دوره dba دانشگاه تهران چیست

دوره dba دانشگاه تهران چیست؟(معرفی و بررسی)

دوره dba دانشگاه تهران چیست، موضوع مورد بررسی ما در این مقاله است. پیش از آنکه به موضوع اصلی بپردازیم، بد نیست از اهمیت دانش مدیریتی در دنیای امروزی با خبر شویم. رشته های مختلف مدیریت در دنیای رو به رشد کنونی از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند و متقاضیان زیادی برای شرکت در دوره dba وجود دارد که تعداد آنها همواره رو به رشد است. اگر شما هم به این حوزه علاقه دارید، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

دوره ی dba چه دوره ای است؟!

پیش از آنکه به سوال دوره dba دانشگاه تهران چیست بپردازیم، باید با مفهوم این دوره آشنا شویم. از دوره ی dba  به عنوان مدیریت عالی کسب و کار یاد می شود. این رشته، گرایش های زیادی دارد که تحت عنوان گرایش های دکتری مدیریت کسب و کار از آن یاد می کنند. مدیران و کارآفرینان با گذراندن هر یک از گرایش ها می آموزند که چطور و چگونه مدیریت کسب و کار خود را از حالت سنتی به سمت مدیریت مدرن ارتقا دهند؛ همچنین این دوره، ابزارهای مختلفی را در اختیار مدیران قرار می دهد تا در صورت مواجهه با شرایط متفاوت و چالش برانگیز، مناسب ترین راه را انتخاب کنند و بهترین تصمیم را بگیرند.

در پایان این دوره، مدیران می توانند از آموزشگاه های دارای صلاحیت، مدرک معتبر، مانند مدرک dba بین المللی دریافت کنند. دانشجویان و متقاضیان، در پایان این دوره می آموزند که نگرشی وسیع و درست از آینده کسب و کار خود داشته باشند و استراتژی هایی را برای توسعه آن در آینده به کار ببرند. اگر کنجکاو هستید مدرک معادل dba را بشناسید، مقاله مدرک dba معادل چیست را مطالعه کنید؛ ما در این مقاله، به جزئیات این موضوع پرداخته ایم و به بسیاری از ابهامات پاسخ داده ایم.

دوره dba دانشگاه تهران چیست و آیا مدرک آن معتبر است

دوره dba دانشگاه تهران چیست؟ چه تفاوت هایی با دوره ی dba موسسه نیک اندیشان دارد؟

برای خلق آینده ای روشن و همراه با موفقیت، باید مدیرانی صاحب سبک داشت. این مدیران، شایستگی های لازم برای رهبری یک سازمان را داشته و می توانند آن را به بهترین شکل ممکن، هدایت کنند. برای دستیابی به این هدف، علاقه مندان و متقاضیان باید بتوانند با دقت کافی و لازم، بهترین گرایش dba را برگزینند و تلاش کنند تا با استفاده از برترین گرایش، دید گسترده تر و بهتری نسبت به کسب و کار خود پیدا کنند.

ذکر این نکته، ضروری است که برای اولین بار در طول سال های اخیر، دوره های dba به صورت آنلاین نیز برگزار می گردد و مخاطبانی که در شهرهای مختلف کشور حضور دارند، می توانند به راحتی و فقط با دسترسی به اینترنت در این دوره ها شرکت کنند. باید اشاره کنیم که هرچند برگزاری کلاس ها به صورت غیر حضوری مزایایی دارد، اما شرکت در کلاس های حضوری کارآمدتر و موثرتر است.

پس از بررسی و پاسخ به این پرسش که دوره dba دانشگاه تهران چیست، بهتر است تا این دوره را در موسسه نیک اندیشان هم مورد بررسی قرار دهیم. این موسسه از به روز ترین متد آموزشی، تحت نظر استادان و مدیران متبحر استفاده می کند. دوره آموزش dba این موسسه، به صورت حضوری برگزار می شود و مدرسانی که آن را تدریس می کنند، هم به صورت عملی تجربه های مدیریتی بالایی دارند و هم به صورت آکادمیک، دوره های مربوطه را پشت سر گذاشته اند.

دوره dba دانشگاه تهران چند جلسه است

اعتبار مدرک دوره dba دانشگاه تهران چقدر است؟ آیا می توان با این مدرک مهاجرت کرد؟

یکی از مسائلی که قبل از شرکت در هر دوره ای باید به آن توجه و دقت داشت، اعتبار مدرکی است که در نهایت صادر می شود. کسانی که قصد دارند در دوره ی dba شرکت کنند و خصوصا  کسانی که می خواهند با کمک این مدرک، مهاجرت کنند، باید بیش از بقیه به فکر مدرک و اعتبار آن باشند. شما اگر بخواهید با کمک این مدرک به یکی از کشورهای خارجی مهاجرت کنید و در آن مشغول به کار شوید، باید مدرکی را ارائه کنید که اعتبار بالایی داشته باشد.

