چگونه مدرک بین المللی عکاسی دریافت کنم؟

چگونه مدرک بین المللی عکاسی دریافت کنم؟

امروزه رشته ی بی نظیر عکاسی به یکی از رشته‌ های آینده دار و پر طرفدار در میان جوانان تبدیل شده است. این رشته از رشد چشم گیری برخوردار می باشد، به نحوی که  اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) رشد 17 درصدی عکاسی را تا سال 2030 پیش‌بینی می‌کند.

عکاسی یک حرفه ی هنری است، بنابراین کسانی که به صورت جدی به عکاس شدن فکر می کنند، باید قبل از اینکه وارد این مسیر شغلی شوند، آموزش های مورد نیاز را به خوبی کسب کنند. در اینجا ما می خواهیم با ارائه اطلاعات لازم و مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای و دریافت مدرک بین المللی عکاسی به شما کمک کنیم. ما همچنین در زمینه ی لزوم دریافت مدرک بین المللی عکاسی اطلاعات لازمه را به شما ارائه می دهیم.

 عکاس حرفه ای و خبره به چه کسی گفته می شود؟

امروزه پزشکان، وکلا، و حتی لوله کش ها، صرف نظر از شغلی که دارند،  اگر بخواهند به صورت حرفه ای کار کنند بایستی گواهی معتبر داشته باشند.عکاسان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اینجاست که گواهی معتبر بین المللی عکاسی وارد عمل می‌شود. مشتریان احتمالی شما ممکن است نکات ریز و جزئیات کار شما را درک نکنند، اما همیشه یک مدرک بین المللی عکاسی را ارزشمند و معتبر می دانند.

هر صنعتی معیار خود را دارد. مدرک بین المللی عکاسی متعلق به  حوزه ی کاری ما است. فارغ از تخصص شما، مدرک عکاسی یک گام اساسی در تسلط بر هنر شما به کار می رود.

ارائه مدرک بین المللی عکاسی برای عکاسانی که می خواهند خود را در صنعت عکاسی متمایز کنند از ارزش ویژه ای برخوردار است.  گواهی بین المللی عکاسی نشانگر دانش بالقوه ی عکاس، تجربه ی زیاد او، و همچنین توانایی عکاس برای توسعه مهارت ها و تکنیک های جدید عکاسی می باشد و به مشتریان اطمینان خاطر می دهد که شما یک فرد قابل اعتماد و ماهر می باشید.  به عبارت دیگر، بیانگر صلاحیت و توانایی حرفه ای شماست. از آنجایی که بسیاری از عکاسان با اشتیاق فراوان وارد این صنعت می‌شوند، اما لزوماً تحصیلات رسمی زیادی ندارند، ارائه مدرک بین المللی عکاسی برای شما به عنوان یک پشتوانه ی کاری محکم عمل می کند و به شما کمک می کند تا در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته باشید.

به عنوان یک عکاس باتجربه، چرا باید مدرک بین المللی عکاسی داشته باشیم؟

گواهی بین المللی عکاسی به عکاسان این امکان را می دهد که در زمینه ی کاری خود آگاه، موفق و از نظر فنی مجهز باشند. این مدرک با ایجاد اعتماد به نفس، توجیه قیمت‌گذاری و انتقال شایستگی، به عکاسان اجازه رقابت داده است.

عکاسانی که مدرک بین المللی عکاسی دریافت میکنند به سه دلیل اصلی این کار را انجام می دهند:

 1. این امر به آنها در تبلیغ خدمات خود برتری می دهد، زیرا مدرک عکاسی باعث افزایش اعتماد در ذهن مشتریان و مصرف کنندگان می شود.
 2. ارائه ی این مدرک راهی برای توجیه قیمت خدمات ارائه شده توسط عکاسان برتر این صنعت است.
 3. و در وهله ی آخر عکاسان با داشتن این گواهی به دنیای عکاسی نشان می دهند که واقعاً به هنر خود اهمیت می دهند.
عکاس حرفه ای و خبره به چه کسی گفته می شود

مراحل تبدیل شدن به یک عکاس خبره و حرفه ای

مرحله ی اول: آموزش های لازم و مناسب را انتخاب کنید

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای، یافتن یک برنامه آموزشی است که متناسب با اهداف شما باشد. برنامه های عکاسی برای مطابقت با اهداف شغلی و سطح تعهد آموزشی هر دانش آموز طراحی شده است. برنامه های عکاسی از دوره ی مقدماتی  تا مقطع  پیشرفته در دسترس است.

