تاثیر تغذیه بر روی سلامتی افراد (رژیم نویسی)

دوره آموزش تغذیه جهاد دانشگاهی چیست؟ 🍍

در این مقاله قصد داریم به بررسی دوره آموزش تغذیه جهاد دانشگاهی بپردازیم و بدانیم این علم چه فایده ای برای مردم دارد .غذا آشنا ترین کلمه برای همه افراد است. همه ما از کودکی و از زمانی که چشمانمان را باز می کنیم، با طعم غذا آشنا می شویم و غذا مصرف میکنیم و انرژی مورد نیاز خودمان را تهیه می کنیم.

غذا از لحاظ درصد تامین انرژی برای انسان ها در صدر رتبه قرار دارد. به دلیل بالا بودن تعداد تکرار مصرف غذا، بیشتر از هر چیز دیگری روی سلامت بدن و روان انسان ها تاثیر می گذارد.با پیشرفت علم و تکنولوژی و ورود انواع آزمایش ها برای آنالیز و بررسی بدن، علمی در دنیای آکادمی و دانشگاهی تعریف شد تحت عنوان “علم تغذیه“.

رفته رفته و با افزایش ثروت جهانی و کم شدن فقر در سطح جهان، روز به روز مقدار دریافتی غذا از طرف مصرف کننده ها افزایش یافته و همچنین تحرک افراد با پیشرفت تکنولوژی کاهش می یابد. هر چه می گذرد، علم تغذیه در زندگی انسان ها و نقش آن در سلامتی انسان ها، پررنگ تر می شود و مورد توجه همگان قرار می گیرد. علم تغذیه به صورت اختصاصی به بررسی مواد غذایی و تاثیرات آن ها در سلامت انسان با توجه به جنس و سن و شرایط جسمانی افراد می پردازد. شما میتوانید به راحتی دوره تغذیه جهاد دانشگاهی را بگذرانید و از این راه به درآمد برسید.

دوره تغذیه جهاد دانشگاهی

تاثیر تغذیه بر روی سلامتی افراد

همانطور که در بالا ذکر شد، به دلیل تکرار بسیار بالای مصرف غذا در طول سال ( بالای 1000 وعده غذایی در هر سال) تاثیر بسیار زیادی بر روی سلامتی انسان ها دارد. با توجه به سبک زندگی غلط بسیاری از افراد جامعه با این که حتی آنان از سبک زندگی غلط خود خبر دارند در جهت اصلاح سبک زندگی خود هیچ حرکتی نمی کنند و به خود و سلامت جامعه آسیب می زنند.

تغذیه ها تماما فایده نیستند، بلکه آن ها دارای ضرر نیز هستند. بعد از جنگ جهانی دوم و انفجار جمعیت در سطح جهان، نیاز ها برای غذاهای آماده بیشتر شد. متخصصان تغذیه امروزه می توانند با تغییر مواد تشکیل دهنده در کارخانه ها، مستقیما تغذیه افراد جامعه را تحت کنترل گیرند و در جهت رفع نیاز های بدنی و معدنی افراد جامعه بکوشند.

با صنعتی شدن جامعه و ورود ماشین ها و کاهش جنب و جوش، در میان افراد جامعه، انواع بیماری هایی که قبل از آن از شیوع کمتری برخوردار بودند، به ناگهان بسیار شایع شدند.

بیماری های قلبی، قندی، سکته های مغزی و انواع بیماری ها نظیر کبد چرب، از کار افتادگی کلیه ها و غیره از نتایج صنعتی شدن جامعه بودند.

برای متوجه شدن بهتر به آمار مراجعه می کنیم.

در سال 2019 بیماری قلبی عامل اصلی مرگ و میر است و یک سوم از مرگ و میر ها در سال 2019 را شامل می شود.

بیماران قلبی و نرخ مرگ و میر آن ها به ترتیب در چین، هند، روسیه، ایالات متحده آمریکاو اندونزی است.

همچنین در ایران نیز 38.6 درصد مرگ و میر ها به دلیل بیماری های قلبی و عروقی، 11.3 درصد به دلیل سرطان ها و تومور ها و 9.8 درصد به دلیل بیماری های تنفسی ، 7.1 درصد به دلیل حوادث غیر عمدی، 4.7 درصد به دلیل بیماری های عفونی و انگلی است.

