حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲ بر چه مبنایی تعیین می شود؟

حقوق کمک پرستار در سال⭐1401-1402

در دوره کمک پرستاری تمام مهارت ها به کارآموزان آموزش داده می شود. داشتن مهارت از جمله عواملی است که در مقدار افزایش حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲ موثر است.

کمک پرستار به چه کسی می گویند؟

تا بیست سال پیش، واژه کمک پرستاری برای برخی واژه ی ناآشنایی بود و برخی ها به دنبال یافتن پاسخ سوال چگونه بهیار شویم‌، بودند، اما امروزه با ورود به بیمارستان می توانیم افرادی را ببینیم که با روپوش مخصوص در حال خدمت رسانی در این حرفه هستند. همانطور که از اسم کمک پرستار مشخص است به فردی که با انجام وظایف تعیین شده، پرستاران را یاری می کند کمک پرستار می گویند. وظایفی که کمک پرستار دارد جزء جدایی ناپذیر فرآیندهای بهداشتی برای مراقبت و نگهداری از بیماران در بیمارستان است.

یکی از سوالاتی که برای علاقه مندان ورود به این رشته ممکن است ایجاد شود این است که حقوق کمک پرستار ثابت است یا به صورت سالانه تغییر می کند. در جواب این سوال باید بگوییم، این شغل نیز مانند سایر مشاغل، در پایان هر سال نرخ افزایشی دارد. حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

دغدغه ها و سوالات متعدد دیگری نیز در مورد این رشته وجود دارد، و هر فردی که قصد کمک پرستار شدن را دارد قبل از هر چیزی باید یک جواب منطقی برای سوالات خود پیدا کند تا بتواند بدون دغدغه در دوره آموزش کمک پرستاری شرکت کند. قطعا فردی که هنوز تصمیم قطعی برای ادامه دادن این شغل نگرفته است هنگام حاضر شدن در کلاس ها نیز نمی تواند تمرکز کافی برای یادگرفتن این مهارت داشته باشد.

اعتبار مدرک کمک پرستاری چه تاثیری بر میزان حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲ دارد؟

آیا بین حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲ با حقوق بهیار تفاوت زیادی وجود دارد؟

برخی از افراد به دنبال این هستند تا با بازار کار و میزان حقوق کمک پرستار و حقوق بهیار آشنا شوند تا بتوانند تصمیم قطعی خود را برای انتخاب یکی از این دو حرفه بگیرند. از آنجایی که وظایف بهیار و کمک پرستار در سطح بیمارستان، شباهت های زیادی به یکدیگر دارد حقوق بهیار با حقوق کمک پرستار تفاوت اساسی نخواهد داشت. اگر حقوق کمک پرستار با یک روند ثابت در طول سال افزایش یابد حقوق بهیار نیز تحت تاثیر همین افزایش حقوق قرار خواهد گرفت.

 به طور کلی، پایه حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲ و بهیار تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. آنچه که بین حقوق کمک پرستار و بهیار تمایز ایجاد می کند میزان فعالیتی است که این افراد در طول ساعت کاری خود انجام می دهند‌. چه بسا یک کمک پرستار با مدت زمان کاری زیادتری دریافتی بیشتری نسبت به بهیار داشته باشد.

مورد دیگر که میان حقوق این دو پرسنل در بیمارستان تفاوت ایجاد می کند دامنه اختیاراتی هست که دارند‌. به طور مثال، اگر یک بهیار اختیار دادن دارو به بیمار را داشته باشد و یک کمک پرستار از داشتن این اختیار محروم باشد، این خود می تواند باعث تغییر در حقوق این دو رده شغلی شود. بنابراین باید گفت که قوانین هر حرفه، دامنه خدمات انجام گرفته و ضوابط بیمارستان می تواند باعث ایجاد تفاوت بین حقوق کمک پرستار و حقوق بهیار شود.

حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲ بر چه مبنایی تعیین می شود؟

هنگامی که مراجع مربوطه تصمیم می گیرند حقوق یک کمک پرستار را مشخص کنند، به موارد مختلفی توجه می کنند که در ادامه برخی از این موارد را بیان خواهیم کرد:

۱-سابقه کاری

قانون کلی که در مورد بسیاری مشاغلی می توان شاهد آن بود، تجربه و سابقه کار است. این قانون در مورد شغل کمک پرستاری نیز صادق است و به عنوان مثال، فردی که یک سال از حضورش در بیمارستان به عنوان یک کمک پرستار می گذرد از فردی که بیش از 3 سال در این حوزه مشغول به فعالیت بوده، حقوق و مزیت های کمتری خواهد داشت.

۲-اضافه کاری

هنگام تعیین حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲ به اضافه کاری نیز توجه می شود. به این صورت فردی که ساعات بیشتری کار کرده و روزهای تعطیل نیز در بیمارستان حضور داشته است حقوق بیشتری می گیرد. این اصل در همه جای جهان وجود دارد. به طور مثال، کشور ترکیه نیز به کمک پرستارانی که اضافه کاری می کنند نرخ بیشتری می دهد و در تعیین حقوق کمک پرستار در ترکیه این مورد نقشی مهم دارد.

۳-مهارت

فردی که مدام در حال پیگیری مهلت ثبت نام کمک پرستاری برای بروز کردن مهارت خود است و با شرکت در این دوره ها توانایی کاری خود را افزایش می دهد قطعا باعث افزایش حقوق خود نیز خواهد شد.

حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲

اعتبار مدرک کمک پرستاری چه تاثیری بر میزان حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲ دارد؟

یکی از شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان اعتبار مدرک کمک پرستاری است. معتبر بودن مدرک کمک پرستاری، نه تنها بر روی حقوق کمک پرستاران اثر می گذارد بلکه بر روی استخدام آن ها نیز موثر است. به این صورت که اگر کمک پرستار مدرک معتبری نداشته باشد به طور کلی استخدام او کنسل خواهد شد. البته، باید گفت در برخی شرایط که نیاز شدید به نیروی کمک پرستار وجود دارد و تعداد افرادِ دارای مدرک معتبر نیز کم است، بدون توجه به معتبر بودن مدرک، فرآیند استخدام انجام می شود.

یکی از اصولی که در تعیین حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲ لحاظ شد، رسمی بودن کمک پرستارها است. از این رو افرادی می توانند از مزایای افزایش حقوق پایه بهره مند شوند که مدرکی معتبر داشته باشند. افرادی که می خواهند کمک پرستار شوند و به دنبال پیدا کردن مجموعه های آموزشی هستند باید به ارزش مرک ارائه شده نیز توجه کنند. نیک اندیشان مجموعه ای است که سال هاست دوره های کمک پرستاری را برگزار کرده و به کمک پرستاران مدرک معتبر و بین المللی می دهد. اگر این حرفه را دوست دارید و می خواهید آن را فرا گرفته و مدرک معتبر دریافت کنید می توانید در دوره نیک اندیشان شرکت کنید.

سخن آخر

در این مقاله در مورد عوامل موثر بر تعیین حقوق کمک پرستار در سال ۱۴۰۲ نکاتی را بیان کردیم. امید است مطالب بیان شده برای مخاطبان این شغل، مفید بوده باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش کمک پرستاری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بودجه چیست و انواع آن⭐هر آنچه که باید از بودجه و انواع آن بدانید
نوشته بعدی
حقوق کمک پرستار در دبی⭐(امارات) چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image