کاردانو چیست؟

کاردانو چیست؟ آیا می توان به عنوان یک سرمایه گذاری به آن نگاه کرد؟ مزایای کاردانو چیست؟ با ما همراه شوید تا با Cardano آشنا و نحوه سرمایه گذاری آن را بدانیم.

ما در این مقاله سعی داریم با اصول اولیه بلاک چین کاردانو آشنا و همچنین به بررسی ارز دیجیتال ADA بپردازیم و ببینیم چه مزایایی می تواند برای سرمایه گذاری داشته باشند. پس با ما همراه شوید.

کاردانو چیست؟

برای بلاک چین سهام کاردانو یک اثبات منبع باز است که عملکردهای قرارداد هوشمند را ارائه می نماید. و با نماد ADA شناخته می شود.

به این صورت توسعه دهندگان می توانند برای راه اندازی برنامه های غیر متمرکز از آن استفاده نمایند.

با این کار در سطح جهانی در دسترس قرار می گیرند. به عبارتی با کمک این پلتفرم کاربران می توانند قراردادهای هوشمندانه ایی ایجاد نمایند تا با کمک آن این امکان فراهم شود تا بتوانند برنامه های غیر متمرکزی بسازند که به هیچ وجه متوقف نشوند.

ارز دیجیتال کاردانو به نام ADA است. یک رقیب عالی برای اتریوم و بیت کوین می باشد. در سال ۲۰۱۷ توسط چارلز هاسکینسون که یکی از بنیانگذاران اتریوم می باشد بلاک چین کاردانو را ایجاد نمود. ایشان همچنین مدیر عامل شرکت IOHK   می باشد این شرکت سازنده بلاکچین کاردانو است.

هر روز که از زمان ایجاد Cardano می گذرد در دنیای رقابتی ارزهای رمزنگاری پیشرفت نموده و به دلیل فناوری و فرآیند منحصربه فرد می باشد.

اولین بلاک چینی می باشد که قبل از اینکه وارد صحنه ارزهای دیجیتالی شود مورد بررسی قرار گرفته است.

از ویژگی های آن می توان به فناوری اثبات سهام کاردانو به نام Ouroboros اشاره نمود. با کمک این الگوریتم با توجه به مقدار سکه ایی که ماینرها دارند قدرت بیشتری برای استخراج می دهد.

بیت کوین به عنوان نسل اول و اتریوم به عنوان نسل دوم شناخته می شوند و کاردانو به عنوان یک ارز دیجیتالی نسل سوم مشکلاتی که مربوط به این دو نسل می شود را بهبود می بخششد.

همچنین به دلیل پیشرفت سریع فناوری می توان گفت به زودی تا یک میلیون تراکنش در ثانیه را Cardano پردازش خواهد نمود. این ارز را می توان به هفتمین ارز دیجیتال بزرگ شناسایی کرد.

کاربرد  Cardano

برای اینکه بتوان به درک کاربرد کاردانو رسید بایستی تجزیه آن به لایه های بلاک چین مفید باشد. در هر تراکنشی که انجام می شود دو جز: مکانیزم ارسال توکن و شرایط پشت نشانه های متحرک وجود دارد.

 • در لایه اول که به نام لایه تسویه می باشد به کاربر اجازه داده می شود تا سکه های ADA دریافت یا ارسال کند.
 • در لایه دوم یا همان محاسباتی، به کاربر این اجازه را می دهد تا قراردادهای هوشمند ایجاد و منعقد نماید.

 تفاوت بین کاردانو با سایر ارزهای دیجیتالی

شاید برای شما سوال باشد چرا Cardano با سایر ارزهای دیجیتالی دیگر فرق دارد. از تفاوت اصلی که می توان به کاردانو نسبت داد این است که Cardano برعکس سایر پروژه های دیگر اقدام به منتشر وایت پیپر نکرد. اما در عوض، سعی نموده تا یک بلاک چین مورد بررسی علمی باشد. همچنین بهترین شیوه ها را همیشه برای ارائه اکوسیستم رمزنگاری بهینه استفاده می نماید.

