هدف از دوره mba چیست؟ بهترین دوره آموزش mba

MBA  چیست؟ هدف از این دوره چه می تواند باشد؟ آیا ارزش دارد که این دوره را فرا بگیریم؟ مزایای MBA  چیست و بسیار سوال دیگر که ممکن است در ذهن شما ایجاد شده باشد. ما در این مطلب سعی کرده ایم تا به بیشتر یا حدودی از سوالاتی که ممکن است به ذهنتان خطور کند جواب دهیم. پس با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

برای بسیاری از افراد به خصوص متخصصان داشتن مدرک MBA می تواند یک پل ترقی و پیشرفت عالی در زمینه شغلیشان باشد. به همین دلیل اگر مقداری از وقت و هزینه مالی خود را صرف آموزش و گرفتن این مدرک نمایند برایشان ارزشمند است. اگر شما هم همچون ما فقط نام MBA را شنیده و چیز زیادی از آن نمی دانید یا می خواهید به دنبال کسب این مدرک بروید ولی مزایا و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، ما را در این مطلب همراه کنید.

بهترین دوره آموزش mba چیست؟

اگر برای شما هم به عنوان یک مبتدی پیش آمده که نمی دانید اصلا دوره MBA چیست؟ ما شما را راهنمایی می کنیم و شما را با بهترین دوره آموزش mba آشنا می کنیم.

MBA از عبارت انگلیسی: (Master of Business Administration) بدست آماده است. این عبارت به معنی: کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار می باشد و نشان می دهد که بیشتر روی حوزه های مدیریتی کسب و کارها همچون: حسابداری، منابع انسانی، قوانین تجارت، امور مالی، مدیریت بخش و … تمرکز داشته و باعث پیشرفت فرد در زمینه های مختلف کسب و کار می گردد.

اگر پیدایش و دوره MBA را بخواهیم بیان کنیم باید گفت، به اوایل قرن 20 و در کشور آمریکا باز می گردد. یعنی زمانی که این کشور رو به صنعتی شدن می رفته جوزف ورتون در سال ۱۸۸۱در دانشگاه پنسیلوانیا، مدرسه تجارت وارتون را افتتاح نمود و تا کنون مدیران و تاجران موفق و نامداری از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

شاید به جرات بتوان گفت که دوره MBA از بهترین دوره های کارشناسی ارشد در زمینه مدیریت آن هم در کل جهان است. برخی افراد ذاتا مدیر هستند و در زمینه های مدیریتی و رهبری گروه حرفی برای گفتن دارند. اما خوب فقط داشتن حس مدیریت بودن نمی تواند از یک شخص مدیر بسازد. یک مدیر موفق و توانمند بایستی بتواند در تمام زمینه ها: خلاق بودن، داشتن استراتژی، مدیریت زمان و بودجه و … حرفی برای گفتن داشته و در بدترین زمانها بهترین رفتار و کارایی را از خود نشان دهد.

در اینجاست که بهترین دوره آموزش MBA برای این افراد رخ نشان داده و باعث تکامل بیشتر آنان می گردد. کسی که اقدام به آموزش و کسب مدرک MBA می نماید، توانسته تا در هر لحظه علم خود را به رخ بکشد. به عبارتی: باعث افزایش دانش خود شده، به تقویت مهارت خود کمک کرده، نزدیک شدن به اهداف خود با کمک دیدگاه های مختلف و … . این افراد با ورود به این دوره به غیر از حیطه مدیریتی، بلکه از حیطه: استراتژی، اقتصادی و … به صورت کامل و جامع آموزش می بینند و در کل فرد را به یک تاجر با استعداد و موفق می سازد و به جامعه خود و جهان می شناساند.

هدف از دوره mba چیست؟ mba

مزایای بهترین دوره آموزش mba

افرادی که اقدام به کسب دوره MBA  می نمایند در نشان دادن تعهد، کارایی بهتر و … به مراتب بهتر از افرادی که این دوره را کسب ننموده اند پیش می روند و با صلابت و جدیت خود بازدهی فوق العاده ایی را از خود نشان خواهند داد.

از مزایایی داشتن  MBAمی توان به این موارد اشاره نمود:

تقویت نمودن مهارت های ارتباطی

یکی از مزایای شرکت در این دوره می باشد. زمانی که شما بتوانید به این مهارت دست پیدا کنید می توانید به راحتی مطلب خود را در سطوح مختلف سازمان خود، مدیریت و منتشر نمایید و در نتیجه یک بازده موفقیت آمیز برایتان به همراه داشته باشد.

