سرفصل های آموزشی دوره mba نیک اندیشان کدامند؟

شرایط شرکت در دوره mba نیک اندیشان چگونه است؟⭐

امروزه اهمیت شگرد های رشته مدیریت کسب و کار، بر کسی پوشیده نیست. بسیاری از افراد جهت ارتقاء شغل خود به دنبال یادگیری فنون مدیریتی هستند. اما برای شرکت در دوره mba نیک اندیشان چه شرایطی لازم است؟ آیا این دوره برای هر کسی می تواند کارامد باشد؟

سرفصل های آموزشی دوره mba نیک اندیشان کدامند؟

دوره mba (Master Business Administration) به معنای کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار می باشد. در حقیقت متخصصان این حوزه با ستفاده از فنون و مهارت های تجاری و مدیریتی که فرا می گیرند، به رونق و توسعه کسب و کارها در شرایط اقتصادی مختلف کمک می کنند. مهارت افراد متخصص این حوزه به شدت مورد استقبال قرار می گیرد. زیرا اکثر شرکت ها، مراکز خدماتی و فروشگاهی برای رونق و توسعه کسب و کار خود، امروزه به افرادی که کارشناس مدیریت کسب و کار هستند احتیاج دارند.

پس می توان گفت که شرکت در دوره mba از همه نظر کارامد و مفید است. اما دقیقا در این دوره چه مباحثی آموزش داده می شود؟

 • رفتار سازمانی و رهبری: جالب است که در بسیاری از مراکز و شرکت ها، شیوه رفتاری درست سازمانی مشاهده نمی شود. اینکه هر یک از اعضای یک مجموعه بنا به موقعیت شغلی که دارند چگونه باید با سایر همکاران و مدیران مجموعه رفتار کنند، موضوع بسیار مهمی است.
 • مدیریت مالی، تامین مالی و بازار سرمایه: بحث مدیریت مالی یکی از مهارت های مهم مدیریتی است. در حقیقت مدیریت سرمایه یک سازمان می تواند در توسعه و رونق آن تاثیر به سزایی داشته باشد. با شرکت در دوره mba، مباحثی که در زمینه مدیریت مالی و بازار سرمایه به شما آموزش داده می شود عبارتند از: آشنایی با شاخص ‌های کنترل مدیریتی سیستم ‌های مالی شرکت ‌ها، ساختار بازار سرمایه، نحوه‌ تأمین مالی فعالیت‌ های شرکت از طریق بازار سرمایه و … .
دوره mba در چه شهر هایی برگزار می شود
 • تعیین استراتژی و مدیریت استراتژیک: استراتژی به معنای برنامه ریزی طولانی مدت برای رشد یک سازمان است که تمامی ایده ها و نقشه هایی که در ادامه راه قرار است پیشرفت مجموعه را رقم بزند، شامل می شود. استراتژی در واقع یک برنامه ریزی همه جانبه است. تعیین استراتژی نیز باید به عهده کسی باشد به تکنیک های روز مدیریتی آشنا باشد و با بررسی و تحلیل بازار و رقبا، دانش جامعی در یک حوزه کاری بدست آورد. برای مثال در دوره mba رستوران داری، یادگیری این مبحث می تواند بسیار در تعیین استراتژی های متفاوت و جذاب به شما کمک کند.
 • اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، اقتصاد جهانی: واژه مدیریت و اقتصاد به نوعی مکمل یکدیگر هستند. کسی که مدیریت یک مجموعه را بر عهده دارد، بدون داشتن شناختی از تکنیک ها و علم روز اقتصاد، نمی تواند کسب و کار خود را توسعه و رونق بخشد. شرکت در دوره mba، چه برای مدیران شرکت ها و سازمان و چه برای علاقمندان به تحصیل در رشته mba مفید واقع می شود. زیرا شما با به روز ترین تکنیک های مدیریت و اقتصاد در جهان آشنا می شوید.

مواردی که گفته شد، تنها بخشی از سرفصل های دوره آموزش mba بودند و این دوره مباحث جامع تر و کامل تری را پوشش می دهد. به دلیل اینکه رشته mba در ایران و جهان بسیار مورد استقبال واقع می شود و تمامی کسب و کار ها به استفاده از فنون مدیریتی در رشد خود نیاز دارند، این رشته گرایش های زیادی پیدا کرده است. گرایش های آن، حوزه های بسیاری را پوشش می دهند و در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. همین موضوع اثبات می کند که شرکت در دوره mba چقدر می تواند در توسعه یک کسب و کار دخیل باشد.