مدرک دوره dba دانشگاه تهران، از نظر اعتبار در سطح نسبتا قابل قبولی قرار دارد؛ اما شما برای آنکه بتوانید آن را ارائه دهید، مجبورید آن را ترجمه کنید. در برخی از کشورهای خارجی که ممکن است از نظر مناسبت های سیاسی با کشورمان ایران مشکل داشته باشند، امکان آنکه این مدرک ترجمه شده مورد قبول واقع شود، وجود ندارد. پس بهتر است از همان ابتدا و از همان زمانی که تصمیم می گیرید در یک دوره ی dba شرکت کنید، بهتر است در دوره های برگزار شده توسط موسسه هایی شرکت کنید که می دانید مدرکشان در کل دنیا اعتبار داشته و نیاز به ترجمه ندارد.

تفاوت mba و dba یا دوره mba و دوره DBA دانشگاه تهران چیست؟

 • هر دو دوره mba و dba علاوه بر موسسات خصوصی، در دانشگاه های معتبری همچون دانشگاه تهران نیز برگزار می شود. افراد زیادی هستند که برای ارتقاء شغلی و رزومه تحصیلی شان قصد دارند که در دوره های mba و dba شرکت کنند؛ اما تفاوت این دو دوره را نمی دانند که ما در ادامه برخی تفاوت ها را ذکر کرده ایم:
 • اولین تفاوت mba و dba در سطح مهارت های آن‌هاست. به نوعی باید گفت که mba پیش نیاز دوره dba است.
 • مدرک mba برای افراد متخصصی کارآمد است که می خواهند در کسب و کارشان حرفه ای تر شده و درک بهتری از آن داشته باشند. در حالی که مدرک dba به متخصصان این فرصت را می دهد که با دانش و آموخته های این دوره، کسب و کارشان را گسترده تر کنند.
 • مدرک دوره mba، شما را به عنوان یک مدیریت عمومی معرفی می کند که مهارت های لازم را برای حل مسائل عملی و تحلیل آن ها آماده می کند. دوره DBA دانشگاه تهران از دانش آموختگان، محققانی می سازد که با دانش خود به جای حل مشکلات، به چگونگی ایجاد آن ها اهمیت بیشتری می دهند.
 • در هر کدام از این دوره ها، مهارت هایی که افراد کسب می کنند برای پیشرفت و گسترده شدن یک سازمان و شرکت بسیار مفید است.
دوره dba دانشگاه تهران

برای ثبت نام دوره dba دانشگاه تهران، چه پیش نیازهایی باید فراهم گردد؟

کسانی که می خواهند برای ثبت نام دوره dba دانشگاه تهران اقدام کنند، باید به پیش نیازهای این دوره توجه داشته باشند. دانشگاه تهران، برای کسانی که علاقه مند به حضور در دوره dba دانشگاه تهران هستند، شرایط سختی را در نظر گرفته است، و به همین علت، شاید همه کسانی که گرایش های مختلف ام بی ای را پشت سر گذاشته اند و می خواهند در بحث مدیریت، اطلاعات خود را کامل تر کنند، امکان ثبت نام در این دوره را نداشته باشند.

اگر علاقه دارید در دوره dba دانشگاه تهران شرکت کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • علاقه مندان دوره ی دی بی ای، باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند.
 • مهارت جو، علاوه بر داشتن مدرک ارشد، می بایست از سابقه مدیریت خوبی نیز برخوردار باشد.
 • کسی که مدرک کارشناسی ارشد ندارد، باید سوابق مدیریت بیشتری داشته باشد.

لازم به ذکر است که همه موسسه های برگزار کننده این دوره، چنین شرایط سختی را در نظر نگرفته و امکان حضور در دوره های دی بی ای آنها، راحت تر از دوره های دی بی ای دانشگاه تهران به نظر می رسد. چنانچه نیاز شدیدی به شرکت در این دوره احساس می کنید، حتما در پی یافتن چنین موسساتی برآیید و در دوره های آنها شرکت کنید.

