کاردانو (ADA) چیست؟ بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

کاردانو (ADA) چیست؟ بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

تکنولوژی، با پیشرفت های قابل ملاحظه ای همراه بوده و این پیشرفت، زندگی ما را بیش از قبل تحت تاثیر خود قرار داده است. از خرید و کسب اطلاعات در موضوعات مختلف گرفته تا کسب درآمد، فرصت هایی هستند که اینترنت و تکنولوژی در اختیارمان گذاشته است. یکی از مظاهر تکنولوژی که برای کسب درآمد هم می توان بر روی آن حساب کرد، رمزارزها هستند. از زمانی که ارزهای دیجیتال خلق شدند، با رشد خوبی مواجه شده اند و ما هر روز شاهد به بازار آمدن یک نوع جدید از آنها هستیم. موضوعی که در این مقاله به آن پرداخته می شود، کاردانو (ADA) است که قصد داریم با زبانی ساده به توضیح و معرفی این رمزارز بپردازیم.

کاردانو (ADA) چیست؟

ارز دیجیتال کاردانو (ADA) یک پلتفرم و بستر مبتنی بر بلاک چین است. همان طوری که می دانید یکی از خصوصیات بارز بلاک چین، متمرکز نبودن آن است و به همین دلیل کاردانو را نیز می توان یک بستر غیر متمرکز دانست. کاردانو از پلتفرم های نسل سومی به شمار رفته و همواره در تلاش است مشکلاتی که رمزارز های اتریوم و بیت کوین دارند را حل کند. تراکنش هایی که در این بستر انجام می شود سرعت بالاتری داشته و جالب است بدانید، این ارز دیجیتال با محیط زیست هماهنگی و سازگاری بیشتری دارد.

کاردانو (ADA) آینده روشنی داشته و پتانسیل بالایی را می توان برای آن متصور شد. این رمزارز یکی از بهترین و منسجم ترین رمزارزها است و به دلیل طراحی خاصی که دارد، از مشکلاتی که سایر رمزارزها با آن درگیر هستند، مبرا است. سیستم حاکمیتی که در این سیستم به کار برده شده، شباهت زیادی به اتریوم دارد.

از مزیت های این رمزارز نسل سومی می توانیم به معامله های سریع، آسان و ارزان و همین عدم وجود محدودیت در مقیاس پذیرش اشاره کنیم. البته در عین حال که کاردانو (ADA) می تواند بسیاری مشکلات را حل کند، خود نیز دربر دارنده برخی عیوب مانند در حال گسترش بودن بلاک چین و وجود مشکل در کیف پول این رمزارز است.

کاردانو (ADA) چیست

خصوصیات ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

در این قسمت قصد داریم در مورد ویژگی های اثرگذار و اساسی این رمزارز نکاتی را ارائه کنیم.

  • همان طوری که اشاره کردیم این رمزارز، بر بستر بلاک چین کار کرده و سه هدف مهم برای آن تعریف شده است: به وجود آوردن یک بستر مناسب برای گسترش و رشد نرم افزارهای غیرمتمرکز، به وجود آوردن قراردادهای هوشمند و قابل تایید و خلق دفاتر کلی که بتوان به کمک آنها با چند رمزارز کار کرد.
  • موضوعی که از آن به عنوان سوخت شبکه کاردانو یاد می کنند، آدا است. در واقع، رمزارز اصلی شبکه کاردانو، آدا است.
  • توسعه این ارز دیجیتال بر پایه تحقیقات علمی صورت گرفته و بر پروتکل های اجماع اثبات سهام اجرایی می گردد.
  • این شبکه به صورت غیر متمرکز نظارت شده و به واسطه شرکت هایی چون IOHK، EMURGO و Cardano Foundation منتشر می شود.
  • مراحل توسعه ارز دیجیتال کاردانو (ADA) شامل پی ریزی، مدیریت شبکه، مقیاس پذیری، قراردادهای هوشمند و تمرکززدایی است.

