هزینه تحصیل mba در آلمان چقدر است

هزینه تحصیل mba در آلمان چقدر است؟⭐بررسی جامع و کاربردی

چنانچه علاقمند به شرکت در دوره mba هستید و می خواهید از شرایط تحصیل در این رشته در کشور آلمان آگاه شوید، تا پایان مقاله همراه ما باشید؛ زیرا ما در این مقاله به صورت کامل به هزینه تحصیل mba  در آلمان پرداخته ایم.

وضعیت و شرایط تحصیل در رشته mba در آلمان چیست؟

تحصیل در رشته mba در آلمان به دلیل هزینه بسیار پایین تری که در مقایسه با سایر کشور های مهاجر پذیر دارد، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. البته این تقاضای بالا تنها مختص رشته mba نیست و به صورت کلی با توجه به بازار کار رشته مدیریت در آلمان، تحصیل در رشته مدیریت در این کشور، بسیار پر طرفدار است و می توان گفت که یکی از بهترین رشته های دانشگاهی در کشور آلمان، رشته های مدیریتی محسوب می شوند.

تنوع رشته های مدیریتی در کشور آلمان بالاست و دانشجویان می توانند در گرایش هایی نظیر مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت دولتی و مدیریت ورزشی، ادامه تحصیل دهند. دانشجویانی که در رشته های مدیریتی در آلمان تحصیل می کنند، مهارت های مختلفی در زمینه اقتصاد و تجارت کسب می کنند و با تکنیک های مختلف مدیریت از جمله تکنیک ریفریمینگ، به صورت کامل آشنا می شوند. از آنجایی که تمامی شرکت ها به این مهارت ها نیاز دارند، علاوه بر مناسب بودن هزینه تحصیل mba در آلمان، بازار کار و درآمد رشته مدیریت در آلمان بسیار مناسب بوده و افراد پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توانند در این کشور مشغول کار شوند.

برای تحصیل در رشته های مدیریتی در کشور آلمان، لازم است افراد حداقل سن ۱۸ سال را داشته و به زبان انگلیسی یا آلمانی مسلط باشند. به این نکته دقت کنید که این تسلط باید از طریق مدرک معتبر به مسئولین دانشگاه ثابت شود. همچنین افرادی که در رشته مدیریت تحصیل می کنند، باید به خوبی نقش منابع انسانی در رشد کسب و کار را درک کنند تا بتوانند به مدیری خوب تبدیل شوند.

با در نظر گرفتن هزینه تحصیل mba در آلمان، بهترین دانشگاه لیست دانشگاه های مدیریت آلمان کدام است؟

با در نظر گرفتن هزینه تحصیل mba در آلمان، بهترین دانشگاه لیست دانشگاه های مدیریت آلمان کدام است؟

کشور آلمان از جمله کشور هایی محسوب می شود که مقصدی مناسب برای علاقمندان به رشته مدیریت است. دانشگاه های کشور آلمان هر ساله در بین دانشگاه های برتر جهان قرار می گیرند و بسیار معتبر هستند؛ در نتیجه لازم است پیش از آگاهی از هزینه تحصیل mba در آلمان، با دانشگاه هایی از آلمان که دارای دوره آموزش mba و یا سایر دوره های مدیریتی هستند آشنا شوید؛ این دانشگاه ها عبارتند از:

۱.مدرسه بازرگانی در دانشگاه مانهایم

۲. مدرسه مدیریت و امور مالی فرانکفورت

۳. مدرسه بازرگانی گوته در فرانکفورت

۴. مدرسه ارشد مدیریت دانشگاه لایپزیگ

۵. مدرسه اقتصاد و بازرگانی هومبولت در برلین

۶. دانشگاه توبینگن

۷. دانشکده اقتصاد علوم رفتاری دانشگاه فرایبورگ

۸. دانشکده اقتصاد و بازرگانی درسدن

۹. دانشکده مطالعات اقتصاد و بازرگانی دانشگاه برمن

۱۰. دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی دانشگاه کیل

۱۱. دانشگاه اسکول مونیخ

۱۲. دانشگاه فنی برلین

۱۳. دانشکده مدیریت اتو بیشیم

۱۴. دانشگاه آخن

۱۵. دانشگاه ویتن

۱۶. موسسه فناوری کارلسروهه

۱۷. دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن

هزینه تحصیل mba در آلمان چقدر است؟

هزینه تحصیل mba در آلمان برای تحصیل رشته مدیریت mba، شامل شهریه این رشته و هزینه های مربوط به زندگی دانشجویی می شود که ما به صورت مجزا آن ها را بررسی خواهیم کرد؛ البته، شرکت در دوره mba قم، تهران و یا آلمان ارزش محسوب نشده و تنها مسئله مهم میزان مهارت شما در حوزه مدیریت است. هزینه های تحصیل رشته mba در آلمان عبارت است از:

۱.شهریه رشته مدیریت در دانشگاه های آلمان

شهریه ای که این دانشگاه ها دریافت می کنند، با توجه به شهر مورد نظر و رنکینگ دانشگاه متفاوت است. به صورت کلی، کشور آلمان امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان خود فراهم کرده است و شخص می تواند با فراهم کردن شرایط و مدارک مورد نظر دانشگاه، در دانشگاه های دولتی این کشور به صورت رایگان تحصیل کند. اما اگر متقاضی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان را دارد، لازم است شهریه بپردازد که این مسئله سبب افزایش هزینه تحصیل mba در آلمان می شود.