هزینه dba دانشگاه تهران (دوره dba دانشگاه تهران) چقدر است؟

هزینه dba دانشگاه تهران (دوره dba دانشگاه تهران) چقدر است؟

با توجه به‌ تقاضای بالا برای برگزاری دوره های dba، دانشگاه تهران این دوره را به دو صورت نیمه حضوری و حضوری برگزار می کند. دوره dba دانشگاه تهران حدود ۳ سال طول می کشد. کلاس ها در دوره نیمه حضوری به دو بخش مجازی و حضوری تقسیم می شوند. در کلاس های مجازی دوره نیمه حضوری، متقاضیان با دیدن کلیپ های آموزشی و جزوات تصویری، برای شرکت در کلاس های حضوری آماده می شوند. شهریه این دوره تقریبا ۲۵ میلیون تومان است‌

در دوره حضوری dba ، کلاس ها تماما حضوری هستند و متقاضی مستلزم به شرکت در کلاس ها است. هزینه dba دانشگاه تهران به صورت حضوری  ۳۲ میلیون تومان بوده که متقاضی می تواند با پرداخت این هزینه از تمامی امکانات دوره اعم از شرکت در کنفرانس ها یا همایش های مرتبط با دوره نیز استفاده کند.

مؤسساتی مانند نیک اندیشان دوره های دکترای مدیریت حرفه ای را در گرایش های متفاوتی برگزار می کنند. هزینه این کلاس ها بین ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان است. دوره های نام برده اغلب به مدت یک سال به طول می انجامند و در نهایت مدرکی با اعتبار بین المللی به دانش آموخته اعطا می شود. البته اینها تنها بخشی از امتیازات شرکت در دوره های نیک اندیشان به شمار می رود.

برای ثبت نام دوره dba دانشگاه تهران، چه پیش نیازهایی باید فراهم گردد

دکتری مدیریت کسب و کار دانشگاه تهران چه تفاوتی با دوره dba دانشگاه تهران دارد؟

یکی از سوالاتی که برای علاقه مندان به دوره dba دانشگاه تهران ممکن است پیش آید این است که دوره ی dba با دکتری مدیریت کسب و کار دانشگاه تهران چه تفاوتی دارد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، به دوره ی دکترای مدیریت کسب و کار، دوره دی بی ای نیز گفته می شود؛ نتیجتا، دکتری مدیریت کسب و کار و دی بی ای هیچ تفاوتی با هم ندارند و تمرکز اصلی شان انجام پژوهش و تحقیق در حوزه بیزینس یا تجارت است.

دی بی ای، معادل مدرک دکتری در کشور ماست و به کسانی که مدرک دی بی ای دارند، دکتر نیز اتلاق می کنند. کسانی که در دوره دی بی ای یا دوره ی مدیریت دکترای کسب و کار حضور پیدا می کنند، تمامی سعی و تلاش خود را به کار می برند تا در مورد دانش نظری مدیریت، اطلاعات بیشتری به دست آورند تا در حوزه کسب و کار استفاده کنند.

نکته مهم دیگری که می بایست خاطر نشان کنیم این است که شرکت کنندگان در دوره های دی بی ای، همان کسانی اند که سابقه مدیریتی دارند، در حوزه کاری خود موفق عمل کرده اند و می خواهند چالش های فکری جدیدی برای خود بسازند.

آیا می دانید بهترین دوره dba چه شاخصه هایی دارد؟

چه دوره dba دانشگاه تهران و چه دوره dba نیک اندیشان برای بهترین بودن باید چندین شاخصه داشته باشند که در این مطلب آن را بیان می کنیم:

۱-هدف واضح

هدف دوره آموزشی باید واضح و روشن باشد. در صورت وجود هدف های قابل اندازه گیری، دستیابی به آن میسر خواهد شد. بنابراین اولین مشخصه یک دوره خوب، روشن بودن هدف آن است. به همین منظور تمام سرفصل هایی که برای آموزش در دوره تعیین می شوند در راستای هدف کلی دوره قرار خواهند گرفت.

۲-پراکنده نبودن محتوا

محتوای دوره باید به صورت متمرکز بر روی موضوع اصلی استوار باشد. به این معنی که در جریان ارائه مطالب در دوره dba، به مطالب حول موضوعات دیگر که هیچ ارتباطی با dba ندارد پرداخته نشود. از این رو اگر دوره dba دانشگاه تهران و دوره dba نیک اندیشان  در کنار دیگر ویژگی ها، دارای چنین شاخصه ای باشند جزء بهترین دوره محسوب می شوند.