البته برای اینکه به این هدف Cardano دست پیدا کند بایستی ویژگی های داشته باشد که ویژگی های که کاردانو دارد شامل این موارد است:

 • معماری لایه ایی
 • اثبات سهام Ourboros
 • آگهی ها

مزایا و معایب Cardano

حال که با Cardano آشنا شدیم بد نیست به مزایای منحصر به فرد در کنار معایب آن هم توجه نماییم و آنها را بشناسیم. با ما همچنان همراه تا معایب و مزایای کاردانو آشنا شویم.

از مزایای Cardano می توان به این موارد اشاره کرد:

 • دارای دولایه که هیچ ارتباطی با هم ندارند می باشد.
 • برای معاملات سریع و ارزان ارز ADA مناسب می باشد.
 • از نظر مقیاس پذیری دارای هیچ محدودیتی نمی باشد.

کاردانو چیست؟

معایب Cardano هم به این شرح می باشد.

 • کیف پول رسمی Cardano دارای مشکلات متعددی می باشد.
 • مقیاس پذیری که برای آن تعیین شده فقط ۲۵۷ تراکنش در ثانیه می باشد.
 • برخی از ادعاهایی که Cardano ارایه نموده در حد تئوری می باشد و بلاک چین Cardano در حال توسعه می باشد.
 • برعکس سایر ارزهای دیجیتالی که دارای چند کیف پول می باشند کاردانو دارای یک کیف پول است.

کیف پول کاردانو

کیف پول برای ارزهای دیجیتال بسیار مهم تلقی می شود و برخی از ارزهای دیجیتال دارای چند نوع می باشد. اما خوب در رابطه با کاردانو باید بگوییم که دارای یک کیف پول می باشد و از کیف پول های متعدد خبری نیست.

این کیف پولی که برای Cardano عرضه شده به نام Daedalus است.

این کیف پول را می توان روی کامپیوترهای شخصی خود نصب نمود و از این طریق به آن دسترسی داشت. به دلیل غیر متمرکز عمل نمودن آن امنیت بالایی دارد.

اما خوب برخی افراد بر این عقیده هستند که این کیف پول دارای مشکلات عدیده بوده و کار کردن با آن آنگونه که باید و شاید مورد توجه نمی باشد.

از مشکلاتی که توسط کاربران گزارش شده است این می باشد که نمی توان به راحتی با شبکه در ارتباط بود و یا گاهی رسیدن تراکنش به گیرنده انجام نشده و گاها همراه با اختلالات در همگام سازی می باشد.

آیا می توان به Cardano به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب نگاه کرد؟

باید گفت کاردانو همانند سایر ارزهای رمز نگاری شده بسیار سوداگرانه می باشد. پس مهم است که قبل از خطراتی که ممکن است در استفاده آن وجود دارد را درک نمود تا بتوان دانست برای چه درگیر است.

اما خوب در ادامه اگر می خواهید بدانید چگونه می توان در کاردانو سرمایه گذاری نمود باید گفت که سرمایه گذاری نمودن در کاردانو احتیاج به فرایندی همچون دیگر پلتفرم های ارزهای دیجیتال می باشد.

انجام خرید DAD به یک فرایند چهار مرحله ایی احتیاج دارد. این مراحل به این شرح می باشد:

 • تهیه نمودن یکی از کیف پول های کاردانو
 • پیدا کردن آدرس ADA متمایز خود
 • خرید ADA با کمک صرافی
 • ADA را به کیف پول تهیه کرده اضافه نمایید.

در آخر

کاردانو به مرور به عنوان عالی ترین بلاک چین شناخته می شود و به عنوان یک رقیب قدر برای ۳ ارز دیجیتال برتر می باشد. آینده ارزهای دیجیتالی به اهداف پروژه و تیم سازنده آن بستگی دارد و این موضوع در رابطه با کاردانو هم صدق می نماید و طبق مشاهدات قیمتDAD  به مرور در حال افزایش می باشد.

برای ثبت نام در دوره ارز دیجیتال نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره ارز دیجیتال، دوره های آموزشی دیگری در حوزه مالی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه مالی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از:

دوره فارکس ، دوره آموزش ارز دیجیتال ، دوره آموزش بورس

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب)

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
لارو درمانی زخم چیست؟
نوشته بعدی
درمان با طب سنتی امکان پذیر است!!

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image