دوره آموزشی طب سنتی

بهترین دوره آموزشی طب سنتی در تهران

طب سنتی یکی از قدیمی ترین طب های جهان بوده و برخی پزشکان از جمله ابوعلی سینا برای اعتلا و گسترش این طب زحمات زیادی را متقبل شدند. به همین دلیل، آشنایی با این علم و شرکت در دوره آموزشی طب سنتی می تواند برای ما ایرانی ها، بسیار کاربردی و مفید ظاهر شود. درمان برخی بیماری ها با این روش بسیار ساده و موثر بوده و در ضمن، بدن انسان و برخی اندام های مهم با عوارضی که معمولا به دلیل استفاده از داروهای شیمیایی بروز پیدا می کند، مواجه نخواهند شد. البته به هیچ عنوان نمی توان منکر طب نوین شد و از اثراتی که این علم در درمان برخی بیماری ها و جراحات وارده دارد غفلت کرد، اما شایان توجه است که طب سنتی نیز در برخی موارد می تواند به خوبی طب نوین ظاهر شده و تاثیرات خوبی از خود به جای بگذارد. توصیه می کنیم برای حصول نتایج مطمئن به کسانی که در حوزه طب سنتی تجربه و مهارت بالایی دارند مراجعه کرد.

تاریخچه طب سنتی

اگر نگاهی به تاریخچه طب سنتی بیندازید متوجه خواهید شد که استفاده از این علم تنها مختص ایرانی ها نبوده و در سراسر دنیا، مردمانی که در کشورهای متفاوت زندگی می کردند برای درمان بیماری های مختلف از گیاهان دارویی و خواص آنها بهره می برده اند. برخی مستندات نشان می دهد که در برخی مناطق مانند یونان، آشور، مصر، کلده، روم و ایران از این روش برای درمان بیماری ها استفاده می کرده اند. موضوعی که در بین این تمدن ها مشترک به نظر می رسد این است که برای درمان، از گیاهانی که در منطقه رشد می کرده، استفاده می شده است. با گذشت زمان و بعد از آنکه تجارت بین کشورهای مختلف رواج پیدا کرد، استفاده از گونه های گیاهان دارویی دیگر کشورها نیز در طب سنتی گسترش زیادی پیدا کرد.

بهترین دوره آموزشی طب سنتی

چرا طب سنتی مهم به نظر می رسد؟

به دلیل آنکه مصرف برخی داروهای شیمیایی می تواند عوارضی را در اندام های اصلی و مهم بدن از جمله کبد، معده و کلیه ایجاد کند، عده ای به هنگام مصرف این نوع داروها دچار نگرانی می شوند. مشکل دیگری که با داروهایی شیمیایی وجود دارد، به بحث گران بودن و بالا بودن هزینه تهیه این داروها ارتباط دارد.

از طرف دیگر، موضوعی که ذکر آن می تواند برخی ابهامات را از بین ببرد این است که شرایطی که بدن در آن قرار دارد زمینه ساز بروز بیماری می شود. کسانی که در دوره آموزشی طب سنتی شرکت کرده و در این حوزه تجربیات و مهارت های بالایی دارند می گویند که بی توجهی به طبع بدن و مصرف غذاهایی که برای بدن هیچ سودی ندارد، از جمله دلایل بروز بیماری های متفاوت در بدن می باشد. البته منظور ما در اینجا، آن دست بیماری هایی است که فرد در طول دوران زندگی به آن مبتلا می شود و بیماری هایی که از دوران تولد در فرد بروز پیدا می کنند، مبحث کاملا متفاوتی می باشند که اصلا موضوع ما در این متن نیست.

کاربردهای طب سنتی

با وجود آنکه پیشرفت های قابل توجهی در طب نوین به وجود آمده، اما هنوز هم طب سنتی جایگاه خود را حفظ کرده و حتی می توان این گونه بیان کرد که تعداد کسانی که به دنبال درمان بیماری های خود با روش طب سنتی هستند در حال افزایش می باشد. حتی بعضا مشاهده می شود که برخی افراد برای افزایش زیبایی چهره خود به سراغ طب سنتی رفته و از تجربه و تخصص کسانی که در دوره آموزشی طب سنتی شرکت کرده و در این حوزه مهارت قابل توجهی دارند، استفاده می کنند. مناسب بودن هزینه های درمانی طب سنتی، نداشتن عوارض و تاثیر طولانی مدت از جمله مزیت هایی است باعث شده طرفداران طب سنتی در کشور ما رو به افزایش گذارد. البته تنوع کاربردهای این طب نیز در افزایش محبوبیت این علم بی تاثیر نبوده است. از جمله کاربردهای این طب می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • افرادی که در دوره آموزشی طب سنتی شرکت کرده و به یک متخصص تبدیل شده اند می توانند در درمان بیماری هایی مانند بیماری های کلیه و مثانه به افرادی که به بیماری ها دچار شده اند، کمک شایان توجهی داشته باشند.
  • از دیگر کاربردهای طب سنتی می توان به درمانی بیماری های گوارشی مانند ناراحتی های معده، شقاق، یبوست و غیره نیز اشاره داشت.
  • کسانی که کبد و کیسه صفرای آنها مشکل دارد می توانند به متخصصانی که در دوره آموزشی طب سنتی شرکت کرده اند مراجعه کرده و در درمان بیماری های این دو اندام مهم از تخصص و مهارت آنها استفاده کنند.
  • در درمان چاقی و همچنین بیماری هایی که در اثر تغذیه نامناسب به وجود می آیند طب سنتی می تواند کارآمد ظاهر شود و در درمان این مشکلات کمک فراوانی باشد.
  • افرادی که دچار اختلال در خواب بوده و به بی خوابی و یا پرخوابی دچار هستند نیز می توانند از روش های درمانی این طب استفاده کنند.
  • درمان دردهای مزمن و یا خستگی هایی که به علل متفاوت عارض شده اند، از دیگر کاربردهای طب سنتی می باشد.
  • افرادی که اندامی بسیار لاغر دارند نیز می توانند از تجربیات و تخصص کسانی که در دوره آموزشی طب سنتی شرکت کرده اند بهره ببرند. برای درمان لاغری از عرق های مختلف و روش های درمانی گیاهی استفاده می شود. به همین دلیل چاق شدن با این روش پایداری بیشتری داشته و اصولی تر صورت می گیرد.
بهترین دوره طب سنتی