کاربردهای ارز دیجیتال کاردانو (ADA) چیست؟

تیمی که مسئول توسعه و رشد کاردانو (ADA) است، بسیار فعال بوده و اهداف مهم و قابل توجهی را برای آن تعریف کرده اند. در همین راستا، تیم توسعه دهنده کاردانو همواره به دنبال آن است که با کمک فناوری های بومی، اعتماد از دست رفته در سیستم های  اقتصادی را مجددا احیا و زنده کند. موضوعی که در مورد این رمزارز باید توجه داشت آن است که کاردانو، یک بستر امن و شفاف برای تجارت های بین المللی فراهم می کند.

از دیگر کاربردها و اهدافی که برای این رمزارز تعریف شده، ایجاد ثبات در برنامه های غیر متمرکز است. مانند اکثر بلاک چین هایی که به صورت غیر متمرکز فعالیت می کنند، این رمزارز نیز غیر متمرکز بوده و هیچ نهاد و یا ارگان دولتی بر آن نظارت و کنترل ندارد. به همین جهت است که یکی از مهم ترین کاربردهای آن انجام معاملات و قراردادهای هوشمند با بالاترین هوش محاسباتی است. این شبکه از قدرت بالایی برای برطرف کردن نیازهای کاربران برخوردار است و در ایجاد امنیت در حریم خصوصی و تمرکززدایی کاربرد زیادی دارد.

کاردانو (ADA) چگونه کار می کند؟

هر بلاک چین برای آنکه بتواند به فعالیت خود ادامه دهد، پلتفرمی دارد که از آن برای به وجود آوردن بلوک ها و همین طور تایید کردن تراکنش ها استفاده می شود. الگوریتمی که کاردانو (ADA) از آن پیروی می کند، الگوریتم  Ouroboros  است. یکی از مزیت هایی که برای این الگوریتم می توان عنوان کرد کاهش مصرف انرژی در حین تولید بلوک ها می باشد. کاردانو به هش و یا پردازشگرهای سنگین کامپیوتری نیازی نداشته و به همین دلیل سرعت انجام تراکنش ها در آن بالاست. در برخی رمزارزها مانند بیت کوین، قطب اصلی برای عملکرد شبکه، بالا بودن قدرت هش و توان محاسباتی است. این یکی از تفاوت هایی است که بین کاردانو و سایر ارزهای دیجیتال می توان شاهد بود.

تولید بلوک در بلاک چین ارز دیجیتال کاردانو (ADA) به کمک فرآیند استیکینگ انجام می شود. استیکینگ، فرایندی است که در آن، رمزارزها داخل نودهای شبکه قفل می شوند. نودهایی که در بلاک چین دیده می شوند، مقداری رمزارز استیک شده دارند. به رمزارز استیک شده در نودهای کاردانو آدا گفته می شود. در این سیستم، کاربران، رمزارزهای خود را در نودهای شبکه قرار می دهند و به همین صورت، شرایط برای تایید تراکنش ها و به دست آوردن رمزارزهای جدید به وجود خواهد آمد.

کاردانو (ADA)

آینده کاردانو چگونه پیش بینی می شود؟

آینده کاردانو (ADA) یکی از مهم ترین مسائلی است که قبل از سرمایه گذاری روی آن، باید مورد بحث و بررسی قرار داده شود. امروزه رمزارزهای زیادی در حال معرفی به بازار هستند و به همین دلیل نمی توان بدون شناخت و پیش بینی آینده آنها، روی سرمایه گذاری کرد. نوسان ها و سرمایه گذاری هایی که روی این کریپتوکارنسی صورت گرفته، نشان می دهد که کاردانو از جمله رمرزهایی است که آینده روشنی انتظار آن را می کشد. بررسی آمار این ارز در سال های گذشته، رشد این رمز ارز را روشن ارزیابی می کند.

اغلب کسانی که به صورت حرفه ای در حوزه تحلیل و بررسی رمزارزها فعالیت می کنند، افزایش قیمت  Cardano را در سال های پیش رو، خوش بینانه گزارش کرده اند. اگر قصد دارید روی این ارز سرمایه گذاری کنید و اگر نمی خواهید بودجه ای که در اختیار دارید، بیهوده به هدر برود، توصیه می کنیم در مورد سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال کاردانو نیز فکر کرده و به آن به عنوان یک اولویت برای ترید کردن نگاه کنید.

