درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است؟

درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است؟

بازار کسب و کارهای آنلاین با توجه به پیشرفت روزافزون فناوری، رونق بسیاری گرفته‌ اند و به همین دلیل، نیاز دارند در بستر فضای مجازی و اینترنت حضور یابند تا کسب و کار خود را گسترش دهند. طراحی سایت یکی از مشاغل تحت وب در دنیا است. برای آنکه بدانید درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است، در ادامه با ما همراه باشید.

برای اینکه یک طراح وب سایت باشید به چه مواردی نیاز دارید؟

یک طراح سایت برای اینکه بتواند در این حرفه رشد کند و به درآمد خوبی برسد، باید قبل از هر چیز مهارت ‌های لازم را کسب کند و آموزش ببیند و پیش‌نیازهای این حرفه را طی کند.

در این حرفه، لازم نیست مدرک تحصیلی مرتبط داشته باشید. اشتغال شما بر حسب تخصص و تجربه شما خواهد بود؛ اما شما باید در دوره طراحی سایت شرکت کنید و تخصص به دست آورید.

مدارکی که کسب می ‌کنید بر میزان درآمد شما تأثیرگذار هستند. در ادامه، برخی از این تخصص ‌ها را معرفی خواهیم کرد:

  • طراحی گرافیک؛
  • ابزارهای تحت وب مانند فتوشاپ، اینویژن؛
  • برنامه‌نویسی‌هایی مانند HTML، CSS؛
  • شناخت استانداردهای وب مانند سئو (seo) و پروتکل‌های دیگر
درآمد طراحی سایت در ایران طبق وزارت کار

بازار کار طراحی سایت در ایران چگونه است؟ آیا طراحان ایرانی درآمد بیشتری به دست می آورند؟

در ادامه بررسی درآمد طراحی سایت در ایران باید بگوییم، کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین در حال رشد و گسترش هستند؛ علاوه بر این، بسیاری از کسب و کارهایی که سابقاً به ‌شیوه سنتی فعالیت می‌کردند، با شناخت بازار آنلاین و تأثیر اینترنت در افزایش درآمد، برای ارائه خدمات یا محصولات خود به استفاده از روش آنلاین، روی آورده‌ اند. بنابراین، تقاضا برای طراحی سایت در ایران افزایش یافته است. اگر دوست دارید در مورد صفر تا صد طراحی سایت، اطلاعات کاملی به دست آورید، مقاله” برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم” را مطالعه کنید.

امروزه، برخی فروشندگان برای معرفی خود و محصولات به سراغ فعالان حوزه طراحی وبسایت اینترنتی می روند. در نتیجه، واضح است که این شغل، روبه‌رشد بوده و میزان تقاضا در آن بالاست. کارفرماهایی که تا به حال نمی دانستند، هدف از طراحی سایت چیست، رو به زیاد شدن هستند و این به نشانه بهتر شدن وضعیت کار برای طراحان و علاقه مندان به طراحی وبسایت است. شاید همین موضوع باعث شود که درآمد طراحان وبسایت ایرانی نیز افزایش پیدا کند.

درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است؟

پاسخ مشخص و شفافی برای درآمد طراحی سایت در ایران وجود ندارد و هیچ تعرفه ای نمی‌توان برای آن ارائه داد. میزان درآمد شما به عوامل مختلفی به شرح زیر بستگی دارد:

  • یکی از عوامل تاثیرگذار بر میزان درآمد، شکل کار کردن شما است. اینکه شما در یک شرکت کار می کنید و یا به صورت دورکار، روی درآمدتان تاثیر دارد.
  • از دیگر دلایل موثر بر میزان درآمد طراحان وب سایت در ایران، نیاز و تقاضای مشتری است؛ مثلا برخی مشتری ها به سایت های آموزشی و برخی دیگر به سایت های فروشگاهی نیاز دارند. همین تفاوت در نوعِ تقاضای مشتری بر درآمد طراحان سایت تأثیر می‌گذارد.
  • عامل دیگری که بر میزان تعرفه تأثیر دارد، تخصص و تجربۀ طراح سایت است. مسلماً درآمد یک طراح تازه‌ کار، با درآمد یک طراح حرفه‌ای و باتجربه که در دوره آموزش طراحی سایت شرکت کرده، متفاوت است. یک تازه‌ کار ممکن است از قالب ‌های آماده استفاده کند و کار را زود، انجام و تحویل دهد و حداقل 2 میلیون دریافت کند. اما یک طراح حرفه‌ ای با همان قالب و همان زمان صرف ‌شده، 20 میلیون دریافت می کند؛ چون تخصص دارد و کار باکیفیت تحویل می‌ دهد.
  • اینکه از زبان برنامه نویسی در طراحی وبسایت استفاده شود یا خیر، دیگر عامل اثر گذار بر درآمد طراحی سایت در ایران است. طراحانی هستند که صفر تا صد کار را خودشان برنامه‌نویسی و طراحی می‌کنند و در قبال آن هزینه‌ای از 30 تا 200 میلیون دریافت می‌ کنند.
درآمد طراحی سایت در ایران