۳-مجهز بودن به بروز ترین وسایل آموزشی

برای انتقال محتوا باید از ابزارهای آموزشی استفاده شود، بنابراین کیفیت بالای وسایل آموزشی بر روی نحوه ارائه مطالب تاثیر می گذارد.

۴-مدرس با تجربه

تجربه مدرس می تواند انتقال مفاهیم را روان تر کند. بنابراین وجود یک مدرس با تجربه جزء شاخصه های ممتاز دوره محسوب می شود.

مزایای شرکت در دوره dba دانشگاه تهران چیست؟

مزایای شرکت در دوره dba دانشگاه تهران چیست؟

همان طور که گفته شد، دانشگاه تهران، دوره های آموزشی با گرایش های مختلفی را جهت اعطای مدرک دی برگزار می کند. خوب است اگر می خواهید در دوره دوره dba دانشگاه تهران در مورد محدود مزیت هایی که این دوره دارد، نکاتی را بدانید. به طور کلی، مزایای دوره‌ های DBA عبارتند از:

 •  ارائه گواهی دو زبانه پایان دوره
 •  کاهش هزینه ‌های حضور در دوره‌ های مدیریتی MBA و DBA
 •  امکان مشاهده محتوای کلاس‌ های آنلاین در هر ساعت شبانه روز
 •  عملیاتی شدن مباحث با برگزاری کلاس‌ های زنده
 •  بالا رفتن سرعت یادگیری دانش‌ پذیران و پرهیز از فرسایشی شدن دوره
 •  دسترسی به اساتید حرفه ای از طریق پنل کاربری و کارگاه‌ های اجرایی
 •  برگزاری کلاس های حضوری ویژه علاقه مندان به حضور در فضای دانشگاه

با وجود موارد گفته شده، مدرک dba دانشگاه تهران نقاط ضعفی هم دارد. به طور مثال این مدرک در کشور های خارجی اعتبار چندانی نداشته و به عنوان یک رزومه تحصیلی قوی شناخته نمی شود. برای رفع این عیب می توان به موسسه هایی مانند نیک اندیشان مراجعه کرد که مدرک آن در خارج از کشور نیز اعتبار دارد. مدرک این موسسه، از سوی یک آکادمی آموزشی معتبر صادر می شود.

دکتری مدیریت کسب و کار دانشگاه تهران چه تفاوتی با دوره dba دانشگاه تهران دارد؟

شرایط برگزاری دوره آموزشی dba در دانشگاه تهران و موسسه نیک اندیشان به چه صورت است؟!

همانطور که بالاتر به پرسش دوره dba دانشگاه تهران چیست، پرداختیم، لازم است تا هزینه ها و شرایط برگزاری این دوره را هم بررسی کنیم. هزینه این دوره آموزشی در دانشکده فنی دانشگاه تهران ۲۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان می باشد و برای شرکت در کلاس ها پرداخت ۵،۰۰۰,۰۰۰ تومان در ابتدای کار، ضروری است. این در حالی است که  هزینه این دوره در موسسه نیک اندیشان ۱۸,۰۸۰,۰۰۰ تومان است و شما می توانید این مبلغ را طی اقساط، پرداخت کنید.

طول این دوره در دانشگاه تهران، مدت ۳۵۰ ساعت در یک سال است، اما در موسسه نیک اندیشان، جلسات یک بار در هفته و به مدت 2.5 ساعت برگزار می شود.

پس از گذراندن این دوره ی dba موسسه نیک اندیشان، شما از مدرک معتبر آکادمی urs امارات برخوردار می شوید و برای مشخص شدن صحت مدارک می توانید استعلام مدرک خود را بگیرید؛ اما اگر در دوره دانشگاه تهران شرکت کنید، فقط مدرک دانشگاه را کسب می کنید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا پاسخی برای پرسش دوره dba دانشگاه تهران چیست بیابیم و تا حدودی با شرایط برگزاری این دوره آشنا شویم. به طور کلی این دوره، رویکردی پژوهشی دارد و به گونه ای طراحی شده که مدیران با فراگیری مهارت های رهبری می توانند در جهت رفع چالش های موجود اقدام نمایند. همانطور که اشاره کردیم، موسسه نیک اندیشان برگزار کننده دوره های dba با بالاترین سطح آموزشی است و به شما کمک می کند تا مباحث کامل این دوره را فرا بگیرید.

برای ثبت نام در دوره آموزش dba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
پردرآمدترین شغل رشته حسابداری⭐(شاخه های حسابداری)
نوشته بعدی
قیمت کلاس طراحی سایت⭐(قیمت شرکت در کلاس طراحی وب)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image