اگر دقت کنیم در همه این موارد تغذیه عاملی بسیار موثری است. در چنین شرایطی علم تغذیه تعریف شد و دوره تغذیه جهاد دانشگاهی توسط موسسات معتبر تعریف و اجرا شد.

همچنین لازم است بدانید که از جمله بیماری های قلبی می توان به فشار خون اشاره کرد. فشار خون رابطه ای مستقیم با نمک دارد. هر چه نمک بیشتری مصرف شود، فشار خون بیشتر می شود و عوارض بیشتری را احتمالا خواهیم دید.

بیماری هایی نظیر دیابت ، انواع بیماری های ریه و معده و روده مستقیم به تغذیه و غذا و نحوه ای که غذا می خورید ربط دارد.

پس به صورت دقیق متوجه شدیم که تغذیه عاملی مهم در زندگی انسان هاست. نیازی که در جامعه پزشکی و دانشگاهی باعث شد که رشته ای تحت عنوان علم تغذیه به وجود آید.

علم تغذیه با بررسی انواع تاثیرات بر روی قسمت های مختلف بدن رو به پیشرفت می گذارد. امروزه کارشناسان تغذیه با دادن رژیم های خاصی، به درمان یا ایجاد بستری برای پیشرفت یا پسرفت قسمتی از بدن برای رسیدن به نقطه مطلوب است.

جالب است که تغذیه به صورت مستقیم میتواند روی بیماری های روانی تاثیرمی گذارد، افسردگی، فراموشی، حافظه ضعیف مستقیما در زیر مجموعه تغذیه هستند.

تحقیق ها نشان می دهد که افسردگی به مقدار بسیار زیادی می توانند با مصرف مواد پروتئینی نظیر شیر، پنیر ، ماست و خامه و گوشت رو به بهبود گرایش پیدا کنند. همچنین استفاده از مواد لبنی برای کاهش پوکی استخوان مفید گزارش شده است. مصرف انواع سبزی جات توانایی کاهش درد و بهبود انواع بیماری های روده ای را دارد.

در بخش بیماری های قلبی، فشار خون را میتوان با مصرف کم نمک یا مصرف نکردن آن ، مصرف انواع سبزیجات، اسفناج، موز و گندم و جو بهبود داد.

دوره آموزش تغذیه و تناسب اندام در نیک اندیشان

در دوره آموزش تغذیه جهاد دانشگاهی به چه مباحثی پرداخته می شود؟

در دوره آموزش تغذیه جهاد دانشگاهی مباحث و سرفصل های متفاوتی آموزش داده می شود. در این دوره به افراد یاد می دهند، برای داشتن یک زندگی سالم و شاد، به تغذیه خود اهمیت دهند. برای آنکه بتوان به کمک تغذیه، زندگی نرمال و سلامتی داشت، می بایست به اصولی پایبند بود که متخصصان برای این مورد تعریف کرده اند.

حتما در جریان هستید، تغذیه و نوع تغذیه ای که افراد برای خود انتخاب می کند تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی آنها دارد. اصولا کسانی که به تغذیه خود اهمیت نمی دهند، معمولا زندگی سالم و رضایت بخشی نداشته و نمی توانند آن طور که باید و شاید به فعالیت های روزانه خود بپردازند. با شرکت در دوره هایی که در خصوص تغذیه و سالم بودن تغذیه صحبت می شود، می توان اطلاعات لازم و کافی را برای ایجاد تغییراتی مثبت در زندگی دریافت کرد.

اصول تغذیه سالم چیست؟

مبحث دیگری که در دوره آموزش تغذیه جهاد دانشگاهی صحبت می شود، اصول تغذیه سالم است. در تغذیه سالم، اصل، اصل تعادل بوده و یک فرد می بایست از تمام گروه های غذایی مصرف کند و هیچ یک از آنها را حذف نکند؛ این بزرگ ترین اشتباهی است که برخی افراد برای کاهش وزن خود مرتکب می شوند. توجه داشته باشید، گروه های غذایی مختلف، با رساندن مواد متفاوت به بدن ما، در افزایش سلامت جسممان نقش مهمی بر عهده دارند؛ به همین سبب است که باید به مقوله تغذیه سالم نگاه دیگری داشت.

