استخدام طراح طلا و جواهر

استخدام طراح طلا و جواهر⭐ پس از آموزش + اعطای مدرک معتبر

استخدام طراح طلا و جواهر، درامدی که این گروه به دست می آورند و برخی پیش نیاز ها برای فعالیت در این شغل را در این مقاله شرح خواهیم داد؛ اما در ابتدا به ذکر وظایف این گروه شغلی خواهیم پرداخت.

طراح طلا و جواهر چه وظایفی دارد؟

طراح جواهرات، با استفاده از خلاقیت مثال زدنی خود و با دید هنری خاص خود، طرح‌ ها و مدل‌ هایی که در ذهن دارد را روی کاغذ یا امروزه، روی نرم افزار های مختلف می ‌کشد و نتیجه آن را به طلا سازان می‌ دهد تا آن ‌ها ادامه راه را بروند. پس طراح جواهرات، شغلی مهم، دقیق و ظریف است که بعد از انجام کار او، طلا سازان نتیجه دسترنج ذهنی و خلاقیت او را به تولید می ‌رسانند. همین دقت و ظرافت بالای کار یکی از معایب شغل طلا سازی است.

اگر طراحان طلا در دوره طلاسازی شرکت کرده باشند، می توانند کار ساخت طلا را نیز خودشان انجام داده و درآمد بیشتری کسب کنند. کسی که می خواهد به عنوان طراح جواهر آغاز به کار نماید، لازم است در ابتدا مسیر خود را تعیین کند. به این معنا که می خواهد طراح جواهر باشد و یا اینکه علاوه بر طراحی، تحت عنوان سازنده طلا و جواهرات نیز فعالیت کند.

در مرحله بعد باید دانش و اطلاعات خود را در زمینه طراحی جواهرات بالا برده و هم چنین در زمینه تصویر سازی لازم است تخیل خود را تقویت کند. با این توضیحات و با توجه به ویژگی هاي هنری و ذاتی خانم ها، می توان گفت که شغل طلا سازی برای خانم ها، یک کسب و کار ایده آل و مناسب است. استخدام‌ طراح طلا و جواهر معمولا بین خانم ها، از رقابت بیشتری برخوردار است.

درامد طراحی جواهرات چقدر است؟

اگر می خواهید درباره درامد طراحی جواهرات بدانید، بهتر است ابتدا با بخش های مختلف این شغل آشنا شوید. یک طراح طلا می تواند ایده هایش را درباره طرح مورد نظرش به دو صورت دستی و کامپیوتری ارائه دهد. در دوره آموزش طلاسازی تمامی فنون طراحی با نرم افزار و دستی به صورت کامل بیان می شود. طراحانی که با کامپیوتر و نرم افزار های پیشرفته کار می کنند، به دلیل دقت و ظرافت در نتیجه کار، حقوق و دستمزد بیشتری دارند. همچنین طرح کامپیوتری برای ارائه به مشتریان خاص و سفارشی، از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار است. بنابراین می توان گفت که بخشی از سرمایه لازم برای طلا سازی باید صرف آموزش طراحی طلا با نرم افزار شود.

طراحان طلا می توانند در شرکت های طلاسازی و طراحی مشغول به کار شده و دستمزد یا حقوق ثابتی از آن ها دریافت کنند. این حقوق می تواند از ۱۰ میلیون شروع شود و بسته به توانایی و خاص بودن کار طراح، افزایش پیدا کند. به جز استخدام طراح طلا و جواهر، روش دیگری برای کسب درآمد وجود دارد. به این صورت که طراح طلا نمونه های کار خود را تبلیغ کرده و با برند های طلا سازی شناخته شده یا مشتریان خاص در ارتباط باشد. این نحوه کار، درآمد بیشتری برای طراح به همراه دارد.

