دوره dba گرایش بازرگانی چیست

دوره dba بازرگانی⭐معرفی دوره dba گرایش بازرگانی

اهمیت تکنیک های مدیریتی درست در تجارت و بازرگانی، بر هیچ کس پوشیده نیست. به همین دلیل است که بازرگانان و سرمایه گذاران، به دنبال شرکت در دوره dba بازرگانی هستند تا بتوانند تکنیک های لازم برای رونق کسب و کارشان را فرا بگیرند.

دوره dba گرایش بازرگانی چیست؟

همانطور که می دانید، ورود به دنیای بازرگانی و تجارت نیازمند دانش و مهارتی تخصصی است. مسلما دنیای بازرگانی پر از چالش های فراوان است که بدون داشتن هیچگونه شناختی درباره آنها، کسب و کار موفقی نخواهید داشت. هدف از برگزاری دوره dba بازرگانی این است که مدیران ارشد و سرمایه گذاران هرچه بیشتر با مسائل روز مدیریتی و مشکلات دنیای تجارت آشنا شوند. این موضوع از مشکلات و چالش هایی که در آینده ممکن است پیش بیاید، پیشگیری خواهد کرد. در ادامه به بررسی مزایا و اهداف دوره dba گرایش بازرگانی خواهیم پرداخت.

تفاوت دوره mba بازرگانی و دوره dba بازرگانی در چیست؟

برای اینکه به تفاوت این دو دوره پی ببرید، ابتدا باید mba و dba را تعریف کنیم. Mba (Master of business administration) به معنای کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار و dba (Doctor of business administration) به معنای دکترای مدیریت کسب و کار است. با دانستن تعاریف این دو، مشخص شد که دوره dba از mba تخصصی تر است. در واقع، هدف از دوره mba، آموختن تکنیک ها و فنون روز مدیریتی است که افراد با شرکت در دوره بتوانند کسب و کار خود را رونق دهند.

هدف از دوره آموزش dba نیز تقریبا مشابه می باشد، اما از آنجایی که این دوره از mba تخصصی تر است، تکنیک هایی که آموزش می دهد بیشتر برای مدیران ارشد یا اعضای هیئت مدیره کارامد است. ضمنا اگر شما کارآفرین هستید و قصد دارید به بهترین نحو ممکن به بررسی بازار و رقبای خود بپردازید، این دوره برای شما نیز مناسب است.

لذا معمولا مخاطبان دوره dba گرایش بازرگانی، مدیران ارشد و اجرایی شاغل در بخش های بازرگانی مختلف هستند. در کل، دوره های مدیریت کسب و کار به دلیل مزایا و کاربرد های زیادی که در رونق کسب و کار های مختلف دارند، دارای گرایش های بسیار متعددی هستند. یکی از گرایش های پر کاربرد دیگر، دوره dba بازاریابی است.

تفاوت دوره mba بازرگانی و دوره dba بازرگانی در چیست؟

شرکت در دوره dba بازرگانی چه مزایایی دارد؟

درست مانند دوره dba منابع انسانی، دوره dba گرایش بازرگانی نیز مزایای بسیاری دارد که می تواند تجارت شما را گسترش بخشد. این دوره علاوه بر آموزش فنون بازرگانی، یکسری آموزش ها مبنی بر بازاریابی، تبلیغات، فروش و … را نیز به شما آموزش می دهد. برخی مزایای دیگر شرکت در این دوره عبراتند از:

  • بهره مندی از اساتید صاحب سبک و با تجربه مدیریت
  • آموزش های کاملا منطبق بر بازار کار
  • اجرایی کردن سریع آموخته ها
  • آموزش اصول و فنون مدیریت بازرگانی
  • کسب برترین و به روز ترین تفکرات و ایده های دنیای تجارت
  • تکنیک های سرمایه گذاری درست و اصولی
  • آموزش برند سازی و چگونگی برند سازی

این موارد تنها برخی از مزایا و نکاتی بود که در دوره dba بازرگانی آموزش داده می شود. مسلما یک شرکت بازرگانی، به جز تجارت و واردات و صادرات، از بخش های دیگری نیز تشکیل شده است که کسب مهارت ارتقاء هر یک از آنها، می تواند به توسعه و رونق هرچه بیشتر شرکت کمک کند. برای مثال هر شرکتی دارای یک تیم منابع انسانی است که تاثیر به سزایی بر کارایی شرکت می گذارند. شرکت در دوره dba منابع انسانی برای مدیران شرکت های بازرگانی نیز می تواند کارامد واقع شود.

