکات ریز و جزئیات کار شما را درک نکنند، اما همیشه یک مدرک بین المللی عکاسی را ارزشمند و معتبر می دانند.

هر صنعتی معیار خود را دارد. مدرک بین المللی عکاسی متعلق به  حوزه ی کاری ما است. فارغ از تخصص شما، مدرک عکاسی یک گام اساسی در تسلط بر هنر شما به کار می رود.

ارائه مدرک بین المللی عکاسی برای عکاسانی که می خواهند خود را در صنعت عکاسی متمایز کنند از ارزش ویژه ای برخوردار است.  گواهی بین المللی عکاسی نشانگر دانش بالقوه ی عکاس، تجربه ی زیاد او، و همچنین توانایی عکاس برای توسعه مهارت ها و تکنیک های جدید عکاسی می باشد و به مشتریان اطمینان خاطر می دهد که شما یک فرد قابل اعتماد و ماهر می باشید.  به عبارت دیگر، بیانگر صلاحیت و توانایی حرفه ای شماست. از آنجایی که بسیاری از عکاسان با اشتیاق فراوان وارد این صنعت می‌شوند، اما لزوماً تحصیلات رسمی زیادی ندارند، ارائه مدرک بین المللی عکاسی برای شما به عنوان یک پشتوانه ی کاری محکم عمل می کند و به شما کمک می کند تا در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته باشید.

به عنوان یک عکاس باتجربه، چرا باید مدرک بین المللی عکاسی داشته باشیم؟

گواهی بین المللی عکاسی به عکاسان این امکان را می دهد که در زمینه ی کاری خود آگاه، موفق و از نظر فنی مجهز باشند. این مدرک با ایجاد اعتماد به نفس، توجیه قیمت‌گذاری و انتقال شایستگی، به عکاسان اجازه رقابت داده است.

عکاسانی که مدرک بین المللی عکاسی دریافت میکنند به سه دلیل اصلی این کار را انجام می دهند:

 1. این امر به آنها در تبلیغ خدمات خود برتری می دهد، زیرا مدرک عکاسی باعث افزایش اعتماد در ذهن مشتریان و مصرف کنندگان می شود.
 2. ارائه ی این مدرک راهی برای توجیه قیمت خدمات ارائه شده توسط عکاسان برتر این صنعت است.
 3. و در وهله ی آخر عکاسان با داشتن این گواهی به دنیای عکاسی نشان می دهند که واقعاً به هنر خود اهمیت می دهند.
عکاس حرفه ای و خبره به چه کسی گفته می شود

مراحل تبدیل شدن به یک عکاس خبره و حرفه ای

مرحله ی اول: آموزش های لازم و مناسب را انتخاب کنید

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای، یافتن یک برنامه آموزشی است که متناسب با اهداف شما باشد. برنامه های عکاسی برای مطابقت با اهداف شغلی و سطح تعهد آموزشی هر دانش آموز طراحی شده است. برنامه های عکاسی از دوره ی مقدماتی  تا مقطع  پیشرفته در دسترس است.

مرحله ی دوم:  حوزه ی کاری مورد علاقه ی خود در عکاسی را انتخاب کنید

چندین شاخه ی تخصصی در عکاسی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید تا بفهمید می خواهید چگونه عکاسی باشید. دانش آموزان معمولاً روی یک زمینه تمرکز می کنند، مانند:

عکاسی پرتره

عکاسی تجاری

عکاسی علمی و صنعتی

عکاسی هوایی

عکاسی هنرهای زیبا

مرحله ی سوم: دوره های کارآموزی

دوره های کارآموزی فرصتی را برای هنرجویان فراهم می کند تا در کارگاه های عکاسی و کار میدانی شرکت کنند تا جنبه های فنی، خلاقانه و لجستیکی عکاسی را هم در استودیو و هم در مکان کشف کنند. آنها ممکن است پولی  باشند و معمولاً  چند ماه طول می کشند.  موسسه ی نیک اندیشان یکی از موسساتی است که دوره حرفه ای عکاسی برگزار میکند.

مرحله ی چهارم:  برای دریافت گواهی بین المللی عکاسی در امتحانات شرکت کنید

گواهینامه های متعددی برای عکاسان وجود دارد که برخی از آنها را انجمن عکاسان حرفه ای ارائه می دهد، به عنوان مثال موسسه ی نیک اندیشان مدرک معتبر عکاسی از دانشگاه انگلستان ارائه می دهد. نمونه هایی از گواهینامه ها عبارتند از:

 • عکاس خبره و مجرب خبری
 • عکاس رسمی قانونی

مرحله ی پنجم: یک شغل مناسب پیدا کنید

پس از کسب مهارت های لازم شما بایستی به صورت حرفه ای به کسب تجربه بپردازید. موسسه ی نیک اندیشان پس از اعطای گواهی به هنرجویان خود، به آن ها کمک می کند تا در بازار کار مرتبط شاغل شوند.

خواندن مقاله مرتبط : بهترین آموزشگاه عکاسی در تهران

مراحل تبدیل شدن به یک عکاس خبره و حرفه ای

به منظور دریافت مدرک بین المللی عکاسی بایستی چه مراحلی را بگذرانیم؟

برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای  و دریافت گواهی بین المللی عکاسی یک فرآیند ساده 3 مرحله ای لازم است:

 1. برای دریافت گواهی بین المللی عکاسی می توانید در موسسه ی مورد نظر خود ثبت نام کنید.
 2. برای قبول شدن در این امتحان مطالعه کنید و نمره ی قبولی کسب کنید.
 3. مجموعه ای از تصاویر را برای بررسی رسمی ارسال کنید.پس از تایید تصاویر، عکاس به طور رسمی عنوان عکاس حرفه ای معتبر را کسب می کند.

همانطور که قبل تر ذکر کردیم موسسه ی نیک اندیشان علاوه بر ارائه ی مدرک بین المللی عکاسی معتبر مزایای دیگری را به هنر جویان خود ارائه می کند، مانند:

 • قابل استعلام و پیگیری بودن مدرک بین المللی عکاسی
 • امکان پرداخت هزینه ی شرکت در دوره عکاسی نیک اندیشان به صورت اقساطی، لازم به ذکر است هزینه ی این دوره بسیار به صرفه و مناسب است.
 • تخصیص دادن مکان مناسب و محیط کارگاهی به منظور برگذاری دوره در یک محیط شبیه سازی شده
 • مدرک بین المللی عکاسی این موسسه از آکادمی URS  انگلستان می باشد.
نوشته قبلی
بهترین آموزشگاه عکاسی در تهران
نوشته بعدی
دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی سال 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image