استخدام طراح طلا و جواهر در تهران

شرایط استخدام طراح طلا و جواهر در ترکیه و ایران چیست؟

شرایط استخدام طراح طلا و جواهر در شرکت های طراحی طلا جواهر سازی ایرانی این گونه است که طراح در ابتدا باید مدارک لازم برای اثبات توانایی اش را ارائه دهد. سپس طراح باید نمونه کاری را مطابق با نظر کارفرما طراحی کند. چنانچه این نمونه کار، مورد تایید واقع شد وارد بخش بعدی استخدام، یعنی تعیین حقوق و دستمزد، یا شرایط کاری می شوید. هر شرکت و مجموعه ای که کار طراحی طلا و جواهرات و ساخت آن را انجام می دهد، شرایط خاصی را برای برای کارکنان در نظر می گیرد. در واقع، برای شرکت های ایرانی، چیزی که بیش از بقیه اهمیت دارد تجربه فرد و توانایی او برای خلق آثار نو و جدید است.

بسیاری از جوانان و طراحان طلا علاقه مند هستند که به کشور های خارجی مانند ترکیه مهاجرت کنند. اگر می خواهید به عنوان طراح طلا و جواهر در کشور ترکیه مشغول به کار شوید، باید شرایط استخدام طراح طلا و جواهر در ترکیه را که به شرح زیر است فراهم کنید:

  • مدرک معتبر از یک رشته تحصیلی مرتبط با طراحی جواهرات
  • دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی
  • ارائه نتیجه معادل سازی مدرک تحصیلی
  • حداقل ۵ سال سابقه کار مرتبط
  • اثبات دانش زبان ترکی

بهتر است قبل از مهاجرت با شرکت های طراحی طلا و جواهر گفت و گو کرده و در صورت تمایل به همکاری آن ها با شما، بخواهید که یک دعوتنامه شغلی برایتان ارسال کنند.

استخدام طراح طلا و جواهر در ایران

آیا حضور در بهترین آموزشگاه طراحی طلا و جواهر، شرایط استخدام طراحی و جواهر را ساده تر می کند؟

در سطح کشور آموزشگاه های بسیاری وجود دارند که دوره های آموزشی متعددی را برای طراحی طلا و جواهر برگزار می کنند، اما اینکه در کدام یک از این دوره ها شرکت کنید، اهمیت فراوان دارد؛ هر قدر دوره ای که در آن شرکت می کنید بازدهی بالاتری داشته باشد، قطعا موقعیت های شغلی بیشتری برای شما ایجاد خواهد شد. اگر موسسه ای که می خواهید در دوره های طراحی طلای آن شرکت کنید، مشخصات زیر را دارد بدانید که آن موسسه، بهترین آموزشگاه طراحی طلا و جواهر است:

  • بهره گیری از اساتید مجرب و با سابقه برای آموزش
  • بیان مباحث آموزشی به دو صورت تئوری و عملی
  • امکان معرفی به کار بعد از اتمام دوره (امکان استخدام طراح طلا و جواهر بعد از پایان آموزش)
  • ارائه مدرک معتبر پایانی (با توجه به افزایش تقاضا برای مهاجرت، مؤسساتی هستند که مدرک بین المللی و قابل ترجمه ارائه می دهند)

با توجه به ویژگی هاي فوق، می توان موسسه نیک اندیشان را که یکی از بهترین آموزشگاه های برگزاری کننده دوره های طراحی طلا و ساخت جواهر دانست.  در این موسسه، اساتید مجرب با سابقه کاری مفید جهت آموزش مباحث فعالیت می کنند، همچنین در پایان دوره مدرکی قابل ترجمه و معتبر به دانش پذیران و هنرجویان اعطا می شود.

سخن آخر

در این مقاله، با شرایط استخدام طراح طلا و جواهر، درآمد و سایر ویژگی های این شغل به خوبی آشنا شده اید، پس با توجه به سلایق و علایق تان می توانید درباره انتخاب این حرفه تصمیم گیری کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش طراحی طلا نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بعد از فصد خون چه غذایی بخوریم؟⭐نکاتی مهم که بیاد بدانید
نوشته بعدی
برای طراحی جواهرات از کجا شروع کنیم؟⭐(راهنمایی 0 تا 100)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image