برنامه روزانه خود را به شکلی تدوین کنید که به میزان کافی چربی، کربوهیدرات و پروتئین دریافت نمایید. توجه داشته باشید هر یک از این گروه های غذایی، اثرگذاری های متفاوتی بر بدن خواهند داشت. برای مثال، پروتئین ها موادی هستند که انرژی مورد نیاز برای انجام کارهای مختلف را در اختیار بدن قرار می دهند. چربی ها نیز به یک شکل در بدن عمل نمی کنند و در دو نوع خوب و بد تقسیم بندی می شوند؛ چربی خوب و چربی بد. هر فرد می باید از مصرف چربی های بد دوری کند و چربی های خوبی همچون امگا 3 را مورد استفاده قرار دهد. از کربوهیدرات ها نیز به عنوان یکی از منابع تامین کننده انرژی یاد می کنند.

مزیت شرکت در دوره آموزش تغذیه جهاد دانشگاهی چیست؟

همان طوری که در فوق اشاره کردیم، تغذیه سالم، زیر شاخه های زیادی داشته و توجه به این زیرشاخه هاست که می تواند کمک کند افراد مختلف زندگی سالمی در پیش بگیرند. کسانی که در دوره آموزش تغذیه جهاد دانشگاهی، شرکت می کنند مباحث و سرفصل های زیادی را فرا می گیرند؛ یادگیری این سرفصل ها و افزایش معلومات در خصوص تغذیه، به انسان هایی که می خواهند سالم زندگی کنند، کمک های فراوانی می کند.

افرادی که در دوره جهاد دانشگاهی شرکت می کنند، یاد خواهند گرفت چگونه یک برنامه منسجم تغذیه برای خود تدوین کنند تا بتوانند زندگی سالم و شادی داشته باشند. کسب آگاهی در این خصوص که چه مقدار از مواد غذایی می باید در روز مصرف شود، از دیگر مزیت های این دوره می باشد.

زمان برگزاری دوره تغذیه جهاد دانشگاهی

دوره تغذیه جهاد دانشگاهی و شرایط شرکت در آن

جهاد دانشگاهی به عنوان متولی بسیاری از دوره های علمی، اقدام به برگزاری دوره های علم تغذیه می کند،این دوره ها در جهاد دانشگاهی دانشگاه های مورد نظر برگزار شده، و بسیاری از افراد با شرکت در این دوره ها علم مشاوره تغذیه و نحوه تجویز آن به بیماران مختلف را می آموزند.

شما با شرکت در دوره تغذیه جهاد دانشگاهی دارای مدرک علمی که نشان دهنده موفقیت شما  در پشت سر گذاشتن درس های دوره تغذیه جهاد دانشگاهی شده است را دریافت می کنید. متخصصان علم تغذیه با تبلیغات علم خود در سطح جامعه و ایجاد اعتبار بیشتر بین خود و مردم میتوانند اعتقاد به علم تغذیه را در جامعه بالا ببرند و از انواع بیماری ها جلوگیری و پیشگیری کرده و یا با درمان آن ها از بروز عوارض بیشتر جلوگیری کرده و بتوان با آن علم تخصصی نسل دیگری با سلامت و نیروی بیشتر به بار آورد که پشتوانه آن علمی به نام علم تغذیه است.

همچنین شما میتوانید از طریق موسسه های معتبر مانند موسسه آموزش و کاریابی نیک اندیشان و شرکت در دوره رژیم نویسی (دوره تغذیه نیک اندیشان) ، علم تغذیه را به طور کامل و کاربردی فرابگیرید وپس از آن وارد بازارکار ایم مهارت شوید. موسسه نیک ادیشان برگزارکننده ی انواع دوره های پیراپزشکی و طب مانند : دوره داروخانه، دوره تغذیه در تناسب اندام و رژیم نویسی، دوره کمک پرستاری (بهیاری)، دوره دستیار دندانپزشک، دوره کاشت ابرو،  دوره دستیار دندانسازی، دوره اپراتور لیزر، دوره دستیار کاشت مو و دیگر دوره های آموزشی پرمخاطب و با بازار کار قوی میباشد.

برای ثبت نام در دوره تغذیه (دوره رژیم نویسی) نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره تغذیه ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه پیراپزشکی و طب، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه پیراپزشکی و طب، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره مراقبت از پوست ، دوره کمک های اولیه و امدادگری ، دوره اپراتور لیزر (دوره لیزر موهای زائد) ، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره mmt

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
مهارت های دستیار دندانپزشک و شرایط آن 🦷
نوشته بعدی
بهترین دوره آموزشی نسخه خوانی در سال 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image