برای گرایش های این رشته دوره های متفاوتی برگزار می شود. برای مثال افراد با شرکت در دوره mba نفت و گاز قادر خواهند بود تا مشکلات و مسائلی که در شرکت های حوزه نفت و گاز پیش می آید را برطرف کنند و جهت بهبود فعالیت آنها، راهکار های کارامد و مفیدی را ارائه دهند. همچنین مدیریت استراتژیک و تعیین استراتژی، دو عامل مهم و تاثیر گذار در هر حوزه و بر روی کسب و کاری هستند.

راجع به هزینه شرکت در دوره mba نیک اندیشان چه می دانید؟

افرادی که درصدد شرکت در دوره mba نیک اندیشان هستند می خواهند از جزئیات هزینه های تعیین شده با خبر شوند. به طور متوسط، مبلغی که نیک اندیشان برای دوره mba خود در نظر گرفته است بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان است. در واقع این مرکز آموزشی برای پوشش دادن هزینه های خود نرخ مناسبی تعیین کرده است. برای این که بتوان یک دوره را در بهترین شرایط برگزار کرد لازم است که مدرسان با تجربه ای استخدام شوند.

قطعا هزینه ای که باید برای مدرس با تجربه در نظر گرفته شود بیشتر از یک مدرس معمولی خواهد بود. علاوه بر این، تمام ابزارهایی که برای آموزش بهتر تهیه می شوند نیازمند پرداخت هزینه هستند. همین موارد و عوامل دیگر سبب می شود که نرخی بر روی دوره تعیین شود تا بتواند پاسخگوی هزینه های صورت گرفته باشد.

البته باید به ذکر این مورد پرداخت که مجموعه نیک اندیشان برای افزایش توان پرداختی شرکت کنندگان شرایط اقساطی ایجاد کرده است. به این شکل، متقاضیان می توانند مقداری از مبلغ را قبل از شرکت در دوره و مبلغ باقی مانده را طی اقساط و در ماه های بعد پرداخت کنند.

قیمت و شرایط شرکت در دوره mba نیک اندیشان چگونه است

شرایط شرکت در دوره mba و ثبت نام دوره mba چیست؟

دوره mba یک دوره جامع است که در گرایش های مختلف بازاریابی، مدیریت، مالی و غیره برگزار و تکنیک ها و مهارت های بسیار مفیدی به دانش آموختگان ارائه می شود. ثبت نام دوره mba در موسسه ای مانند نیک اندیشان نیازمند شرایط خاصی است که در ادامه توضیح داده می شود:

1-سابقه کار

تجربه کاری یکی از شرط های ورود به دوره mba است. برخی از دوره ها، متقاضی را با سابقه کاری کم نیز پذیرا می شوند، اما در دوره های خاصی مانند دوره های مالی و اجرایی، باید متقاضی حداقل ۲ تا ۳ سال سابقه کاری مرتبط داشته باشد. در کشور هایی مانند لندن، اغلب دانش پذیران دوره ام بی ای، حداقل ۱۰ تا ۱۲ سال سابقه کاری دارند.

2-مدرک تحصیلی

متقاضیان این دوره باید حداقل مدرک کارشناسی یا لیسانس در زمینه های مرتبط با گرایش دوره را داشته باشند. بسیاری از موسسات، این شرط را با انجام یک مصاحبه ورودی جایگزین کرده اند تا شرایط ثبت نام برای افراد بیشتری مهیا شود.

3-انگیزه

در نهایت، انگیزه افراد از شرکت در دوره بسیار اهمیت دارد. معمولا برای ارتقای موقعیت شغلی یا رزومه تحصیلی، مدیران سازمان ها تصمیم به شرکت در دوره mba می گیرند.