درآمد طراحی سایت با وردپرس چقدر است؟

در سال های اخیر، طراحی سایت با وردپرس رایج تر از سایر روش ها شده است. گرچه این روش، نسبتا راحت تر است، اما دلیل نمی شود که درآمد آن کمتر باشد. به طور میانگین، درآمد طراحی سایت با وردپرس به صورت پروژه ای حساب می شود. درآمد طراحی سایت در ایران به طور متوسط برای سایت های وردپرسی بین ۳ تا ۲۰ میلیون تومان، متغیر است. البته امروزه دیگر طراحی سایت را یک نفر انجام نمی دهد، بلکه یک تیم به صورت مشارکتی و با تخصص های مختلفی کار طراحی سایت را انجام می دهند.

معمولا، در طراحی سایت های وردپرسی نیازی به کد نویسی و علم برنامه نویسی نیست و هر کسی می تواند با آموزش های لازم به تسلط کافی در حوزه سایت های وردپرسی برسد و وارد بازار کار شود که البته، این در مورد همه سایت های وردپرسی صادق نیست و گاهی اوقات، طراح برای آنکه سایت در سریع ترین زمان ممکن لود شود، نیاز به کد نویسی پیدا می کند. چیزی که در این میان اهمیت دارد، آموزش کامل و جامع طراحی سایت است که نقش زیادی در افزایش درآمد طراحی سایت در ایران و ورود به بازار کار دارد.

ایا میدانید که درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است

مبتدیان حوزه طراحی سایت، بدانند و آگاه باشند!؟

اگر شما اخیراً وارد این حوزه شده ‌اید و تصمیم دارید یک طراح سایت شوید، احتمال دارد درآمد شما در اوایل کار پایین باشد. شما تجربه کافی و نمونه کار ندارید، و نیاز دارید نمونه‌ کارهای خوبی داشته باشید؛ پس برای جذب مشتری، بهتر است از تعرفه پایین شروع کنید.

غیر از میزان درآمد طراحی سایت در ایران، لازم است به مهارت و تجربه نیز توجه داشته باشید؛ هر چه مهارت و تجربه بیشتری کسب کنید، طبیعتاً تعرفه شما نیز بالاتر خواهد رفت.

اگر می خواهید در این حوزه باقی بمانید، همیشه در حال آموزش دیدن باشید و مهارت خود را ارتقا دهید؛ چراکه در مسیر یادگیری با چالش‌ هایی مواجه خواهید شد که باعث کسب تجربه و در نتیجه پیشرفت شما خواهد شد. در کنار انجام پروژه ‌های طراحی سایت، آموزش و یادگیری را از دست ندهید.

آیا درآمد طراحی سایت در ایران یکی از معایب شغل طراحی سایت در ایران است؟

مقایسه درآمد طراحی سایت در ایران و درآمد طراحی سایت در کانادا!؟

بر اساس آمار و ارقام، پیش بینی می شود که شغل طراحی سایت تا سال ۲۰۳۰ بسیار گسترده تر شده و حدود ۱۷۹۰۰ فرصت شغلی جدید برای طراحان وب ایجاد شود. این رقم، بسیار شگفت انگیز است و البته باید گفت که درآمد طراحان وب نیز در صورت داشتن مهارت بالا و بروز بودن در حال افزایش است.

میزان درآمد طراحی سایت در ایران در مطاب قبلی گفته شد، حال نوبت بررسی درآمد طراحی سایت در کانادا است. تجربه کاری نقش زیادی در میزان درآمد این افراد دارد. به طور متوسط افرادی با سابقه کاری زیر دو سال حدود ۵۷۰۰۰ دلار، با سابقه ۲ تا ۵ سال ۸۳۰۰۰ دلار،…، با سابقه بیشتر از ۲۰ سال ۱۵۷۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند.

