کاشت ناخن مادر

آموزش جامع و کاربردی کاشت ناخن مادر (نیک اندیشان)

آموزش کاشت ناخن مادر، یکی از ابتدایی ترین نکاتی است که در آموزش کاشت ناخن باید یاد بگیرید. چرا که اگر کاشت ناخن مادر را یاد بگیرید، کاشت ناخن با پودر و کاشت ناخن با ژل را هم فرا گرفته اید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا تمام نکاتی که باید برای کاشت ناخن مادر، بلد باشید را در قالب یک مقاله آموزشی کاربردی و جامع به شما آموزش بدهیم، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آموزش کاشت ناخن مادر

کاشت ناخن مادر چیست؟

کاشت ناخن مادر ابتدایی ترین نکته ای است که در کاشت ناخن باید آن را آموزش دیده باشید، چرا که این نوع کاشت پایه تمامی کاشت های ناخن می باشد. و به خاطر همین است که این نام، آن را میشناسند. توجه داشته باشید کسی که این نوع کاشت را اگر بتواند به درستی و کامل (حرفه ای) انجام دهد، برای سایر کاشت های ناخن به مشکلی بر نمی خورد. نکته دیگر این است که رنگ ناخن درکاشت مادر کاملا بستگی به سلیقه ی فرد مراجعه کننده دارد و مشتری در انتخاب رنگ هیچ محدودیتی نخواهد داشت و حتی میتواند از شما بخواهد تا برایش از رنگ پودری استفاده کنید.

چه وسایلی برای انجام کاشت ناخن مادر نیاز خواهید داشت ؟

از آنجایی که مراحل این نوع کاشت با کاشت ناخن با پودر شباهت دارد، وسایلی که در این نوع کاشت ناخن نیاز دارید، همان وسایلی است که در کاشت ناخن با پودر استفاده می شود. این وسایل عبارتند از: سوهان برقی و دستی، نیپر، تیپ، عقب زن، چسب ناخن، ضد قارچ، کاتر، پودر کاشت ناخن، پرایمر، لیکوئید نیم چرب، (سر سوهان های مانیکور اشکی، مانیکور استوانه دورگیر)، سر سوهان کاغذی، سر سوهان الماسه استوانه و استوانه سرگرد، قلم کاشت با پودر تخت سایز 8، پمپ لیکوئید یا گوده.

مراحل آموزش جامع کاشت ناخن مادر در نیک اندشان

آموزش کاشت ناخن مادر مرحله به مرحله

مراحل این نوع کاشت ناخن به ترتیب عبارتند از : زیر سازی، تیپ گذاری، مواد گذاری، سوهان کشی، از بین بردن نا همواری های احتمالی، که در ادامه به طور کامل به همه ی این موارد پرداخته ایم پس تا انتها با ما همراه باشید.

زیر سازی ناخن – (مرحله اول کاشت ناخن مادر)

ابتدایی و مهم ترین مرحله کاشت ناخن زیر سازی میباشد که هر چقدر این مرحله با کیفیت تر انجام شود بر نتیجه (کیفیت) کار تاثیر می گذارد. که در زیر سازی باید این مراحل را به ترتیب انجام دهید:

مانیکور خشک

مانیکور خشک یک نوع مانیکور میباشد، در این نوع مانیکور شما در ابتدای کار کاشت، دست مشتری را بدون اینکه داخل آب ببرید و خیس کنید، به طور خشک ناخن ها را مرتب می کنید و به آنها فرم زیبایی می دهید. که خود مانیکور خشک به دو صورت انجام میشود که بحث اصلی ما نیست و نمیتوانیم در اینجا به آن اشاره کنیم ولی میتوانید در زیر این متن با کلیک بر روی مطلب مانیکور چیست و خواندن آن، هر آنچه درباره مانیکور نیاز دارید، بدست بیاورید.

در مانیکور خشک باید سه مرحله را انجام دهید که در پایین به آنها اشاره کرده ایم:

در ابتدا شما به وسیله ی عقب زن، کوتیکول (cuticle) های موجود روی ناخن را به سمت ریشه، فشار (هل) می دهید. نکته قابل توجه این است در موقع گرفتن عقب زن در دستتان آن را به طور مایل بگیرید و با آن فشاری بر روی ناخن نیاورید، تا ناخن آسیبی نبیند.

در ادامه با سر سوهان مانیکور اشکی، با دقت تمام کوتیکول ها را از روی ناخن برداشته، به گونه ای که ناخن آسیبی نبیند.