پیش بینی قیمت کاردانو در سال 2022 چیست؟

کاردانو (ADA) و پیش بینی قیمت آن در سال 2022 دیگر مبحث جذاب و مهم برای سرمایه گذاران به شمار می رود. این رمزارز در سال 2022 رشد خوبی نسبت به سال های قبل داشته است. در همین سال، عده زیادی تصمیم گرفتند روی Cardano سرمایه گذاری بلند مدت کرده و سود خوبی از آن به دست آورند. به دلیل افزایش تعداد کاربران و خریداران کاردانو، موقعیت خوبی را می توان برای آن پیش بینی کرد.

رشد و پیشرفت این کریپتوکارنسی به حدی بوده است که امروزه از Cardano به عنوان یک رقیب جدی برای شبکه هایی همچون اتریوم یاد می کنند. حتی عده ای از سازندگان این ارز می گویند که کاردانو در برخی جهات از اتریوم نیز عملکرد بهتری نشان داده و امنیت و قابلیت بهتری در مقایسه با اتریوم ارائه خواهد کرد. تمامی این عوامل و فاکتورها برای آنکه این ارز در سال 2022، وضعیت خوبی داشته باشد، کافی به نظر می رسد.

منبع موثق اخبار کاردانو (ADA) کجاست؟

همواره برای آنکه اطلاعات موثقی در خصوص کاردانو (ADA) به دست آورید، می بایست به منابع معتبر، و منابعی که بی طرفانه اخباری را عرضه می کنند، مراجعه نمایید. برای به دست آوردن دقیق ترین و کامل ترین دیتاها و اخبار در مورد Cardano توصیه می کنیم به سایت های معتبر سر بزنید؛ این سایت ها به صورت غیر مستقیم در گرفتن بهترین تصمیمات به شما کمک خواهند کرد.

عده ای از این سایت ها، نمودار قیمت این رمزارز را نیز آماده کرده و در اختیار کاربران و معامله کنندگان رمزارزCardano قرار می دهند. مشاهده و تحلیل نمودارهای قیمت، این امکان را به شما می دهد تا به پیش بینی وضعیت بازار بپردازید و کاری را انجام دهید که می دانید بیشترین سود و منفعت شما در آن قرار دارد؛ به همین جهت است که توصیه می کنیم برای دریافت اخبار مربوط به کریپتوکارنسی ها به هر منبعی مراجعه نکنید.

جمع بندی

ما در این متن به بررسی و معرفی کاردانو (ADA) پرداختیم. دنیای ارزهای دیجیتال روز به روز در حال گسترده شدن است و برای موفقیت در آن می بایست، اطلاعات را در این حوزه، جدید و بروز نگه داشت. تریدرهای این بازار زمانی می توانند موفق تر از بقیه عمل کنند که اصول پایه رمزارزها را آموزش دیده باشند. اگر علاقه مند به ترید و معامله کردن در بازار ارزهای دیجیتال هستید، در دوره ارز دیجیتال نیک اندیشان شرکت کنید. جزئی ترین و کاربردی ترین مباحث و نکات توسط اساتیدی که خود نیز در این بازار فعال هستند، به علاقه مندان ارائه می گردد.

برای ثبت نام در دوره آموزش ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره ارز دیجیتال ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه بازار های مالی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه بازار های مالی و سرمایه گذاری، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره فارکس ، دوره آموزش بورس 

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب) 

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

حوزه کامپیوتر

دوره طراحی سایت ، دوره سئو ، دوره آموزش اتوکد ، دوره آموزش تری دی مکس (3D MAX)

نوشته قبلی
بروکر کیست؟ تنظیم قرارداد بروکری چگونه است؟
نوشته بعدی
ارز دیجیتال شیبا اینو(shiba inu) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image