کاشت ناخن مادر

آموزش جامع و کاربردی کاشت ناخن مادر (نیک اندیشان)

آموزش کاشت ناخن مادر، یکی از ابتدایی ترین نکاتی است که در آموزش کاشت ناخن باید یاد بگیرید. چرا که اگر کاشت ناخن مادر را یاد بگیرید، کاشت ناخن با پودر و کاشت ناخن با ژل را هم فرا گرفته اید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا تمام نکاتی که باید برای کاشت ناخن مادر، بلد باشید را در قالب یک مقاله آموزشی کاربردی و جامع به شما آموزش بدهیم، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آموزش کاشت ناخن مادر

کاشت ناخن مادر چیست؟

کاشت ناخن مادر ابتدایی ترین نکته ای است که در کاشت ناخن باید آن را آموزش دیده باشید، چرا که این نوع کاشت پایه تمامی کاشت های ناخن می باشد. و به خاطر همین است که این نام، آن را میشناسند. توجه داشته باشید کسی که این نوع کاشت را اگر بتواند به درستی و کامل (حرفه ای) انجام دهد، برای سایر کاشت های ناخن به مشکلی بر نمی خورد. نکته دیگر این است که رنگ ناخن درکاشت مادر کاملا بستگی به سلیقه ی فرد مراجعه کننده دارد و مشتری در انتخاب رنگ هیچ محدودیتی نخواهد داشت و حتی میتواند از شما بخواهد تا برایش از رنگ پودری استفاده کنید.

چه وسایلی برای انجام کاشت ناخن مادر نیاز خواهید داشت ؟

از آنجایی که مراحل این نوع کاشت با کاشت ناخن با پودر شباهت دارد، وسایلی که در این نوع کاشت ناخن نیاز دارید، همان وسایلی است که در کاشت ناخن با پودر استفاده می شود. این وسایل عبارتند از: سوهان برقی و دستی، نیپر، تیپ، عقب زن، چسب ناخن، ضد قارچ، کاتر، پودر کاشت ناخن، پرایمر، لیکوئید نیم چرب، (سر سوهان های مانیکور اشکی، مانیکور استوانه دورگیر)، سر سوهان کاغذی، سر سوهان الماسه استوانه و استوانه سرگرد، قلم کاشت با پودر تخت سایز 8، پمپ لیکوئید یا گوده.

مراحل آموزش جامع کاشت ناخن مادر در نیک اندشان

آموزش کاشت ناخن مادر مرحله به مرحله

مراحل این نوع کاشت ناخن به ترتیب عبارتند از : زیر سازی، تیپ گذاری، مواد گذاری، سوهان کشی، از بین بردن نا همواری های احتمالی، که در ادامه به طور کامل به همه ی این موارد پرداخته ایم پس تا انتها با ما همراه باشید.

زیر سازی ناخن – (مرحله اول کاشت ناخن مادر)

ابتدایی و مهم ترین مرحله کاشت ناخن زیر سازی میباشد که هر چقدر این مرحله با کیفیت تر انجام شود بر نتیجه (کیفیت) کار تاثیر می گذارد. که در زیر سازی باید این مراحل را به ترتیب انجام دهید:

مانیکور خشک

مانیکور خشک یک نوع مانیکور میباشد، در این نوع مانیکور شما در ابتدای کار کاشت، دست مشتری را بدون اینکه داخل آب ببرید و خیس کنید، به طور خشک ناخن ها را مرتب می کنید و به آنها فرم زیبایی می دهید. که خود مانیکور خشک به دو صورت انجام میشود که بحث اصلی ما نیست و نمیتوانیم در اینجا به آن اشاره کنیم ولی میتوانید در زیر این متن با کلیک بر روی مطلب مانیکور چیست و خواندن آن، هر آنچه درباره مانیکور نیاز دارید، بدست بیاورید.

 

خواندن مطلب مرتبط: مانیکور چیست؟

 

در مانیکور خشک باید سه مرحله را انجام دهید که در پایین به آنها اشاره کرده ایم:

در ابتدا شما به وسیله ی عقب زن، کوتیکول (cuticle) های موجود روی ناخن را به سمت ریشه، فشار (هل) می دهید. نکته قابل توجه این است در موقع گرفتن عقب زن در دستتان آن را به طور مایل بگیرید و با آن فشاری بر روی ناخن نیاورید، تا ناخن آسیبی نبیند.

در ادامه با سر سوهان مانیکور اشکی، با دقت تمام کوتیکول ها را از روی ناخن برداشته، به گونه ای که ناخن آسیبی نبیند.