و در بخش آخر مانیکور خشک با کمک نیپر با توجه به اینکه اگر کوتیکول موجود بر روی ناخن فرد زیاد است، پوست های اضافی موجود روی ناخن که به سمت ریشه هل دادید را ببرید. توجه داشته باشید هنگام بریدن در این مرحله پوست ها را خیلی عمقی با نیپر نبرید. چرا که اگر عمقی ببرید پوست اطراف نانخن حساس میشود و در مرحله دورگیری باعث میشود پوست دور ناخن زخم شود. ولی در کل اگر کوتیکول موجود روی ناخن مشتری کم بود نیازی نیست پوست های اضافی را ببرید.

در انتهای مرحله زیر سازی، باید سطح ناخن را خراش دهید که چربی های روی ناخن از بین برود، تا ناخن آماده مواد گذاری باشد. برای این کار باید از سوهان کاغذی نرم یا سوهان دستی استفاده کنید ولی توجه داشته باشید هنگام ایجاد خراش با سوهان روی ناخن، سوهان را روی ناخن زیاد فشار ندهید زیرا با نازک شدن ناخن کیفیت و نتیجه کار شما پایین می آید. توجه داشته باشید هدف از این کار زیر سازی حرفه ای میباشد و تا حدی سوهان بکشید تا سطح ناخن مات شود ولی عمقی نباشد که به کراتین ناخن آسیب بزند.

تیپ گذاری ناخن – (مرحله دوم کاشت ناخن مادر)

برای اینکه قد ناخن مشتری بلند تر شود از تیپ استفاده میشود. یعنی با تیپ، شما یک صفحه روی ناخن ایجاد می کنید تا مواد را بتوانید به راحتی روی ناخن بارگذاری کنید و علاوه بر آن، تیپ باعث استحکام و زیبایی و فرم دهی به ناخن میشود. که در این مرحله باید قد ناخن مشتری کوتاه شود و تیپی با سایزی دقیقا اندازه سایز ناخن انتخاب شود ولی اگر نتوانستید تیپی مناسب ناخن انتخاب کنید میتوانید تیپی با سایزی که یک مقدار بزرگتر است، انتخاب کنید و روی ناخن مشتری بچسبانید. بعد از آن قدر تیپ را با استفاده از کاتر کوتاه کنید، که کوتاهی آن به سلیقه و نظر مشتری بستگی دارد. بعد از آن با استفاده از سوهان دستی به تیپ فرم دلخواه مشتری را بدهید. و در انتهای این مرحله به خاطر اختلاف سطحی که تیپ با ناخن دارد با سوهان کاغذی با هم هم سطح می کنیم.

مواد گذاری ناخن – (مرحله سوم کاشت ناخن مادر)

برای مواد گذاری نیاز به لیکوئید و گوده دارید، ابتدا قلم خود را به لیکوئید بزنید و بعد قلم را داخل پودر قرار بدهید و مواد را روی سطح ناخن قرار دهید و به آرامی آن را پخش کنید تا تمامی ناخن را در بر بگیرد. توجه داشته باشید موادگذاری باید به اندازه باشد و مواد زیادی باعث ضخیم شدن کار و کم بودن مواد باعث نازک شدن کار میشود.

سوهان کشی ناخن – (مرحله چهارم کاشت ناخن مادر)

این مرحله فرم دهی ناخن میباشد که به وسیله سوهان برقی و استفاده از سر سوهان های مختلف صورت می گیرد.

به طور مثال با استفاده از سر سوهان الماسه استوانه سر گرد، سطح ناخن را هموار می کنیم و با استفاده از سر سوهان مانیکور دورگیر استوانه، دورگیری میکنیم. و با استفاده از سر سوهان الماسه استوانه، فرم نهایی ناخن را پیاده می کنیم و رد سر سوهان دورگیر را از بین می بریم. فرم نهایی بالا و بغل ناخن را با استفاده از سوهان دستی ایجاد می کنیم.

آموزش کاشت ناخن مادر

مزیت های کاشت ناخن مادر

کسانی که در دوره آموزش کاشت ناخن مادر شرکت می کنند، توانایی و مهارت زیادی در مورد کاشت ناخن مادر پیدا کرده و با انجام درست آن می توانند فرد دریافت کننده این عمل زیبایی را از مزیت های زیر برخوردار کنند. مزیت کاشت ناخن مادر به شرح زیر است:

 • افرادی که برای کاشت ناخن اقدام می کنند خوب است بدانند که این عمل زیبایی، می تواند باعث پدیدار شدن ناخن هایی زیبا برای آنها شود.
 • مرتب شدن و سالم ماندن ناخن ها از دیگر مزیت های کاشت ناخن مادر است.
 • کسانی که به صورت ناخودآگاه ناخن های خود را می جوند، می توانند از این روش استفاده کنند تا این عادت بد را ترک نمایند.
 • افزایش زیبایی دست ها از دیگر مزیت های کاشت ناخن مادر به شمار می رود.
 • این روش کاشت، آسیب زیادی به ناخن وارد نمی کند.

