بهترین تقویم اقتصادی فارکس

تقویم اقتصادی فارکس چیست؟

تقویم‌ اقتصادی فارکس تاریخ‌ ها و تأثیرات احتمالی رویدادهای ملی و بین‌المللی برنامه ‌ریزی ‌شده را که احتمالاً بر قیمت و محبوبیت بازارها یا دارایی ‌های معین تأثیر می‌ گذارند، نشان می ‌دهند. از آن جایی که انواع خاصی از رویدادها به شیوه‌ های قابل پیش ‌بینی و قابل‌ توجهی بر تجارت تأثیر می ‌گذارند، ماهیت و تاریخ هر رویداد در تقویم اقتصادی فارکس می ‌تواند به عنوان یک شاخص معاملاتی برای به حداکثر رساندن پتانسیل سود مورد استفاده قرار گیرد.

رویدادهای خبری مکررا تمایل به ایجاد قانع‌ کننده ‌ترین شاخص‌ها دارند، زیرا اثرات قابل پیش‌ بینی بر نوع و حجم معاملات خواهند گذاشت.  به عنوان  مثال تاریخ ‌های برنامه ‌ریزی ‌شده برای آمارها یا نظرسنجی‌های بازار و رویدادهای پیش ‌بینی‌ شده مانند تصمیمات دولتی در مورد نرخ‌ های ارز، تراز تجاری و تورم از این قبیل موارد هستند.

اگرچه سایر رویدادهای بین‌المللی می ‌توانند بر نوسانات بازار تأثیر بگذارند، اما تأثیر اقتصادی و خط زمانی رویدادهای انفرادی از قطعیت کمتری برخوردار هستند و بنابراین می ‌توانند برای تجارت سخت ‌تر باشند.

نسخه‌ های رایگان بسیاری از تقویم‌ های اقتصادی به صورت آنلاین در دسترس قرار دارد، اما پلتفرم‌های معاملاتی تعیین ‌شده تمایل دارند به دارندگان حساب دسترسی به تقویمی جامع ‌تر و فراگیر را ارائه دهند. قبل از اینکه یک تقویم اقتصادی را به صورت تصادفی انتخاب کنید، به یاد داشته باشید که تقویم شما بایستی به رویدادها به بازارهای انتخابی شما مرتبط باشد.

از آن جایی که تجارت فارکس ماهیت بین المللی دارد، داشتن یک تقویم اقتصادی فارکس که به شما امکان بدهد تا معیارهای  مورد  نظرتان را تنظیم کنید و نتایج را بر اساس کشور و واحد پول مورد استفاده  تعیین کنید، بسیار مفید خواهد بود.

تقویم اقتصادی فارکس

اکثر تقویم های اقتصادی شرح کوتاهی از هر رویداد ارائه می ‌کنند و مقادیر عددی «واقعی»، «پیش ‌بینی ‌شده» و « پیشین » ارائه می ‌کنند. عدد «پیش ‌بینی ‌شده» که به صورت درصد یا ارزش ارز بیان می‌ شود، نشان‌ دهنده تأثیر بازار، مثبت یا منفی، است که پیش ‌بینی می‌ شود این رویداد چقدر تاثیر داشته باشد. این عدد بر رفتار معاملاتی منتهی به یک رویداد خبری تأثیر می گذارد. “پیشین” به تغییر ثبت شده پس از آخرین رویداد خبری با این ماهیت اشاره دارد و “واقعی” حرکت عینی قیمت را که پس از رویداد مورد نظر رخ می دهد را  معلوم می کند.

تقویم اقتصادی فارکس شما همچنین ممکن است پیش ‌زمینه ‌ای در مورد هر رویداد ارائه دهد و عملکرد فعلی بازار را با مقادیر پیش ‌بینی ‌شده مقایسه کند. فراتر از ارائه این اطلاعات اولیه، یک تقویم اقتصادی پیچیده تر به شما امکان می دهد نتایج را بر اساس ارتباط با بازارهای انتخابی خود  مشخص کنید و به شما کمک می کند تأثیر هر رویداد را با توجه به معیارهای خاص خود ارزیابی کنید.

دلیل اصلی استفاده از تقویم اقتصادی فارکس

دلیل اصلی استفاده از تقویم اقتصادی فارکس واضح است: به عنوان یک معامله گر فارکس، اخبار اقتصادی جهان تأثیر مستقیمی بر سبد موجود شما و همچنین توسعه فرصت های معاملاتی جدیدتان دارد. یک تقویم اقتصادی فارکس این اطلاعات را مرتب نگه می دارد و زمینه مهمی را برای کمک به شما در ردیابی رویدادها و درک تأثیر بالقوه آن ها بر بازار جهانی فارکس فراهم می کند.

