فرایند مذاکره چیست

فرایند مذاکره چیست؟ [معرفی مراحل مختلف مذاکره]

برای فهم بیشتر و موفقیت در یک مذاکره، باید چندین مرحله را پشت سر بگذارید. این مراحل و چگونگی انجام آن ها در ادامه مقاله آورده شده است.

گام اول در فرآیند مذاکره چیست؟

یک مذاکره برای اینکه موفق باشد و دستاورد های خوبی نصیب هر دو طرف بکند، باید ساختار و چهارچوب از پیش ‌تعیین‌ شده‌ای داشته باشد. این چهارچوب و ساختار را مراحل مذاکره می‌نامند. آگاهی و آشنایی با فرایند مذاکره، به مذاکره‌ کننده کمک می‌ کند تا با دیدی باز وارد مذاکرات شود و بتواند در آینده تحلیل درستی از مذاکراتش داشته باشد.

گام اول در فرایند مذاکره، آمادگی و برنامه‌ ریزی برای مذاکره است. قبل از مذاکره، پایه و اساس آن باید به‌ خوبی گذاشته شود. به‌ همین ‌دلیل، این مرحله یک مرحله کلیدی است. مرحله اول آماده‌ سازی و برنامه ریزی برای مذاکره، آنالیز کلیه داده‌ های جمع‌ آوری‌ شده در زمینه مذاکره و تحقیق درباره اطلاعات مربوط به آن است. در دوره dba تمامی اقداماتی که شما باید در این مرحله انجام دهید، آموزش داده می‌ شود.

مذاکرات مختلف نیاز به استراتژی‌ های آماده‌سازی متفاوت دارند، اما با کمک موارد زیر می‌ توانید پایه‌ای محکم در مراحل مذاکره برای خود ایجاد کنید:

  • درک کنید که در مذاکرات چه ارزش ‌هایی پر رنگ‌تر است
  • علایق و موقعیت ‌های طرف مقابل را شناسایی کنید
  • آمادگی لازم برای سناریو ها و گزینه ‌های احتمالی طرف مقابل داشته‌ باشید
  • یک فهرست از پیشنهادات یا مخالفت ‌های طرف مقابل آماده کنید
  • تعیین کنید که به کدام ‌یک از پیشنهادات طرف مقابل می ‌توانید امتیاز دهید
  • فهرستی از تبادلاتی آماده کنید که شاید مجبور به انجام آن‌ ها شوید.

حال که دانستید گام اول در فرایند مذاکره چیست، بهتر است با گام های بعدی نیز آشنا شوید.

آیا می دانید فرآیند مذاکره چیست؟

تکنیک سایه زنی مربوط به کدام یک از مراحل فرآیند مذاکره است؟

شاید برایتان سوال باشد که تکنیک سایه زنی مربوط به کدام یک از مراحل فرآیند مذاکره است. در دوره mba در شهرکرد و دوره ام بی ای موسسه های برتر، شما با تکنیک سایه زنی می توانید قدرت کلامی و اعتماد به نفستان را بسنجید و افزایش دهید. این مهارت باید در مرحله آماده سازی به دست آید.

هدف اصلی سایه زنی، تسلط است و اینکه خودتان را برای شرایط واقعی بهتر آماده کنید و به سطح بالایی از تسلط برسید. معمولا کسانی می توانند از جلسات مذاکره، موفق خارج شوند که از قبل، تدابیر لازم برای سناریو های احتمالی حریف را داشته باشند. همانطور که ما برای مذاکره پیش رو برنامه ریزی می کنیم، بی شک طرف مقابل هم نقشه و سناریو دارد؛ چون جلسه مذاکره محلی برای حل تعارض و تبادل منافع است. از این رو، در فنون مذاکره برای رسیدن به آمادگی، تکنیکی به نام تکنیک سایه زنی وجود دارد. طبق این تکنیک، افراد مذاکره کننده برای اینکه بتوانند خودشان را محک بزنند، در یک جلسه فرضی تمرین می کنند و از این طریق می توانند نسبت به رویداد های احتمالی شناخت و آمادگی بهتری پیدا کنند.