هزینه دوره dba گرایش بازرگانی چقدر است؟

قبل از هر چیز باید بدانید که شرکت در دوره های dba مانند سرمایه گذاری است. یعنی اگر حتی هزینه دوره نسبتا زیاد باشد، با شرکت در دوره و بکارگیری نکات آن، حتی مبلغ بیشتری از هزینه دوره به شما برگشت داده می شود. چون امروزه موسسات زیادی دوره dba بازرگانی را برگزار می کنند، هزینه این دوره مانند دوره dba مشاور حقوقی متفاوت است.

معمولا هزینه دوره های dba به دلیل تخصصی بودن، بیشتر از دوره mba است و از 8 میلیون تومان شروع شده و تا 20 میلیون تومان متغیر است. برخی موسسات شرایط پرداخت اقساطی را برای شرکت کنندگان دوره در نظر می گیرند. اینگونه افراد بیشتری می توانند شرکت کنند. در نتیجه با وجود متغیر بودن هزینه دوره ها، همچنان می توان با پرداخت اقساطی در دوره های dba شرکت کرد. این مزیت تنها برای دوره dba گرایش بازرگانی نیست، بلکه در بسیاری از گرایش ها، همچون دوره dba بیمه، برخی دوره ها دارای چنین مزیتی هستند.

شرکت در دوره dba بازرگانی چه مزایایی دارد؟

دوره dba بازرگانی با دوره بازاریابی بین الملل چه تفاوتی دارد؟

یکی از دوره هایی که با بازرگانی ارتباط تنگاتنگی دارد، دوره بازاریابی بین الملل است. این دوره از دوره هایی است که به شرکت ها کمک می کند تا بتوانند خارج از مرزهای کشورمان به فعالیت مشغول شده و به کمک این فعالیت برون مرزی، محدوده تجارت خود را گسترش دهند. کسانی که در این دوره شرکت می کنند به خوبی یاد می گیرند که چگونه در شرایط و موقعیت های بین المللی بهترین تصمیم را بگیرند و روابط خوبی با دیگر کشورها برقرار کنند.

با توجه به توضیح مختصری که در مورد دوره ی بازاریابی بین الملل ارائه دادیم، حتما متوجه تفاوت آن با دوره dba بازرگانی شده اید. یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین این دو وجود دارد، هدف از برگزاری آنهاست. کسانی که در دوره های دی بی ای بازرگانی شرکت می کنند، هدفشان این است که بازرگانی و تجارت خود را هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور گسترده کنند، اما کسانی که در دوره های بازاریابی بین الملل شرکت می کنند، بیشتر به دنبال آن هستند که روابط تجاری خود را با دیگر کشورها افزایش دهند.

آیا مدرک دوره dba بازرگانی باعث افزایش درآمد می شود؟

آیا مدرک دوره dba بازرگانی باعث افزایش درآمد می شود؟

به طور کلی، دریافت هر نوع مدرک تحصیلی اعم از مدرک دوره dba بازرگانی، می تواند موقعیت شغلی افراد را ارتقا داده و به دنبال آن درآمدشان را افزایش دهد. اما داشتن مدرک تحصیلی به تنهایی کافی نیست؛ چه بسا عده ی زیادی از دانش آموختگان با سطح علمی بالایی هستند که توانایی مدیریت و اداره یک کسب و کار را هم ندارند. این افراد تنها به مباحث از نظر تئوری مسلط هستند ولی در اجرای تکنیک ها و مهارت ها ناتوانند.

بنابراین بهتر است در دوره هایی شرکت کنید که پروژه محور بوده و آموزش هر تکنیک و مهارتی را با نمونه های واقعی سازمانی انجام دهند. در این دوره ها، متقاضی به مرور با شیوه مدیریت و حل مسائل سازمانی و پیش رو آشنا شده و به تنهایی می تواند از پس مدیریت یک کسب و کار، هرچقدر هم که بزرگ باشد بر بیاید. مسلما چنین افرادی نه تنها درآمد بالایی کسب می کنند بلکه باعث پیشرفت و موفقیت در کسب و کارشان هم می شوند. موسسه نیک اندیشان یکی از مراکز برگزار کننده دوره های dba است که حجم زیادی از مباحث آموزشی را برپایه پروژه های واقعی به دانش پذیران ارائه می دهد.