دستاورد های شرکت در دوره mba چیست؟

دستاورد های شرکت در دوره mba چیست؟

در دوره های mba توانایی ها و مهارت هایی به دانش پذیران اضافه می شود که علاوه بر ارتقا موقعیت شغلی، درآمدشان هم افزایش پیدا می کند. به طور خلاصه دستاورد های شرکت در دوره mba برای شرکت کنندگان عبارتند از:

 • توانایی توسعه راه ‌های گوناگون برای حل مسائل
 • توانایی انتخاب بهترین راه‌حل برای مسائل
 • توانایی درک سناریو های مختلف کسب ‌و کار و سازگاری با تغییرات و داشتن بینشی باکیفیت برای دستیابی به اهداف کسب ‌و کار
 • توانایی تاثیرگذاری بر خود و دیگران، تیم‌ سازی و حل تعارضات با حفظ ارزش ‌ها و هنجار ها
 • توانایی توسعه و ارائه ایده ‌ها به‌ طور منطقی و موثر به‌ منظور افزایش ارتباطات و همکاری اثربخش با افراد و مشتریان و ذی‌نفعان
 • توانایی برقراری ارتباطات قوی و اثربخش در حوزه کسب‌ و کار
 • توانایی شناسایی و حل مسائل کلیدی پیش روی یک کسب‌ و کار
 • توانایی ادغام ابزار ها و مفاهیم حوزه‌ های مختلف مدیریتی (مانند امور مالی، بازاریابی، عملیات و غیره) برای حل مشکلات کسب ‌و کار
 • کاهش هزینه آزمون و خطا و ریسک در هنگام تصمیم‌ گیری‌ های کسب‌ و کار
 • توانایی شناسایی و بهره‌مندی از فرصت ‌ها در راستای توسعه و رشد کسب‌ و کار
شرایط شرکت در دوره mba و ثبت نام دوره mba چیست؟

دوره mba رایگان بهتر است یا شرکت در دوره mba نیک اندیشان؟

خیلی ها وقتی می خواهند در یک حوزه خاص آموزش ببینند، ترجیح می دهند به جای وقت گذاشتن و رفتن به کلاس های حضوری، در دوره های رایگان شرکت کنند. ایرادی به این افراد وارد نیست؛ زیرا اگر می دانستند که با شرکت در دوره های رایگان، چه چیز با ارزشی را از دست می دهند، چنین کاری نمی کردند. در مورد دوره های ام بی ای نیز، وضعیت به همین منوال است. برخی افراد، شرکت در دوره mba رایگان را انتخاب می کنند و برخی دیگر شرکت در دوره mba به صورت حضوری را انتخاب می کنند.

دارایی با ارزشی که شما با شرکت در دوره های رایگان از دست می دهید، زمان است. هیچگاه و در هیچ دوره رایگانی، همه نکات و مطالب ارزشمند یک حوزه آموزش داده نمی شود و شما با شرکت در این دوره، نه تنها چیز جدید و به دردبخوری یاد نخواهید گرفت، بلکه وقت ارزشمندتان نیز تلف خواهد شد.

دوره ام بی ای، یکی از دوره های پر مخاطب در کل دنیاست و هیچ فردی و هیچ موسسه ای اگر بخواهد به صورت جامع همه چیز را بگوید، این دوره را رایگان برگزار نمی کند. پس از شما درخواست می کنیم، به جای دوره های ام بی ای رایگان، برای شرکت در دوره های حضوری اقدام کنید و وقت و زمان خود را به بهترین شکل ممکن ذخیره کنید.

دوره mba در چه شهر هایی برگزار می شود؟ هزینه شرکت در دوره mba به چه صورت است؟

با توجه به تقاضای زیاد، موسسات بسیاری در همه شهر ها این دوره را برگزار می کنند. این دوره ها به لحاظ کیفیت آموزشی، مدرسین دوره، هزینه دوره و … با یکدیگر تفاوت دارند. برای مثال دوره mba مشهد به لحاظ هزینه نسبتا بالاتر است. دوره هایی که در شهر تهران برگزار می شوند، به لحاظ هزینه نسبت به سایر شهر ها متنوع تر هستند. گرچه برخی موسسات مانند نیک اندیشان، علاوه بر هزینه مناسب دوره، امکان پرداخت اقساطی هزینه را نیز در نظر گرفته اند. همچنین دوره های سایر شهر ها، مانند دوره mba رشت، ممکن است تنوع کمتری از دوره های تهران داشته باشند.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
رونمایی و معرفی بهترین دوره حضوری فارکس در کشور⭐1401
نوشته بعدی
معرفی دوره mba روابط عمومی⭐ دوره مدیریت گرایش روابط عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image