برای اینکه بهتر بدانید هدف از سایه زنی در فرآیند مذاکره چیست، بهتر است اینگونه توضیح دهیم که شما با این کار، یک مذاکره فرضی را با طرفین فرضی انجام می دهید. در هر مرحله از مذاکره، شما می توانید خودتان را جای طرفین گذاشته و با دید آن ها مذاکره را جلو ببرید. در این صورت است که می توانید از پیشنهادات احتمالی طرفین و حتی اهداف آن ها نیز اطلاع پیدا کنید. در دوره هایی که در موسسه نیک اندیشان برگزار می شود شما می توانید با این تکنیک آشنا شده و مهارت خود را در مذاکرات افزایش دهید.

مهم ترین مرحله در فرآیند مذاکره چیست؟

مهم ترین مرحله در فرآیند مذاکره چیست؟

هر مرحله از فرآیند مذاکره اهمیت خاصی خود را دارد و باید با برنامه ریزی های از قبل تعیین شده انجام شود. برای اینکه روی مراحل مذاکره و نحوه موفقیت در هر مرحله تسلط پیدا کنید، بهتر است در دوره mba شرکت کنید. بعد از آماده سازی که اولین مرحله است، سایر مراحل مذاکره عبارتند از:

1-تبادل حقایق و اطلاعات در مراحل مذاکره

یکی از اقدامات ضروری در مذاکره، فراهم ‌کردن فضایی دلپذیر است که بتوان در آن به بحث و گفت ‌و گوی سالم پرداخت. طرف ‌های مذاکره در چنین فضایی به تبادل موقعیت ‌های اولیه خود می ‌پردازند و به طرف مقابل می‌ فهمانند که از مذاکره چه انتظاراتی دارند و دلایل خود را ارائه می ‌دهند. در گرایش های دکتری مدیریت کسب و کار شما با چگونگی تبادل اطلاعات در یک مذاکره به خوبی آشنا خواهید شد. از آنجایی که اطلاعات محرمانه و غیر مفید جایی در یک جلسه مهم ندارند، و ممکن است گاهی اوقات، اطلاعاتی که می دهید به ضررتان تمام شود، پس بهتر است با شرکت در دوره mba قم و سایر دوره های مشابه به این مهارت تسلط پیدا کنید.

2-چانه زنی

چانه زنی شاید پاسخ مناسبی به این‌ سوال باشد که مهم ترین مرحله در فرآیند مذاکره چیست. در واقع، چانه زنی یکی از بحرانی‌ ترین و حساس ‌ترین مراحل فرایند مذاکره است. اگر مرحله چانه‌زنی به ‌درستی اجرا نشود، می ‌تواند مانع تحقق دستاورد های خوبی برای شما شود. در این مرحله، طرفین مذاکره تصویر واضحی از نیاز های همتای خود در اختیار دارند. آن‌ ها نکات منفی و مثبت را ارزیابی کرده و تلاش می ‌کنند ارزش هرکدام را بسنجند.

3-تعهد گرفتن و نتیجه ‌گیری از مراحل مذاکره

در این مرحله، شما در شرایطی قرار دارید که مشخص کنید چه موقعیتی می‌ تواند بیشترین ارزش را برای شما و طرف مقابل ‌تان داشته باشد. این مرحله ممکن است برای شما ترسناک به ‌نظر برسد؛ اما اگر مراحل قبلی را به خوبی اجرا کرده باشید و بدانید که اهمیت آن ها در فرآیند مذاکره چیست، جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

4-اقدام و اجرا در مراحل مذاکره

در مرحله اقدام و اجرا باید طرف‌ های مذاکره مطلع باشند که به چه سمتی می ‌روند، چه مدارکی را باید امضا کنند و در صورت نیاز چه توافق ‌هایی را در مراحل بعدی انجام دهند. همچنین باید این اطمینان به وجود آید که ارزش مذاکره در ذهن طرف ‌های درگیر درک شده است. در دوره dba در خارج از کشور به این مرحله اهمیت زیادی داده می شود؛ زیرا نتیجه مذاکره در اینجاست که خود را نشان می دهد.

سخن اخر

حال که دانستید مراحل پیش رو در فرآیند مذاکره چیست، قطعا با آمادگی بیشتری به یک جلسه مذاکره می رويد. به خصوص اینکه خود را از قبل برای یک مذاکره با نتیجه برنده آماده کرده باشید.

برای ثبت نام در دوره آموزش DBA نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
مهندسی رباتیک و کاربردهای آن در صنعت و خدمات
نوشته بعدی
تکنیک‌های پیشرفته در برنامه‌نویسی و اپلیکیشن‌های موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image