بهترین دوره آموزش mba و مدیریت زمان

از دیگر موارد مهمی است که تمام کارفرمایان و افراد عالی رتبه به آن اهمیئت می دهند. این دوره کمک می کند تا آموزش کامل در زمینه مدیریت و کنترل زمان داشته باشید. این مهارت چه در کار و چه در زندگی به عنوان یکی از عوامل مهم تلقی می شود.

گسترش شبکه حرفه ای خود

شما با کسب این مدرک به غیر از اینکه سطح هوش و ذکاوت خود را افزایش می دهید می توانید از همنشینی با سایر فارغ التحصیلان نیز استفاده و از تجربیات و تفکرات مثبتشان برای ارتقا خود و سازمان، شرکت و … خود استفاده و بهره ببرید.

نسبت به بازار جهانی آگاهی بیشتری خواهند داشت.

چرا اینگونه است؟ دلیل اش این می باشد که زمانی در دوره MBA  شرکت می نمایید به طبع با سایر دانشجویان تعامل برقرار خواهید نمود و تاجران و مدیران موفق آینده را به چشم خود خواهید دید و با آنها هم صحبت می شوید. این عمل کمک می کند تا در مورد صنایع، دیدگاه، نظر و … افرادی که با شما تحصیل می کنند آشنا شده و در نتیجه دیدگاه های متفاوت توسط تجربیات خود بیاموزید و در چنته داشته باشید.

و در آخر افزایش یافتن فرصت های شغلی

کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار به غیر از اینکه دانش و تجربه شما را در تمام زمینه های مدیریتی و تجاری افزایش می دهد، باعث می شود تا فرصت های شغلی فوق العاده ایی نیز برای شما ایجاد و پیشنهاد گردد.

به عبارتی یک کارفرما به دنبال افرادی است که در هر زمینه ایی مثمر ثمر و حرفی برای گفتن داشته باشند و در واقع سازمان یا شرکتش را به مراتب بالاتر و سود بیشتر سوق دهد.

آیا بهترین دوره آموزش mba می تواند روی افزایش حقوق تاثیر مثبتی داشته باشد؟

یکی از سوالات مهمی که همه افراد به آن فکر می کنند و به دنبال جواب مناسب هستند همین است که آیا روی افزایش حقوق تاثیر دارد؟ باید بگوییم: بله داشتن این مدرک نشان دهنده هوش و ذکاوت فرد مورد نظر است و در نتیجه داشتن چنین فردی احتیاج به دادن مزایایی می باشد که یکی از این مزایا افزایش حقوق است. در آمریکا کسانی که فارق التحصیل MBA باشند 28% بالاتر از افرادی که دارای این مدرک نیستند حقوق دریافت خواهند کرد. می بینید که در کنار بالا رفتن هوش و ذکاوت در زمینه سرمایه گذاری و مدیریتی انتخاب های مناسبی هم در آینده خواهید داشت.

هدف از دوره mba چیست؟ بهترین دوره آموزش mba

بهترین گرایش MBA

تمام گرایش های موجود در کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار به نسبت نوع خود بهترین و مناسب می باشد. حال برای آنکه انتخاب مناسبی را داشته باشید به سراغ بهترین گرایش های MBA می رویم و می خواهیم ببینیم کدام یک مناسب تر است.

بازاریابی

افراد بسیاری به این گرایش روی آورده اند و به عبارتی یکی از محبوبترین گرایش های MBA می باشد. مزیتی که این گرایش به همراه دارد فرصت های شغلی متنوع است. این گرایش کمک می کند تا در زمینه بازریابی، مشتری مداری و تبلیغات بتوانید مهارت بالایی را کسب و باعث توسعه و کسب درآمدهای بالا برای شرکت ها، سازمانها شوید.

فناوری اطلاعات

از دیگر گرایش های MBA که امروزه بسیار هم مورد توجه قرار گرفته گرایش فناوری اطلاعات است. این گرایش کمک می کند تا پروژه ها از همه جوانب به خصوص: برنامه ریزی، طراحی و اجرا در یک مسیر موفق و مناسب حرکت نماید.