البته سطح تحصیلات نیز یک عامل دیگری برای درآمد طراحان وب در کانادا است. طراحانی با تحصیلات دیپلم حدود ۷۲۰۰۰ دلار، لیسانس ۱۰۹۰۰۰ دلار و فوق لیسانس ۱۵۵۰۰۰ دلار در سال درآمد کسب می کنند. جالب است بدانید که حقوق طراحان وب بین زن و مرد نیز یکسان نیست. در شرایط شغلی و تحصیلی یکسان، حقوق مردان کمی بیشتر از زنان است.

کسب درآمد طراحی سایت در ایران با چه روش هایی صورت می گیرد؟

روش های کسب درآمد طراحی سایت در ایران!؟

اگر شما هم به حرفه طراحی سایت مسلط هستید می توانید از روش های زیر کسب درآمد داشته باشید:

۱-کار برای شرکت های طراحی سایت

در این شغل شما به طور مستقیم برای شرکت کار می کنید و ارتباطی با مشتری ندارید. به عبارتی پروژه های کاری خود را از شرکت می گیرید و به خود آن ها تحویل می دهید.

۲-فریلنسری

در مدل فریلنسری که نوعی کسب و کار به صورت آزاد و بدون وابستگی بوده و امروزه درآمد طراحی سایت در ایران بیشتر به این شيوه است، فاکتور‌های مهمی روی درآمد شما تاثیر دارد، مانند روابط عمومی بالا، میزان تخصص، داشتن رزومه قوی، میزان فعالیت و نمونه کار.

۳-تبلیغات و فروش

شما می توانید در زمینه ی طراحی سایت، فروش هاست و دامین، سئوی سایت و… درآمد داشته باشید. همچنین از طریق تبلیغات در سایت شخصی و رشد سایت خود، افراد مختلف می‌ توانند بخش‌ هایی از سایت شما را برای تبلیغات حرفه‌ای خود اجاره کنند و در ازای آن مبلغی به شما بپردازند.

۴-راه اندازی شرکت برای طراحی سایت

شما می توانید با کسب مجوز یک شرکت طراحی سایت برای خودتان راه اندازی کنید. برای این کار بایستی چند طراح سایت حرفه ای برای شرکت استخدام کنید و پروژه ها را به آن ها بسپارید.

مقایسه درآمد طراحی سایت در ایران و درآمد طراحی سایت در کانادا!؟

آیا درآمد طراحی سایت در ایران یکی از معایب شغل طراحی سایت در ایران است؟

در بالاتر، در مورد درآمد طراحی سایت در ایران نکاتی را بیان کردیم و گفتیم که چه عوامل و پارامترهایی روی آن تاثیر می گذارد، و اشاره کردیم که یک رقم مشخص و ثابت نمی توان برای درآمد طراحان سایت بیان کرد. شاید از همین بابت بتوان گفت که درآمد طراحی سایت در ایران از جمله معایب شغل طراحی سایت در ایران به شمار می رود؛ زیرا نمی توان پیش بینی کرد که تا آخر ماه، طراحان سایت چقدر می تواند درآمد داشته باشند.

کسانی که می خواهند از ورود به این حوزه، درآمد کافی به دست آورند، می بایست دائما در حال یادگیری باشند. این حوزه به سرعت در حال رشد و پیشرفت است و کسانی که می خواهند از رقبای خود عقب نمانند و درآمد بالایی به دست آورند، باید مرتبا مباحث جدید یاد بگیرند. این افراد می توانند با تیزهوشی و افزایش تجربه و اطلاعات خود، از بازاری که ممکن است به برخی افراد روی خوشی نشان ندهد، درآمد خوبی به دست آورند.

از آنجایی که تعداد طراحان سایت رو به افزایش است، کسب آگاهی می تواند طراحان سایت را از اشباع شدن بازار در امان نگه دارد و این امکان را به آنها بدهد که بتوانند درآمد خود را در سطح قابل قبول و مطلوبی نگه دارند.

حرف پایانی

طراحی سایت در ایران چالش ‌های خاص خودش را دارد. طراحی سایت، حرفه‌ ای مدرن است که اگر مهارت و تجربه قابل ‌قبولی در آن کسب کنید، به درآمد چشمگیری دست می‌ یابید. در این مقاله، عوامل تاثیرگذار بر درآمد طراحی سایت در ایران را بررسی کردیم. با توجه به مسائلی که در این متن ذکر شد، اگر می خواهید درآمدتان را افزایش دهید، نیک اندیشان فرصت خوبی برای رسیدن به این هدف است.

برای ثبت نام در دوره آموزش طراحی سایت نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
سختی های شغل تعمیرات موبایل چیست؟
نوشته بعدی
شغل تعمیرات موبایل در استرالیا ⭐ (درآمد+شرایط 2022)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image