بهترین دوره dba بازرگانی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بهترین دوره dba بازرگانی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برای شرکت در بهترین دوره dba بازرگانی باید توجه کنید که این دوره ها مشخصه ها و ویژگی های زیر را داشته باشند:

۱-اساتید با سابقه کاری و تحصیلی بالا؛

هر چقدر میزان تجربه و سابقه کاری اساتید دوره بالاتر باشد، قطعا بهره وری دوره نیز بالاتر خواهد بود.

۲-معتبر بودن مدرک پایانی دوره؛

تنها هدف شرکت در دوره های dba بازرگانی، کسب توانایی و تکنیک های مدیریتی نیست، بلکه مدرک ارائه شده در پایان دوره از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین باید در مؤسساتی شرکت کنید که مدرکی معتبر و حتی با قابلیت ترجمه در کشور ها دیگر ارائه می دهند.

۳- کامل بودن مباحث آموزشی؛

بهترین دوره آموزشی، دوره ای است که مباحث مرتبط با dba بازرگانی را به صورت تئوری و عملی با مطالعه موارد واقعی سازمان ها مورد بررسی قرار دهد.

۴-به صرفه بودن هزینه دوره؛

دریافت مدرک dba می تواند باعث پیشرفت موقعیت شغلی شما شود، پس ارزش هزینه کردن را دارد. بهتر است دوره های آموزشی را انتخاب کنید که امکان پرداخت شهریه به صورت اقساطی را داشته باشد.

۵-حضوری بودن دوره؛

قطعا در دوره های حضوری، تکنیک ها و مهارت های مدیریتی در خصوص فنون بازرگانی بهتر بیان می شوند. بنابراین باید اولویتتان دوره های حضوری باشد.

دوره dba بازرگانی با دوره بازاریابی بین الملل چه تفاوتی دارد؟

مخاطبان دوره dba بازرگانی چه‌کسانی هستند؟

هنگامی که بحث شرکت در دوره آموزش dba گرایش بازرگانی مطرح می شود، افراد این دغدغه را دارند که، آیا این دوره برای آن ها مناسب هست یا خیر. به طور کلی، این سوال همیشه مطرح هست که، مخاطبان این دوره آموزشی چه کسانی هستند. تمامی افرادی که در سمت رهبری سازمان بوده و مسوولیت تصمیم گیری های استراتژیک را بر عهده دارند، می توانند در این دوره شرکت کنند. آن ها با شرکت در این دوره دانش رهبری خود را بهبود بخشیده و برای تدوین استراتژی های بهتر در شرایط خاص آماده می شوند.

 در واقع افرادی که دارای سمت رهبری هستند، باید تمرکز و تسلط کامل بر شرایط را داشته و توانایی تصمیم گیری سریع در شرایط حساس را داشته باشند. به همین منظور این افراد از مخاطبان اصلی دوره dba بازرگانی محسوب می شوند. علاوه بر این گروه، مدیران ارشد و مدیران میانی کسب و کار نیز، دیگر مخاطب های این دوره آموزشی محسوب می شوند‌. شرکت در دوره dbaگرایش بازرگانی به تمام مالکین کسب و کارهای تازه تاسیس و حتی کلیه افرادی که در زمینه فعالیت های مدیریتی، مشغول نظر دادن و مشاوره هستند نیز پیشنهاد می شود. زیرا در این دوره مباحث با جزئیات مطرح شده و شرکت کنندگان می توانند به صورت ملموس با مطالب ارتباط برقرار کرده و در محیط کسب و کار از آن ها استفاده کنند.

کلام آخر

معرفی دوره dba بازرگانی، مزایا و اهداف آن، هدف این مقاله بود. اگر به دنبال یک دوره آموزشی باکیفیت و با هزینه مناسب می گردید، دوره dba گرایش بازرگانی نیک اندیشان پیشنهاد ما به شما است.

برای ثبت نام در دوره آموزش dba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی بهترین دوره mba در شهرکرد⭐دوره mba شهر کرد
نوشته بعدی
دوره dba مدیریت پروژه⭐دوره dba مدیریت پروژه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image