فیلم آموزش کاشت ناخن مادر

آموزش کاشت ناخن مادر، یکی از روش هایی است که به تخصص و مهارت زیادی نیاز دارد. کسانی که قصد دارند به عنوان یک ناخن کار فعالیت کنند، می بایست با فرایند کاشت ناخن به خوبی آشنا شده و آن را آموزش ببینند. اگر در کلاس های آموزشی کاشت شرکت کرده و در برخی مسائل، هنوز هم ابهاماتی برای شما وجود دارد، دیدن این فیلم ها می تواند به شما کمک کند موارد مبهم را متوجه شده و درصدد رفع اشکالات خود برآیید.

کسانی که می خواهند در مورد کاشت ناخن اطلاعات بیشتری به دست آورند می توانند به موتورهای جستجو و سایت هایی که فیلم های آموزشی کاشت ناخن مادر را آپلود کرده اند، مراجعه کرده و این فیلم ها را تماشا کنند. در این فیلم های آموزشی، همه چیز به صورت عملی توضیح داده شده و مهارت جو می تواند نکات فراوانی را فرا بگیرد. البته فراموش نکنید، این فیلم ها هر قدر هم که کامل باشند، باز هم نمی توانند جای دوره های آموزشی را بگیرند.

ولی ما به خاطر راحتی شما یکی از فیلم های آموزشی کاشت ناخن مادر را برای شما در اینجا قرار داده ایم :

در دوره های آموزش کاشت ناخن مادر فرد چه چیز هایی را یاد می گیرد؟

هنگامی که فرد در دوره های آموزش کاشت ناخن مادر شرکت می کند استادان سعی می کنند علاوه بر اصول بنیادی کاشت ناخن مادر موارد دیگری را هم بیاموزند. استادان سعی می کنند یک طبقه بندی کلی از انواع کاشت ناخن و نحوه ی کاربرد هر کدام را برای داوطلبان ارائه دهند. به عنوان مثال در دوره آموزش کاشت ناخن مادر اساتید در مورد تفاوت لاک ژل و کاشت اکلیلی توضیحاتی را ارائه می دهند. در ادامه برخی از مطالبی که اساتید به شما ارائه خواهند داد را به صورت مختصر شرح می دهیم.

انواع کاشت ناخن کدامند؟

 در دوره آموزش کاشت ناخن مادر به شما می آموزند که چند نوع کاشت ناخن مختلف وجود دارد که می توانید از آن ها برای خود یا مشتریانتان استفاده کنید. محبوب ترین کاشت ناخن ها اکریلیک، ژل سخت، آکریژل یا پلی ژل، اکسپرس، فایبر گلس و سیلک روپ هستند. به دلیل سرعت رشد طبیعی ناخن، ترمیم هر گونه کاشت ناخن هر 2 هفته یکبار توصیه می شود.

هر آنچه که ممکن است در خصوص کاشت آکریلیک در هنگام یادگیری کاشت ناخن مادر بیاموزید

اکریلیک

کاشت اکریلیک قدیمی ترین و محبوب ترین روش کاشت ناخن است. این نوع کاشت شامل پودر اکریلیک یا اکلیلی و مایع است که به عنوان پلیمر و مونومر نیز شناخته می شود. ناخن کار، برس را در مایع فرو می برد و سپس آن را در پودر فرو می برد. این کار یک محصول ایجاد می کند که برای ساختن ناخن شما استفاده می شود. ماده ی به وجود آمده خود به خود خشک می شود و نیازی به لامپ UV/LED ندارد.

کاشت ناخن را می توان بر روی فرم ها (مجسمه سازی) یا بر روی یک ناخن پلاستیکی از پیش آماده قرار داد. پودر اکریلیک می تواند رنگارنگ باشد، بنابراین طراحی ناخن را می توان بلافاصله با اکریلیک انجام داد. قسمت مایع دارای بوی خاص بسیار قوی است، بنابراین توصیه می شود با سیستم در سالن هایی با تهویه مناسب کار کنید.