با استفاده از تقویم اقتصادی فارکس می‌ توانید اخبار و رویدادهای آتی را هنگام برنامه ‌ریزی معاملات و نگاه کردن به محرک‌ های احتمالی بازار که ممکن است رخ دهد، حساب کنید. تقویم های اقتصادی به طور گسترده توسط معامله گرانی استفاده می شود که می خواهند از قبل برنامه ریزی کنند و رویکردی پیش بینی کننده برای استراتژی معاملاتی خود داشته باشند.

در حالی که این رویکرد آینده نگر به طور کلی برای استراتژی معاملاتی شما مفید است، همچنین مهم است که نسبت به رویدادهای آینده یا افشای یک گزارش خبری تازه منتشر شده واکنش بیش از حد نشان ندهید. رویدادهایی که در تقویم اقتصادی شما رخ می‌ دهند می ‌توانند منجر به نوسانات سریع در یک جفت ارز یا به طور کلی در بازار فارکس شوند، اما اگر در معاملات خود بی ‌احتیاط باشید، این واکنش‌های  شدید می ‌تواند منجر به زیان ‌های  جبران ناپذیری شود. رویکردی متعادل برای ارزیابی اخبار در حین  انجام عملیات های خود داشته باشید و به کلیت محیط کلان که بازار یک جفت ارز فارکس را شکل می دهد توجه کنید.

رویدادهای خبری برتر در معاملات فارکس

همه رویدادهای خبری تأثیر قابل توجهی ندارند یا شاخص های قابل اعتمادی ندارند. وقتی صحبت از معامله ارز به میان می‌آید، چند رویداد وجود دارد که تأثیر اقتصادی بالاتری نسبت به سایر موارد دارند. به عنوان مثال تصمیمات نرخ بهره بانک مرکزی بسیار مهم هستند.

تصمیمات نرخ بهره بانک مرکزی

تصمیمات نرخ بهره برنامه ‌ریزی ‌شده یا اطلاعیه ‌های خبری هر یک از این بانک‌ های بزرگ جهانی بر تجارت تأثیر می گذارند و نوسانات بازار را برای جفت ارزهای مرتبط افزایش یا کاهش می دهند. همچنین پوشش خبری گسترده پیش‌بینی‌های سه ماهه نیز بر نوسانات بازار که منجر به تصمیم‌ گیری نرخ بهره می‌شود، تأثیر گذار خواهد بود.

آموزش تقویم اقتصادی فارکس در دوره فارکس

اصطلاحات تقویم اقتصادی فارکس چیست؟

اصطلاحات تقویم اقتصادی فارکس چیست، موضوعی جذاب و مفید برای مبتدیان به شمار می رود. آشنایی با اصطلاحاتی که در این حوزه وجود دارد، می تواند به تریدرها کمک کند معاملات خود را با موفقیت بیشتری همراه کنند. یکی از اصطلاحات تخصصی این بازار، شاخص لیدینگ است. این شاخص که به آن شاخص پیشرو نیز گفته می شود، یکی از متغیرهای اقتصادی است و شامل منحنی بازده، شاخص مدیران خرید، میزان خرده فروشی و غیره است.

اصطلاح دیگری که در این بازار ممکن است به گوشتان بخورد، شاخص های همزمان هستند. رویکرد این شاخص ها، رد و یا تایید اطلاعاتی که شاخص های پیشرو به معامله گر ارائه می دهد. توجه داشته باشید، در همان لحظه انتشار، این شاخص ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و دیتای خوبی را در خصوص موقعیت اقتصادی کشورها ارائه می کنند. از جمله نمونه های این شاخص می توان به تورم اشاره کرد.

بهترین سایت تقویم اقتصادی فارکس چیست؟

تقویم اقتصادی فارکس چیست و سایت هایی که می توان این تقویم را در آنجا مشاهده کرد، موضوع مهم دیگری است که ما در اینجا در مورد آن صحبت خواهیم کرد. سایت های مختلفی این تقویم را ارائه کرده اند که یکی از آنها fxstreet است. در این سایت، یک بخش یادآوری در نظر گرفته شده و شما می توانید از آن برای تذکر اتفاقات و رویدادهایی بهره برداری کنید که در این بازار به وقوع می پیوندد.

سایت دیگری که آن نیز امکان مشاهده تقویم اقتصادی فارکس را برای شما فراهم کرده، سایت dailyfx است. این وب سایت نیز از جمله وب سایت هایی است که خدمات خوبی را در اختیار معامله کنندگان قرار می دهد. تریدرها با حضور در این سایت می تواند تقویم فارکس خود را سفارشی سازی کرده و از قابلیت های آن در جهت انجام معاملات سودآور بهره ببرند. این سایت به شما امکان داده در مواردی که نیاز و علاقه دارید، سواد فارکسی خود را تقویت نمایید؛ به عبارت دیگر برای مشاهده رویدادها، حق انتخاب دارید.