میانگین شهریه در مقطع کارشناسی در دانشگاه های خصوصی کشور آلمان، از ۶ هزار یورو به بالاست و در مقطع کارشناسی ارشد نیز از ۸ هزار یورو به بالاست. در مقطع دکتری، تعداد دانشگاه هایی که از دانشجویان بابت تحصیل شهریه دریافت می کنند، کم است. در واقع اکثر دانشگاه های معتبر آلمان در این مقطع، دولتی هستند و امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می کنند، و دانشجویان در زمان تحصیل در این دانشگاه ها نیازی نیست، شهریه پرداخت کنند.

۲. هزینه زندگی دانشجویی در کشور آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در کشور آلمان در مقایسه با سایر کشور های هم سطح، بسیار پایین تر است؛ این هزینه ها شامل مواردی نظیر تلفن و اینترنت، هزینه بیمه، هزینه مسافرت، وسایل آموزشی، پوشاک، غذا و نوشیدنی، هزینه اقامت و سرگرمی می شود که هزینه ای حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار را در بر می گیرد.

همه چیز در رابطه با هزینه تحصیل mba در آلمان

مزایای تحصیل mba در آلمان چیست؟

آلمان برای دانشجویان رشته MBA کشور بسیار مناسبی محسوب می ‌شود. در این قسمت، مزایای تحصیل mba در آلمان را بررسی می کنیم:

1-هزینه مناسب تحصیل؛

معمولا تعداد کمی از دانشجویان، قادر به تامین هزینه تحصیل در این رشته هستند. ولی هزینه تحصیل mba در آلمان نسبت به دانشگاه‌ های آمریکا، کانادا و اروپا کمتر است.

2-امکان انتخاب تخصص ‌های مختلف؛

در کشور آلمان، امکان انتخاب تخصص ‌های مختلفی وجود دارد. علاوه بر این ها، امکان کار مرتبط با رشته برای دانشجویان حین تحصیل نیز فراهم است.

3-کیفیت بالای سطح آموزشی؛

کشور آلمان میزبان برخی از بهترین افراد تحصیل‌ کرده‌ در این رشته است که اعتقاد دارند نحوه آموزش و تحصیل و اخذ تخصص، نقش بسیار مهمی در شکل‌ گیری کسب و کار و تجارت دارد. همچنین فناوری ‌های پیشرفته آموزشی در این کشور سبب افزایش کیفیت سطح آموزشی شده‌ است. به همین جهت، صرف هزینه تحصیل mba در آلمان، کار بسیار عاقلانه و منطقی به نظر می رسد.

4-فرصت‌ های مناسب شغلی؛

آلمان با در اختیار داشتن چهارمین اقتصاد قدرتمند دنیا میزبان شرکت‌ های چند ملیتی مختلفی است که می توانند گزینه های شغلی مناسبی را به فارغ‌التحصیلان رشته ‌های مدیریتی ارائه دهند. به جز این موارد، جمعیت جوان کشور آلمان پاسخ گوی فرصت های شغلی در این کشور نیست.

درآمد رشته مدیریت در آلمان چقدر است؟

درآمد رشته مدیریت در آلمان چقدر است؟

حال که هزینه تحصیل mba در آلمان را بررسی کردیم، لازم است از درآمد رشته مدیریت در آلمان آگاه شویم. مدیریت از جمله رشته هایی محسوب می شود که بازار کار ایده آلی در آلمان و سراسر جهان دارد. در حقیقت گرایش های مختلف رشته مدیریت مانند mba از مشاغل پر درآمد محسوب می شوند.

بازار کار mba در آلمان مطلوب بوده و دستمزد یک فرد در قسمت اجرایی و مدیریتی در کشور آلمان حدود 60 هزار یورو در سال است. به صورت کلی، میزان حدودی درآمد این رشته در کشور آلمان از سالانه 20 هزار یورو تا 100 هزار یورو متغیر است. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که معیار تعیین حقوق و درآمد، شرایطی مثل مدرک تحصیلی، سن، تجربه و مهارت شخص است.

کلام آخر

ما در این مقاله هزینه تحصیل mba در آلمان را بررسی کردیم. چنانچه به شغل مدیریت علاقمندید و می خواهید مهارت های لازم برای این رشته را کسب کنید، می توانید در دوره mba تجارت الکترونیک و سایر گرایش های ام بی ای در موسسه نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بلو چیپ چیست؟ ⭐معرفی کامل بلو چیپ (Blue chip)
نوشته بعدی
الگوریتم اثبات مشارکت چیست؟⭐جامع و کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image