دریافت یک مونومر بدون بو امکان پذیر است، با این حال، این روش استفاده از آن را تغییر می دهد و برای خشک شدن محصول به یک لامپ UV/LED نیاز است.

به راحتی می توان کاشت ناخن هایی که با اکریلیک ساخته شده اند را تشخیص داد. محبوب ‌ترین طرح‌ ها می ‌توانند ناخن‌های آمبره، خطوط لبخند فرانسوی، سنگ مرمر، یا براق ‌های محصور شده باشند. این نیز یک محصول ارجح برای ساخت اشکال سه بعدی است.

هنرمندان معمولی اکریلیک ناخن های بسیار بلندی ایجاد می کنند. هر چه ناخن بلندتر باشد – باید ضخیم تر باشد. تمام محصور کردن، تزیینات سه بعدی، خطوط عمیق لبخند فرانسوی و غیره فقط روی ناخن های بلند خوب به نظر می رسند زیرا به ضخامت خاصی نیاز دارند. ناخن کار نمی ‌تواند طراحی مشابهی را روی یک ناخن کوتاه و متوسط ​​انجام دهد زیرا حجیم به نظر می ‌رسد، فضای کافی برای ترکیب گرادیان، مرمر یا کریستال‌های سواروسکی وجود نخواهد داشت.

یاد گرفتن نحوه ی کاشت ناخن اکلریک در دوره ی آموزش کاشت ناخن مادر چه فوایدی به همراه دارد؟

 • در اکثر سالن های ناخن این نوع کاشت موجود است
 • این کاشت بادوام است
 • این کاشت قوی است حتی زمانی که برای ایجاد ناخن های بسیار بلند استفاده می شود
 • افرادی که بسیار سنگین دست از این کاشت استفاده می کنند.
 • این کاشت قابلیت خیس شدن دارد
 • این نوع کاشتن ناخن به لامپ UV/LED نیاز ندارد
 • رنگ پودر اکریلیک بسیار متنوع است

هزینه دوره آموزش کاشت ناخن مادر چقدر است؟

آموزش کاشت ناخن مادر نیاز به حضور در دوره های تخصصی دارد که در این رابطه برگزار می گردد. شرکت در دوره های کاشت ناخن، نیازمند پرداخت هزینه است و از آنجایی که موسسات آموزشی متفاوت، هزینه های مختلفی را دریافت می کنند، خوب است به هنگام انتخاب یک مرکز آموزشی، به کیفیت دوره برگزار شده توجه داشته باشید. هزینه دوره های آموزشی در درجه های بعدی اهمیت قرار داشته و خوب است کیفیت را فدای هزینه نکنید.

توجه داشته باشید کاشت ناخن، بسیار کار حساس، مهارتی و ظریفی است و کسانی که به عنوان ناخن کار در حال فعالیت هستند، می بایست در این زمینه مهارت زیادی داشته باشند. کسب مهارت و تجربه، زمانی حاصل می شود که افراد در دوره های آموزشی شرکت کنند. بعد از شرکت در دوره ها، فعالیت به عنوان یک کارآموز در سالن های زیبایی می تواند به شما کمک کند به یک ناخن کار حرفه ای تبدیل شده و درآمد خوبی را به دست آورید. توجه داشته باشید، علاقه خانم ها به کاشت ناخن در حال افزایش بوده و هزینه ای که برای شرکت در دوره پرداخت می کنید، بعدها با کسب درآمد قابل توجه جبران خواهد شد.

خب شما با این مقاله به طور کاربردی و جامع کاشت ناخن مادر را آموزش دیدید ولی اگر دوست دارید حرفه کاشت ناخن را به طور کامل و به همراه یک استاد خبره فرا بگیرید، باید در دوره آموزش کاشت ناخن در آموزشگاه های مختلف که میشناسید یا موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان شرکت کنید. توجه داشته باشید امروزه این حرفه جزو حرفه های پر مخاطب و با بازار کار قوی می باشد.

برای ثبت نام در دوره کاشت ناخن نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش کاشت ناخن نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید.

همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره آموزش کاشت ناخن ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه آرایشگری، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه آرایشگری، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره آرایش دائم ، دوره گریم و میکاپ عروس ، دوره پیرایش زنانه (دوره آرایش زنانه) ، دوره اکستنشن مژه

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
تحلیل بنیادی چیست؟ (جامع و کاربردی)
نوشته بعدی
مانیکور ناخن چیست؟ (آموزش جامع و تصویری ) – نیک اندیشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image