آیا برنامه ای برای دانلود تقویم اقتصادی فارکس امکان پذیر است؟

بعد از ارائه پاسخ به سوال تقویم اقتصادی فارکس چیست، سوال دیگری که برای برخی مبتدیان پیش می آید این است که آیا می توان تقویم اقتصادی فارکس را بر روی یک سیستم عامل نصب کرد و از آن بهره برد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، بله، می شود. اگر معامله کننده حرفه ای در بازار فارکس هستید، چنانچه بخواهید دائما در جریان اخباری قرار بگیرید که در این بازار رخ می دهد، می توانید این برنامه را دانلود کنید.

دانلود تقویم اقتصادی به شما کمک خواهد کرد همیشه به این تقویم دسترسی داشته و به کمک آن یک استراتژی مناسب و آینده دار برای خود انتخاب کنید. جهت شخصی سازی برنامه هایی که دارید، می توانید از امکاناتی که در این برنامه گنجانده شده است، به خوبی بهره ببرید. اگر مشتاق هستید به این برنامه دسترسی داشته و از آن استفاده کنید، به گوگل پلی، گوگل اپ و یا سایر پلتفرم های ارائه دهنده نرم افزارها مراجعه کرده و این برنامه را از آنجا دانلود نمایید.

چگونه وارد بازار فارکس شویم؟

اگر شما هم به عنوان یک فرد سرمایه گذار می خواهید در بازار فارکس سرمایه گذاری کنید. همچنین اگر می خواهید از این طریق کسب در آمد کنید بایستی بدانید که قبل از شروع خود را به دانش و مهارت های این حوزه مجهز کنید. بازار فارکس یک بازار بسیار ریسک پذیر است و انجام کورکورانه معاملات و سرمایه گذاری کردن در آن در حالی از تجربه ی کافی برخوردار نیستید باعث می شود که متحمل خسارت های جبران ناپذیری شوید. به همین جهت بایستی ابتدا در دوره آموزشی فارکس شرکت کنید. پس از اینکه تصمیم گرفتید در دوره آموزشی فارکس شرکت کنید باید یک موسسه ی آموزشی معتبر پیدا کنید. به عنوان مثال موسساتی نظیر موسسه ی نیک اندیشان اقدام به برگزاری دوره فارکس کرده اند. در این دوره ها اساتید مجرب و حرفه ای مهارت های لازم را به کار آموزان یاد می دهند. آن ها همچنین به پس از اتمام دوره به شما مدرک معتبر از دانشگاه را اهدا خواهند کرد.

در مورد تقویم اقتصادی فارکس فارسی چه می دانید

در مورد تقویم اقتصادی فارکس فارسی چه می دانید؟ آیا چنین تقویمی وجود دارد؟

یکی از بهترین تقویم هایی که تریدرها برای انجام معامله های خود می توانند از آن استفاده کنند، تقویم اقتصادی فارکس فکتوری است. کارپسند بودن و بالا بودن دقت این تقویم یکی از دلایل افزایش محبوبیت آن بوده است. همه اطلاعاتی که در این تقویم ارائه می شود، قابل اعتماد است و تریدرها می تواند اعداد قبلی، پیش بینی و بعدی را در آن ببینند.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که خوب است در مورد تقویم اقتصادی فارکس فکتوری بدانید، قابلیت تنظیم آن با کشور محل سکونت تریدری است که قصد دارد از اطلاعات داخل این تقویم استفاده کند. با رفتن به داخل تنظیمات می توان تنظیمات ساعت را درست کرد.

از آنجایی که برخی از فارسی زبانان نیز در حوزه ترید ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند، نیاز دارند از تقویم اقتصادی فارکس فارسی استفاده کنند؛ اما متاسفانه این تقویم از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند و افراد برای دریافت اطلاعات مورد نیاز خود باید به روش های دیگری اقدام کنند. البته، اگر به شدت به اطلاعاتی که در این تقویم ارائه می شود، نیاز دارید می توانید از دیگر انواع تقویم های فارکسی که حداقل از زبان رسمی ایران پشتیبانی می کنند، استفاده کنید.

پس از شرکت در دوره های فارکس نیک اندیشان شما با چالش هایی که ممکن است در هنگام انجام معاملات فارکس با آن مواجه شوید آشنا خواهید شد. در این دوره ها شما نحوه کار با تقویم اقتصادی فارکس را یاد خواهید گرفت.

برای ثبت نام در دوره فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره فارکس ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه بازار های مالی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه بازار های مالی و سرمایه گذاری، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره ارز دیجیتال (بیت کوین) ، دوره آموزش بورس

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
دوره طب سنتی چیست؟
نوشته بعدی
بهترین دوره آموزشی طب سنتی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image