مرحله ی دوم:  حوزه ی کاری مورد علاقه ی خود در عکاسی را انتخاب کنید

چندین شاخه ی تخصصی در عکاسی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید تا بفهمید می خواهید چگونه عکاسی باشید. دانش آموزان معمولاً روی یک زمینه تمرکز می کنند، مانند:

عکاسی پرتره

عکاسی تجاری

عکاسی علمی و صنعتی

عکاسی هوایی

عکاسی هنرهای زیبا

مرحله ی سوم: دوره های کارآموزی

دوره های کارآموزی فرصتی را برای هنرجویان فراهم می کند تا در کارگاه های عکاسی و کار میدانی شرکت کنند تا جنبه های فنی، خلاقانه و لجستیکی عکاسی را هم در استودیو و هم در مکان کشف کنند. آنها ممکن است پولی  باشند و معمولاً  چند ماه طول می کشند.  موسسه ی نیک اندیشان یکی از موسساتی است که دوره حرفه ای عکاسی برگزار میکند.

مرحله ی چهارم:  برای دریافت گواهی بین المللی عکاسی در امتحانات شرکت کنید

گواهینامه های متعددی برای عکاسان وجود دارد که برخی از آنها را انجمن عکاسان حرفه ای ارائه می دهد، به عنوان مثال موسسه ی نیک اندیشان مدرک معتبر عکاسی از دانشگاه انگلستان ارائه می دهد. نمونه هایی از گواهینامه ها عبارتند از:

 • عکاس خبره و مجرب خبری
 • عکاس رسمی قانونی

مرحله ی پنجم: یک شغل مناسب پیدا کنید

پس از کسب مهارت های لازم شما بایستی به صورت حرفه ای به کسب تجربه بپردازید. موسسه ی نیک اندیشان پس از اعطای گواهی به هنرجویان خود، به آن ها کمک می کند تا در بازار کار مرتبط شاغل شوند.

مراحل تبدیل شدن به یک عکاس خبره و حرفه ای

در دوره عکاسی بین المللی چه مباحثی آموزش داده می شود؟

مدرک بین المللی عکاسی به کسانی اهدا می شود که در دوره های مرتبط شرکت می کنند و اطلاعات به اشتراک گذشته شده در این دوره ها را دریافت می کنند. سوالی که اینجا مطرح می شود این است که در این دوره چه مباحثی آموزش داده می شود. پاسخ این سوال در ادامه آورده شده است:

 • یکی از مهم ترین مباحث ذکر شده در دوره های عکاسی بین المللی، آموزش نورپردازی است. کیفیت عکس و نور، لازم و ملزوم هم هستند؛ تا زمانی که نور به اندازه کافی وجود نداشته باشد، عکس نیز از کیفیت بالایی برخوردار نخواهد بود.
 • دیگر مبحث ارائه شده در این دوره، معرفی ساختار و اجزای دوربین است. همان طوری که می دانید، دوربین ها از اجزای متفاوتی تشکیل شده اند. کسانی که به صورت حرفه ای عکاسی می کنند، می بایست با اجزا و نحوه کار قطعات به کار برده شده در دوربین آشنا باشند.
 • مبحث مهم دیگر، ارائه گرایش های عکاسی است. عکاسی گرایش های متفاوتی داشته و هر کس با توجه به علاقه ای که دارد یکی از گرایش ها را انتخاب کرده و با تلاش، پشتکار و تمرین سعی می کند در آن گرایش به یک حرفه ای تبدیل شود.