آیا شرکت در دوره آموزشی طب سنتی و گرفتن مدرک طب سنتی خوب است؟

دوره آموزشی طب سنتی یکی از دوره هایی است که شرکت کردن در آن می تواند با فراگیری نکات آموزشی زیادی همراه باشد. در سال های اخیر، توجه به طب سنتی رو به افزایش گذاشته و بسیاری افراد دوست دارند با شرکت در این دوره ها، راه حل های دائمی برای درمان برخی مشکلات جسمی خود بیابند. یکی از مهم ترین مباحثی که در دوره طب سنتی مطرح می شود، از بین بردن عامل به وجود آورنده بیماری است.

گرفتن مدرک طب سنتی، این فرصت را برای شما ایجاد خواهد کرد تا بتوانید در موسسه هایی که به صورت قانونی در حال ارائه خدمات طب سنتی هستند، مشغول به کار شوید. برای بهره گیری از روش های درمانی متفاوت این طب کهن، فرد می بایست در دوره های آموزشی مرتبط شرکت کرده باشد. در این دوره ها، هر آنچه باید در خصوص طب سنتی بدانید آموزش داده خواهد شد.

آیا دوره آموزشی طب سنتی و دوره های آموزشی غیر حضوری، اثربخشند؟

دوره آموزشی طب سنتی به شرطی می تواند اثر بخش باشد، که به صورت حضوری برگزار گردد. امروزه، بسیاری از مراکز آموزشی برای آنکه هزینه های خود را کاهش دهند و در ضمن، شهریه مناسب تری از مهارت جویان دریافت کنند، اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین می کنند. شاید در برخی حوزه ها، کلاس های آنلاین بتوانند اثرگذاری خوبی در بحث آموزش داشته باشند، اما موضوعاتی مانند طب سنتی، باید به صورت حضوری برگزار گردد تا مهارت حو با شرکت در این دوره، نکات زیادی را فرا بگیرد.

علت آنکه تاکید می کنیم برای افزایش علمتان در حوزه طب سنتی به کلاس های آموزشی حضوری بروید، روش های درمانی متفاوتی است که در این طب به کار برده می شود. برای مثال، حجامت را در نظر داشته باشید؛ این روش، یک روش درمانی در طب سنتی به شمار رفته و قبل از تجویز، می بایست مشخص شود که آیا این فرد، مناسب اِعمال این روش درمانی هست یا خیر. در ضمن، نقطه ای که حجامت قرار است صورت گیرد نیز در نوع خود اهمیت بالایی دارد. شناسایی نقاط هدف در صورت امکان خواهد داشت که شما در کلاس های عملی و حضوری طب سنتی شرکت کرده باشید.

آیا آموزش رایگان طب سنتی، کاربردی است؟

دوره آموزشی طب سنتی و آموزش رایگان آن، مناسب کسانی است که اعتقادی به دوره های پولی ندارند. این افراد تصور می کنند هر آنچه لازم است در مورد طب سنتی بدانند در دوره های رایگان آموزش داده می شود و این در حالی است که چنین موضوعی صحت ندارد. افرادی که سال ها در حوزه طب سنتی کار کرده و وقت با ارزش خود را در این راه صرف کرده اند، هر آنچه در چنته دارند به صورت رایگان آموزش نخواهند داد؛ این قانونی است که در حوزه آموزش، نه تنها در طب سنتی، بلکه در سایر موضوعات نیز وجود دارد.

پس هر زمان که شنیدید یک دوره به صورت رایگان برگزار می گردد، اصلا توقع نداشته باشید که بتوانید نکات زیادی را آموزش ببینید. این دوره ها برخی اطلاعات ابتدایی و اولیه را در اختیار شما قرار می دهند و اطلاعات ارائه شده، قطره ای کوچک و ناچیز از دریای بی کران طب سنتی است.

جمع بندی

موضوعی که در این متن در مورد آن صحبت کردیم طب سنتی، کاربردها، تاریخچه و دلایل اهمیت آن بود. موضوعی که در مورد طب سنتی و درمان بیماری ها بسیار مهم جلوه می کند، متخصص بودن در این حوزه است. برای درمان بیماری های مختلف به کمک طب سنتی، به توصیه های کسانی که در مورد این طب اطلاعاتی زیادی ندارند، نمی توان اعتماد کرد. توصیه می کنیم اگر علاقه دارید دانش خود را در حیطه طب سنتی افزایش دهید، در دوره آموزشی طب سنتی نیک اندیشان شرکت کنید. نکات کاربردی و عملی این دوره یکی از مزیت های شرکت در آن به شمار می رود.

برای ثبت نام در دوره طب سنتی نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره طب سنتی ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه های پیراپزشکی و طب، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه های پیراپزشکی و طب ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره مراقبت از پوست ، دوره کمک های اولیه و امدادگری ، دوره اپراتور لیزر (دوره لیزر موهای زائد) ، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره mmt

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
تقویم اقتصادی فارکس چیست؟
نوشته بعدی
ماساژ درمانی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image