و در بخش آخر مانیکور خشک با کمک نیپر با توجه به اینکه اگر کوتیکول موجود بر روی ناخن فرد زیاد است، پوست های اضافی موجود روی ناخن که به سمت ریشه هل دادید را ببرید. توجه داشته باشید هنگام بریدن در این مرحله پوست ها را خیلی عمقی با نیپر نبرید. چرا که اگر عمقی ببرید پوست اطراف نانخن حساس میشود و در مرحله دورگیری باعث میشود پوست دور ناخن زخم شود. ولی در کل اگر کوتیکول موجود روی ناخن مشتری کم بود نیازی نیست پوست های اضافی را ببرید.

در انتهای مرحله زیر سازی، باید سطح ناخن را خراش دهید که چربی های روی ناخن از بین برود، تا ناخن آماده مواد گذاری باشد. برای این کار باید از سوهان کاغذی نرم یا سوهان دستی استفاده کنید ولی توجه داشته باشید هنگام ایجاد خراش با سوهان روی ناخن، سوهان را روی ناخن زیاد فشار ندهید زیرا با نازک شدن ناخن کیفیت و نتیجه کار شما پایین می آید. توجه داشته باشید هدف از این کار زیر سازی حرفه ای میباشد و تا حدی سوهان بکشید تا سطح ناخن مات شود ولی عمقی نباشد که به کراتین ناخن آسیب بزند.

تیپ گذاری ناخن – (مرحله دوم کاشت ناخن مادر)

برای اینکه قد ناخن مشتری بلند تر شود از تیپ استفاده میشود. یعنی با تیپ، شما یک صفحه روی ناخن ایجاد می کنید تا مواد را بتوانید به راحتی روی ناخن بارگذاری کنید و علاوه بر آن، تیپ باعث استحکام و زیبایی و فرم دهی به ناخن میشود. که در این مرحله باید قد ناخن مشتری کوتاه شود و تیپی با سایزی دقیقا اندازه سایز ناخن انتخاب شود ولی اگر نتوانستید تیپی مناسب ناخن انتخاب کنید میتوانید تیپی با سایزی که یک مقدار بزرگتر است، انتخاب کنید و روی ناخن مشتری بچسبانید. بعد از آن قدر تیپ را با استفاده از کاتر کوتاه کنید، که کوتاهی آن به سلیقه و نظر مشتری بستگی دارد. بعد از آن با استفاده از سوهان دستی به تیپ فرم دلخواه مشتری را بدهید. و در انتهای این مرحله به خاطر اختلاف سطحی که تیپ با ناخن دارد با سوهان کاغذی با هم هم سطح می کنیم.

مواد گذاری ناخن – (مرحله سوم کاشت ناخن مادر)

برای مواد گذاری نیاز به لیکوئید و گوده دارید، ابتدا قلم خود را به لیکوئید بزنید و بعد قلم را داخل پودر قرار بدهید و مواد را روی سطح ناخن قرار دهید و به آرامی آن را پخش کنید تا تمامی ناخن را در بر بگیرد. توجه داشته باشید موادگذاری باید به اندازه باشد و مواد زیادی باعث ضخیم شدن کار و کم بودن مواد باعث نازک شدن کار میشود.

سوهان کشی ناخن – (مرحله چهارم کاشت ناخن مادر)

این مرحله فرم دهی ناخن میباشد که به وسیله سوهان برقی و استفاده از سر سوهان های مختلف صورت می گیرد.

به طور مثال با استفاده از سر سوهان الماسه استوانه سر گرد، سطح ناخن را هموار می کنیم و با استفاده از سر سوهان مانیکور دورگیر استوانه، دورگیری میکنیم. و با استفاده از سر سوهان الماسه استوانه، فرم نهایی ناخن را پیاده می کنیم و رد سر سوهان دورگیر را از بین می بریم. فرم نهایی بالا و بغل ناخن را با استفاده از سوهان دستی ایجاد می کنیم.

خب شما با این مقاله به طور کاربردی و جامع کاشت ناخن مادر را آموزش دیدید ولی اگر دوست دارید حرفه کاشت ناخن را به طور کامل و به همراه یک استاد خبره فرا بگیرید، باید در دوره آموزش کاشت ناخن در آموزشگاه های مختلف که میشناسید یا موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان شرکت کنید. توجه داشته باشیدامروزه این حرفه جزو حرفه های پر مخاطب و با بازار کار قوی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image