مدرک بین المللی عکاسی فنی حرفه ای چیست؟

جهت دریافت مدرک بین المللی عکاسی فنی حرفه ای، می بایست به سازمان فنی حرفه ای مراجعه کرده و در دوره عکاسی برگزار شده توسط این نهاد، شرکت کرد. عکاسی از جمله هنرهایی است که فرد علاوه بر داشتن دانش کافی، به مقدار زیادی خلاقیت و نوآوری هم نیاز دارد. کسانی که خلاقیت و نوآوری داشته، اما با اصول عکاسی آشنا نیستند، نمی توانند آن طور که باید و شاید از خلاقیت خود استفاده کرده و عکس هایی زیبا و ماندگار ثبت کنند. پس، برای تبدیل شدن به یک حرفه ای، علاوه بر فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز، در دوره های مرتبط با عکاسی، شرکت کرده و اطلاعات خود را بالا ببرید.

عکاسی پر از تکنیک است و بدون شناخت این تکنیک ها و بدون استفاده از آنها نمی توان به موفقیت زیادی دست پیدا کرد. برای کسانی که به دنبال ساخت یک آینده روشن با کمک هنر عکاسی هستند، لازم و واجب است در دوره های عکاسی حرفه ای شرکت کنند.

مدرک بین المللی عکاسی برای مهاجرت خوب است؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید دارندگان مدرک بین المللی عکاسی می توانند به کشورهایی که به این هنر نیاز دارند، درخواست کاری ارسال کرده و در این کشورها مشغول به کار شوند. امروزه، حضور متخصصان در هر حوزه ای لازم به نظر می رسد؛ عکاسی نیز از جمله هنرهایی است که برخی کشورهای توریست پذیر و یا برخی کشورهایی که مناظر طبیعی زیادی دارند، نیاز فراوانی به آن حس می کنند و تلاش می کنند عکاسان ماهر و مجرب را جذب نمایند.

اگر به عکاسی علاقه دارید و رویای مهاجرت به کشور دیگری را در سر می پرورانید، توصیه می کنیم، قبل از هر کاری مهارت و تخصص خود را افزایش دهید و سپس برای مهاجرت اقدام نمایید. جهت افزایش مهارت، به موسسه های آموزشی مراجعه کنید که دوره های حرفه ای عکاسی برگزار می کنند.

به منظور دریافت مدرک بین المللی عکاسی بایستی چه مراحلی را بگذرانیم؟

برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای  و دریافت گواهی بین المللی عکاسی یک فرآیند ساده 3 مرحله ای لازم است:

 1. برای دریافت گواهی بین المللی عکاسی می توانید در موسسه ی مورد نظر خود ثبت نام کنید.
 2. برای قبول شدن در این امتحان مطالعه کنید و نمره ی قبولی کسب کنید.
 3. مجموعه ای از تصاویر را برای بررسی رسمی ارسال کنید.پس از تایید تصاویر، عکاس به طور رسمی عنوان عکاس حرفه ای معتبر را کسب می کند.

همانطور که قبل تر ذکر کردیم موسسه ی نیک اندیشان علاوه بر ارائه ی مدرک بین المللی عکاسی معتبر مزایای دیگری را به هنر جویان خود ارائه می کند، مانند:

 • قابل استعلام و پیگیری بودن مدرک بین المللی عکاسی
 • امکان پرداخت هزینه ی شرکت در دوره عکاسی نیک اندیشان به صورت اقساطی، لازم به ذکر است هزینه ی این دوره بسیار به صرفه و مناسب است.
 • تخصیص دادن مکان مناسب و محیط کارگاهی به منظور برگذاری دوره در یک محیط شبیه سازی شده
 • مدرک بین المللی عکاسی این موسسه از آکادمی URS  انگلستان می باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش عکاسی نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره عکاسی و فیلمبرداری ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه بازار های پپپ، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه هنری ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره آموزش سلفژ و خوانندگی  ، دوره بازیگری جلوی دوربین ، دوره نمایشنامه نویسی ، دوره گریم بازیگری  ، دوره فن بیان مجری گری ، 

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
بهترین آموزشگاه عکاسی در تهران
نوشته بعدی
دوره مربیگری مهدکودک بهزیستی سال 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image