دوره آموزشی طب سنتی

بهترین دوره آموزشی طب سنتی در تهران

طب سنتی یکی از قدیمی ترین طب های جهان بوده و برخی پزشکان از جمله ابوعلی سینا برای اعتلا و گسترش این طب زحمات زیادی را متقبل شدند. به همین دلیل، آشنایی با این علم و شرکت در دوره آموزشی طب سنتی می تواند برای ما ایرانی ها، بسیار کاربردی و مفید ظاهر شود. درمان برخی بیماری ها با این روش بسیار ساده و موثر بوده و در ضمن، بدن انسان و برخی اندام های مهم با عوارضی که معمولا به دلیل استفاده از داروهای شیمیایی بروز پیدا می کند، مواجه نخواهند شد. البته به هیچ عنوان نمی توان منکر طب نوین شد و از اثراتی که این علم در درمان برخی بیماری ها و جراحات وارده دارد غفلت کرد، اما شایان توجه است که طب سنتی نیز در برخی موارد می تواند به خوبی طب نوین ظاهر شده و تاثیرات خوبی از خود به جای بگذارد. توصیه می کنیم برای حصول نتایج مطمئن به کسانی که در حوزه طب سنتی تجربه و مهارت بالایی دارند مراجعه کرد.

تاریخچه طب سنتی

اگر نگاهی به تاریخچه طب سنتی بیندازید متوجه خواهید شد که استفاده از این علم تنها مختص ایرانی ها نبوده و در سراسر دنیا، مردمانی که در کشورهای متفاوت زندگی می کردند برای درمان بیماری های مختلف از گیاهان دارویی و خواص آنها بهره می برده اند. برخی مستندات نشان می دهد که در برخی مناطق مانند یونان، آشور، مصر، کلده، روم و ایران از این روش برای درمان بیماری ها استفاده می کرده اند. موضوعی که در بین این تمدن ها مشترک به نظر می رسد این است که برای درمان، از گیاهانی که در منطقه رشد می کرده، استفاده می شده است. با گذشت زمان و بعد از آنکه تجارت بین کشورهای مختلف رواج پیدا کرد، استفاده از گونه های گیاهان دارویی دیگر کشورها نیز در طب سنتی گسترش زیادی پیدا کرد.

بهترین دوره آموزشی طب سنتی

چرا طب سنتی مهم به نظر می رسد؟

به دلیل آنکه مصرف برخی داروهای شیمیایی می تواند عوارضی را در اندام های اصلی و مهم بدن از جمله کبد، معده و کلیه ایجاد کند، عده ای به هنگام مصرف این نوع داروها دچار نگرانی می شوند. مشکل دیگری که با داروهایی شیمیایی وجود دارد، به بحث گران بودن و بالا بودن هزینه تهیه این داروها ارتباط دارد.

از طرف دیگر، موضوعی که ذکر آن می تواند برخی ابهامات را از بین ببرد این است که شرایطی که بدن در آن قرار دارد زمینه ساز بروز بیماری می شود. کسانی که در دوره آموزشی طب سنتی شرکت کرده و در این حوزه تجربیات و مهارت های بالایی دارند می گویند که بی توجهی به طبع بدن و مصرف غذاهایی که برای بدن هیچ سودی ندارد، از جمله دلایل بروز بیماری های متفاوت در بدن می باشد. البته منظور ما در اینجا، آن دست بیماری هایی است که فرد در طول دوران زندگی به آن مبتلا می شود و بیماری هایی که از دوران تولد در فرد بروز پیدا می کنند، مبحث کاملا متفاوتی می باشند که اصلا موضوع ما در این متن نیست.

کاربردهای طب سنتی

با وجود آنکه پیشرفت های قابل توجهی در طب نوین به وجود آمده، اما هنوز هم طب سنتی جایگاه خود را حفظ کرده و حتی می توان این گونه بیان کرد که تعداد کسانی که به دنبال درمان بیماری های خود با روش طب سنتی هستند در حال افزایش می باشد. حتی بعضا مشاهده می شود که برخی افراد برای افزایش زیبایی چهره خود به سراغ طب سنتی رفته و از تجربه و تخصص کسانی که در دوره آموزشی طب سنتی شرکت کرده و در این حوزه مهارت قابل توجهی دارند، استفاده می کنند. مناسب بودن هزینه های درمانی طب سنتی، نداشتن عوارض و تاثیر طولانی مدت از جمله مزیت هایی است باعث شده طرفداران طب سنتی در کشور ما رو به افزایش گذارد. البته تنوع کاربردهای این طب نیز در افزایش محبوبیت این علم بی تاثیر نبوده است. از جمله کاربردهای این طب می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • افرادی که در دوره آموزشی طب سنتی شرکت کرده و به یک متخصص تبدیل شده اند می توانند در درمان بیماری هایی مانند بیماری های کلیه و مثانه به افرادی که به بیماری ها دچار شده اند، کمک شایان توجهی داشته باشند.
  • از دیگر کاربردهای طب سنتی می توان به درمانی بیماری های گوارشی مانند ناراحتی های معده، شقاق، یبوست و غیره نیز اشاره داشت.
  • کسانی که کبد و کیسه صفرای آنها مشکل دارد می توانند به متخصصانی که در دوره آموزشی طب سنتی شرکت کرده اند مراجعه کرده و در درمان بیماری های این دو اندام مهم از تخصص و مهارت آنها استفاده کنند.
  • در درمان چاقی و همچنین بیماری هایی که در اثر تغذیه نامناسب به وجود می آیند طب سنتی می تواند کارآمد ظاهر شود و در درمان این مشکلات کمک فراوانی باشد.
  • افرادی که دچار اختلال در خواب بوده و به بی خوابی و یا پرخوابی دچار هستند نیز می توانند از روش های درمانی این طب استفاده کنند.
  • درمان دردهای مزمن و یا خستگی هایی که به علل متفاوت عارض شده اند، از دیگر کاربردهای طب سنتی می باشد.
  • افرادی که اندامی بسیار لاغر دارند نیز می توانند از تجربیات و تخصص کسانی که در دوره آموزشی طب سنتی شرکت کرده اند بهره ببرند. برای درمان لاغری از عرق های مختلف و روش های درمانی گیاهی استفاده می شود. به همین دلیل چاق شدن با این روش پایداری بیشتری داشته و اصولی تر صورت می گیرد.

خواندن مقاله مرتبط : دوره طب سنتی چیست؟

بهترین دوره طب سنتی

جمع بندی

موضوعی که در این متن در مورد آن صحبت کردیم طب سنتی، کاربردها، تاریخچه و دلایل اهمیت آن بود. موضوعی که در مورد طب سنتی و درمان بیماری ها بسیار مهم جلوه می کند، متخصص بودن در این حوزه است. برای درمان بیماری های مختلف به کمک طب سنتی، به توصیه های کسانی که در مورد این طب اطلاعاتی زیادی ندارند، نمی توان اعتماد کرد. توصیه می کنیم اگر علاقه دارید دانش خود را در حیطه طب سنتی افزایش دهید، در دوره آموزشی طب سنتی نیک اندیشان شرکت کنید. نکات کاربردی و عملی این دوره یکی از مزیت های شرکت در آن به شمار می رود.

برای ثبت نام در دوره طب سنتی نیک اندیشان  بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
تقویم اقتصادی فارکس چیست؟
نوشته بعدی
ماساژ درمانی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image