امور مالی

یکی از گرایش های مهم در این دوره است که بر روی: کنترل مدیریت مالی، حسابداری، امور مالی بین المللی و بازار پول و سرمایه متمرکز شده است. با این گرایش می توان به راحتی در شغل های مختلفی همچون: بانک ها، موسسات مالی، بازرگانی و تجارت، مسئولیت مالی شرکت ها و … فرصت شغلی یافت نمود.

 تجارت بین الملل

وجود مراوده های تجارتی به صورت بین المللی باعث شده تا این گرایش به نسبت سایر گرایش ها در MBA مهم تلقی گردد. یکی از مزایای گرایش تجارت بین المللی این است که می توان از فرصت های شغلی در این زمینه نهایت استفاده و سود را برد.

فردی که توانایی تجارت بین المللی را داشته باشد همیشه می تواند در تمام حوزه های کاری که چند فرهنگ در آن وجود دارند بهترین مدیریت و راهبرد را داشته باشد.

مدیریت پروژه

از دیگر گرایش هایی است که در دوره MBA وجود دارد. این گرایش کمک می کند تا نحوه مدیریت و برنامه ریزی را افراد بیاموزند و آماده پذیرش هر نوع پروژه در دنیای کسب و کار خود باشند.

استراتژی

گرایش استراتژی این امکان را برای فرد فراهم می کند تا در زمان فارغ التحصیلی بتواند یک استخدام مناسب در سازمان ها و شرکت ها داشته باشد. چرا که این گرایش باعث شده تا فرد از نظر: برنامه ریزی، رهبری سازمانی، مدیریت تحول سازمانی، کارآفرینی سازمانی و … به سطح عالی خود برسد و بتواند خود را بهترین در زمینه های کاربردی و مدیریتی نشان دهد.

آیا از دوره mba رایگان می توان به عنوان بهترین دوره آموزش mba یاد کرد؟

آیا از دوره mba رایگان می توان به عنوان بهترین دوره آموزش mba یاد کرد؟

یکی از دوره هایی که امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده، دوره ام بی ای است. در این دوره، سرفصل های بسیار مهمی ارائه می شود و به همین سبب، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. معمولا بهترین دوره آموزش mba، به صورت رایگان برگزار نشده و موسسه های معتبری که آن را ارائه می کنند، هزینه ای را به اسم شهریه دریافت می کنند. درست است که نمی توان با توجه به شهریه در مورد کیفیت این دوره اظهار نظر کرد، اما بهتر است به دوره های پولی اعتماد کرده و از شرکت در دوره های رایگان اجتناب کنید.

با جرات می توانیم بگوییم، دوره mba رایگان بهترین دوره ی ام بی ای نیست؛ زیرا سرفصل ها به صورت کامل و جامع در آن آموزش داده نمی شود. این دوره ها توسط اساتید با تجربه ارائه نشده و به همین دلیل نمی توان به آنها اعتماد کرد. درست است که افراد برای حضور در دوره های رایگان، پولی را پرداخت نمی کنند، اما وقتی که می گذارند، با ارزش تر از پول است و هیچ گاه بر نمی گردد.

پس به همه کسانی که می خواهند در حوزه تخصصی خود، مدرک ام بی ای دریافت کنند، توصیه می کنیم در دوره های پولی موسسه های معتبر کشور شرکت کنند؛ دوره های رایگان آنها را به هدفشان از شرکت در این دوره نمی رساند.

جمع بندی بهترین دوره آموزش mba

انتخاب بهترین نوع گرایش بستگی به خود فرد دارد چرا که بازار و تجارت به تمام این گرایش ها احتیاج مبرم دارد. تمام گرایش های نام برده در حیطه کاری مختلف می تواند فوق العاده و مثمر ثمر باشد و این انتخاب خود فرد است که علاقه دارد در چه زمینه و حوزه ایی فعالیت موفق و چمشمگیری را داشته باشد.

پس با این گفته ها امیدواریم توانسته باشیم به عزیزانی که به دنبال رونق کسب و کار خود هستند یا به دنبال افزایش دانش خود و موفقیت های چمشمگیر خود هستند، کمکی هرچند کوچک کنیم.

برای ثبت نام در دوره MBA نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره MBA، دوره های آموزشی دیگری در حوزه مدیریتی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه مدیریتی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از:

دوره DBA، دوره آموزش BBA، دوره آموزش POST DBA

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب)

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
کاربرد و مزایای مینی اسپیلت
نوشته بعدی
اعتبار مدرک dba در ایران چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image